Autor Wątek: felgi 19"  (Przeczytany 2927 razy)

marasZk

  • Gość
felgi 19"
« dnia: Maj 18, 2014, 00:09:32 am »
Witam
Wiem ze to nie problem techniczny ale nie wiedziałem gdzie to zamieścić
szukałem ładnych 18, lecz nadarzyła się okazja i nabyłem 19" w promocyjnej cenie co prawdę opony 255/35/19, okazały się za szerokie, ale  po zmianie na 235/35/19 jest prawie ok tylko na b.dużych wybojach czasami coś obetrze
https://www.dropbox.com/s/lqnlcrbbvfoobog/2014-05-17%2019.53.14.jpg

Nie wiem czy to przez ich kolor, czy przez to ze się starzeje ale bardziej podobał mi się oryginał 17
co wy na to ? tez macie takie wrażenie że wygląda to lepiej?
https://www.dropbox.com/s/4759ir6aejysose/DSC_0201.jpg

szukałem takich jak miał poprzedni właściciel mojego auta
ale zaśpiewał sobie kilka tyś
http://www.youtube.com/watch?v=RhUlfukIN24

morhot

  • Gość
Odp: felgi 19"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2014, 08:50:22 am »
Cześć!
Znam poprzedniego właścieliela Twojego auta, bo był też poprzednim właścicielem... mojego auta  ;D
Jak Ci się X-type sprawuje? Ogarnąłes temat napędów?
Jest w miarę bezawaryjny? Wiem, że oczekiwań Tomka nie spełnił i dlatego juz po roku sprzedał dalej.

...a te felgi chyba dalej ma do sprzedania, widziałam ostatnio na allegro za 2999 chyba. zadzwoń sobie i dopytaj, może spuści z ceny bo już 3 lata je sprzedaje.

Co do nowych czarnych z rantem - moim zdaniem nie pasują wcale do X-type. Pasują do starej Beemki albo Golfa GTi TDi.

marasZk

  • Gość
Odp: felgi 19"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2014, 09:23:10 am »
ja chyba od samego Tomka nie kupiłem, tylko jeszcze 1 pośrednika pomiędzy.
z napędem już ok, kupiłem porządnego angola poprzekładałem to co mi brakowało i śmigam
nie mogę sobie tylko z silnikiem na paliwie dać rady, bo źle chodzi, ale to też chyba kwestia słabych fachowców u mnie w  mieście... no i spalanie mnie dobija 20 gazu to lekka ręką ale nikt nie chce ustawiać gazu jak silnik na paliwie źle chodzi.
3tys to dobra cena kiedys chcial 4. Ja za te swoje wydalem tylko 1 tys plus 800zl za opony ale mam stare tez w dobrym stanie wiec jak sie sprzedadza to koszta sie zwrócą. Kolor niby do auta pasuje bo mam wersje sport wiec na czarno,
ale w zimie pojda na kolor jakis bardziej elegnacji. Bo ten nie bardzo mi sie widzi
a co mu nie pasowalo w jag?
bo trzeba przyznac ze troche byl zapuszczony, zwlazcza progi przedzewiale ladnie zakryte bitexem, ale z tym juz sobie poradzilem, czeka mnie tylko jeszcze lakierownie nakladek i paru elemntow i z autka bede juz zadowolony.
a nawiazujac jeszcze do koł, mega zdziwiony bylem jak wulkanizator zaspiewal za przekladke 1 kola 60zl
czym niby miala by się róznic zmiana opony na feldze 19 od 15 czy 17, nie rozumiem tego...

morhot

  • Gość
Odp: felgi 19"
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2014, 10:14:02 am »

a co mu nie pasowalo w jag?
bo trzeba przyznac ze troche byl zapuszczony, zwlazcza progi przedzewiale ladnie zakryte bitexem,

- nie działający napęd (naprawa wyceniona na 3000 - 4000 zł,
- duże spalanie 18 litrów Pb, 20-22 l LPG i do tego "takie sobie" osiągi,
- zbyt miękkie zawieszenie - tył czasem dobijał na tych 19", dwa razy podobno pogięło błotniki i musiał wyciągać  (PODOBNO !!!),
- no i stylistycznie mu nie siedział za bardzo, taki stonowany, spokojny.

