Autor Wątek: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku  (Przeczytany 2749 razy)

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« dnia: Maj 19, 2016, 22:53:57 pm »
Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Posiadam Jaga XF 3.0 D 275KM z 2009 wersja LUXURY. Przejechane mam 133tys. km. Auto mam od 2 miesięcy. Borykałem się z trzema problemami. Bicie przy hamowaniu, Komunikat '' Restricted Performance", i Falujące obroty przy rozgrzanym silniku ale tylko w momencie gdy noga jest na pedale gazu. Tarcze wymieniłem z przodu i z tyłu na Zimermany i Textary wraz z klockami. Bicie przy hamowaniu występuje dalej ale rzadziej i przy większych prędkościach i większej częstotliwości hamowania. Przez te dwa miesiące przejechałem 10tys. km. Z ''Restricted Performance'' udało mi się uporać. Problemem był pęknięty kolektor ssący który został pospawany, bo pękniecie było dobrze widoczne. Borykam się z problemem falujących obrotów do tej pory. Na zimnym silniku Jag jeździ dużo lepiej niż na rozgrzanym silniku. Po przejechaniu na zimnym silniku około 20-30km zaczyna się falowanie obrotów z odczuwalnymi wibracjami o dość niskiej częstotliwości , w momencie dodawania gazu bardziej ,drgania są krótsze o bardziej zróżnicowanym dźwięku. Czuć przy tym że auto nie przyspiesza płynnie. Jest to bardziej szarpane przyspieszenie co odbija się na przyspieszeniu. Auto nie ma wtedy jakby 20% mniej mocy. Auto wydobywa przy ostrym przyspieszaniu wibracyjne dość głośne dźwięki. Dużo szukałem w sieci podobnych tematów. Wymieniłem filtr paliwa i powietrza. Nie pomogło. Proszę o podpowiedzi. Komputer pokazywał różne błędy wynikające z lewego powietrza. Teraz błędy to: Błąd przekaźnika rozrusznika, błąd systemu ciśnienia powietrza w kołach. Może ktoś miał identyczne objawy i sobie z tym poradził...

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2016, 23:24:47 pm »
Ja miałem taki objaw przed wymianą oleju w skrzyni. Podczas jazdy na rozgrzanym silniku falowały obroty znacząco. Na "P" wszytko było OK. Po wymianie problem zniknął.

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2016, 23:30:22 pm »
Możliwe ze olej w skrzyni nie był wymieniany od nowości. Potrzebuje komplet z miską. Musze zrobić wymianę dynamiczna czy zwykłą. Boję się że to konwerter się odzywa.Wibracje też występowały czy same falowanie???
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2016, 00:03:39 am wysłana przez Choina »

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2016, 23:59:24 pm »
Dynamiczna zapewni wymianę całości, domyślam się że auto jest po dzwonie, więc możliwe że coś jest krzywe, pisałem już raz tutaj, jak komuś trzepało kołami żeby dokładnie sprawdził i umył przylgnię felga piasta, jak również występujące czasem nakładane pierścienie ustalające felgę na piaście. Z tego co pamiętam to wtedy był problem z oponami. to już dawno było. Falujace obroty to wiele różnych przypadków, może być zanieczyszczony przepływomierz (do zegarmistrza na czyszczenie zanieś) a może nawet wtryskiwacz któryś.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2016, 00:07:20 am »
U mnie wyglądało to tak, ze podczas jazdy kiedy pedał gazu był naciskany, obroty falowały. Po zdjęciu nogi z gazu, nie było tego objawu. Tylko przy przyspieszaniu i jeździe ze stała prędkością, a przy podjazdach i wzniesieniach, falowanie jeszcze większe było.

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2016, 00:17:52 am »
Mogę wymienić sam olej czy potrzebuję też wymienić miskę?? Nie wiem dlaczego jest na necie dużo zestawów olej + miska. Mam dokładnie te same objawy. Pod obciążeniem faluje i szarpie bardziej. A czy auto po dzwonie?? Wątpie. Myślę , że to zaczęło się jak w krótkim czasie musiałem zchamować z dużej prędkości kilka razy.

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2016, 00:54:36 am »
O które pierścienie chodzi?? Piasty zostały porządnie oczyszczone specjalną szczotką druciana do jednolitego koloru piasty. Do tego niektóre elementy zostały pokryte pastą miedzianą. Chodzi o te pierścienie co zakłada się na szpilki??

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2016, 04:35:37 am »
Sprawdź dokładnie luzy w układzie kierowniczym,miałem taki przypadek że biło mi przy hamowaniu,byłem pewny że tarcze do wymiany a okazalo sie że był niewielki luz na jednym drażku...Co dziwne biło tylko przy hamowaniu...

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Falowanie obrotow na rozgrzanym silniku
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2016, 09:54:58 am »
Racja. Jest często tak, że tylko delikatnie dotknę hamulca a już ''buja'' mi kierownicą.