Autor Wątek: Problem z bujaniem kociaka.  (Przeczytany 2124 razy)

szczerkos

  • Gość
Problem z bujaniem kociaka.
« dnia: Kwiecień 29, 2014, 16:32:22 pm »
Witam, X-Type 2.5V6 z 2003r, mam ogromny problem. Tzn, może nie ogromny, ale strasznie denerwujący. Podczas przyspieszania autem strasznie trzęsie na boki. Przy redukcji biegu na niższy (automatyczna skrzynia) dzieje się to samo. Byłem dziś na prostowaniu felg, bo miałem lekko pogięte, mechanicy to uczynili, także wyważyli i problem cały czas pozostał. Przy wyższych prędkościach problem znika. Dzieje się to tylko przy przyspieszaniu. I jest to strasznie denerwujące. Kierownica oczywiście też drży w tym wypadku (jak stoję na światłach czy coś to też lekko ją trzepie..).

Czy problem może być przez to, że komputer wywala błąd BRC? Mam go zagazowanego, jutro jadę do gazowników to zrobić - ogólnie z tego co mi mechanicy tłumaczyli to chodzi o to, że szósty cylinder coś się pieprzy, czy jakiś wtrysk nie podaje paliwa.. już dokładnie nie pamiętam. A tak czytałem po necie to jacyś eksperci pisali, że może być jakiś problem z wtryskami i tym podobne rzeczy.
 
Kolejna sprawa, podniosłem maskę, lekko mu dodałem gazu, to płyn w zbiorniczku wyrównawczym aż cały bulgotał. Temperatura podczas jazdy w normie, nie ma żadnych problemów. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, pytam z ciekawości -  czy to normalne (mam nowy zbiorniczek, bo miałem z tym ogromny problem, poprzedni był uszkodzony i przez to wydałem sporo kasy na naprawy..).

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi  ;) :-thank
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2014, 16:48:02 pm wysłana przez szczerkos »

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Problem z bujaniem kociaka.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2014, 19:19:49 pm »
Jesli chodzi o wibracje  to sprawdzilbym półosie - dosyc  czesta  przypadłosc x-type
Natomiast jesli chodzi o bulgotanie w zbiorniczku to juz sprawa moze byc poważna. Piszesz że miałeś  problem ze starym zbiorniczkiem. A nie jechałeś czasem paru kilometrów "na sucho"  ?  Mogłes uszkodzic w ten sposob uszczelke pod głowicą lub nawet uszkodzic samą głowicę. Wentylatory na chłodnicy działają? Sprawdź jeszcze czy na  spodzie  korka  oleju nie osadza ci się "majonez" czyli olej zmieszany z  wodą.
Generalnie jak będziesz u gazownika  to pokaż mu objawy - zwykle  są obeznani z silnikami i może  coś  wyduma.

szczerkos

  • Gość
Odp: Problem z bujaniem kociaka.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2014, 19:24:53 pm »
Głowica padła przy poprzednim razie, była naprawiana, wszystko tam jest jak nowe. Uszczelka pod głowicą też. Tylko dziś zaobserwowałem te bulgotanie i mnie to zaniepokoiło (płyn bulgotał gdy dodawałem gazu). Miałem problem z grzejącym się autem, okazało się, że jest dziurka w zbiorniczku i płyn spieprzał, naprawiałem auto w British Garage w Poznaniu, wszystko działa jak należy (swoją drogą mogę polecić, fachowcy jakich mało), no tylko mówię - lekko się wystraszyłem jak zobaczyłem bulgotanie..

Ok, powiem im jutro o tym. Dzięki za odpowiedź.