Ogólnie jak kupowałem od niego Cougara to miał już X-type'a pół roku i już wtedy mówił, że jego zakup to była nietrafiona decyzja.

Teraz buja się Infiniti FX.
 

marasZk

  • Gość
Odp: felgi 19"
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2014, 11:30:28 am »
z napędem fakt był problem, po 2 msc siadl "reduktor" kupilem uzywke, pol roku i siadlo.
teraz 2 raz robilem sam i okazalo sie ze brakowalo pierscienia uszczelniacego, i ciekl olej.
w angolu to bylo i teraz jak na razie 2tys km jest ok, jak kupowalem uzywke nie bylo pierscienia, i nie mialem nawet pojecai ze mial byc, moze w tym tkwil problem. teraz dalem pouliretany, gdzie cos wymienialem, sztywnosc lepsza.
tydzien temu bylem na przegladzie amorki na 80% zawiecha ok.  A z obcierka to sie nie dziwie jak mial opony 245 ja mam 235 i kilka razy lekko dobilo na wielkich wybojach, ale to logiczne konstruktor nie tworzyl tych aut do 19.
jak bede kiedys zmienial opony to tylko na 225/35/19 wtedy bylo by juz na pewno ok.
spalanie mam takie samo fakt, a osiagi to ja wiem, mam teraz drugiego x w swietnym stanie, silnik igielka i fakt zbiera sie lepiej ale moze to dlatego ze manual. jak jechalem nim z wawy to na trasie 10l benzyny oszczedna jazda. wiec kwestia dojscia co z moim silnikiem nie tak i to zrobic.
a jaki masz silnik u siebie?
byles w zeszlym roku na zlocie cuga w Koszalinie?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: felgi 19"
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2014, 21:53:10 pm »
kolego
co do felg to oprócz rozmiaru opon (na co zwracasz uwagę) jest jeszcze istotne jakie felgi mają ET, a o tym już nic nie wspominasz. Możesz mieć i 205 ale jak ET masz dużo zmienione w stosunku do oryginalnych to będą ocierać.
Poza tym w Jaguarze 19" to już jest lekka przesada. Inna sprawa, że jak dla mnie to wcale te czarne felgi do Jaguara nie podchodzą (te z poprzedniego wcielenia- owszem).
Acha i jeszcze jedno
średnica koła na oponach 225/45R17 to 63,43 cm
a na 235/35R19 to 64,71 cm czyli masz koła o 1,3 cm wyższe i 1 cm szersze i jeżeli dodatkowo masz jeszcze zmienione niekorzystnie ET to nie ma cudów, aby nie ocierały.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 21:57:45 pm wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

morhot

  • Gość
Odp: felgi 19"
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2014, 12:25:02 pm »
marasZk mam 2,5 V6 w kocie, a co, chciałbyś sprzedać 3.0 V6 z tego anglika? :-D
W Koszalinie w zeszłym roku nie byłęm - nie udało się pojechać...
A skąd Ty wogóle jesteś? Z południa?

marasZk

  • Gość
Odp: felgi 19"
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2014, 16:22:59 pm »
marasZk mam 2,5 V6 w kocie, a co, chciałbyś sprzedać 3.0 V6 z tego anglika? :-D
W Koszalinie w zeszłym roku nie byłęm - nie udało się pojechać...
A skąd Ty wogóle jesteś? Z południa?

W tym problem, że angol to 2,5 cięzko mi było znaleść sprawny 3.0 w niskiej cenie, tak bym miel gdzieś szukanie usterki, igły w stogu siana w x , tylko przeszczepił wszystko i miał bym święty spokój.
jestem własnie z Koszalina i akurat byłem przejazdem na torze kartingowym i wiedziałem, że sporo tam się was zebrało. i potem chyba na lans do Mielna się wybrali