Autor Wątek: Benzyna 98  (Przeczytany 19850 razy)

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Benzyna 98
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2014, 20:39:12 pm »
Do s-type 3.0 2001 r. lać 95 czy 98.
Jaguar 3.0 v6 2001r

the_driver

  • Gość
Odp: Benzyna 98
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2014, 21:04:03 pm »
Ja do swojego leję zawsze 98 na Shell lub BP. Generalnie 95 powinno wystarczyć, ale tak mało nim jeżdżę, że wolę, żeby miał lepsze paliwko, na pewno jest bezpieczniejsze, ponieważ często zdarza się w Polsce, że paliwo nie trzyma norm, więc na pewno min. te 95 na pewno jest ;D w każdym razie pamiętaj, żeby lać na markowych stacjach, na Shellu i BP prawnie się nie zdarza, żeby paliwo nie trzymało norm, przynajmniej tak wynika z kontroli.

ghrh

  • Gość
Odp: Benzyna 98
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2014, 21:36:17 pm »
Ja u siebie też tankuję 98. W najgorszym razie te 95 powinno być :) No i jak coś mają chrzcić to 95, szybciej schodzi, mniejsze szanse że złapią.

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Benzyna 98
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2014, 16:38:34 pm »
w każdym razie pamiętaj, żeby lać na markowych stacjach, na Shellu i BP prawnie się nie zdarza

Orlen nie jest markowy ?????
w rejonie Buska Zdroju to właśnie na Orlenie jest dużo lepsze paliwo jak na Shellu.

the_driver

  • Gość
Odp: Benzyna 98
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2014, 22:13:01 pm »
Orlen nie jest markowy ?????
w rejonie Buska Zdroju to właśnie na Orlenie jest dużo lepsze paliwo jak na Shellu.

Wystarczy poczytać jakikolwiek raport na związany z "chrzczeniem" paliwa, pisałem na podstawie najnowszego http://www.uokik.gov.pl/kontrola_stacji_paliw_pb_95,_pb_98_i_on.php więc proszę kolego nie pisać, że shell ma gorsze paliwo, z markowych stacji w zasadzie tylko Orlen na wielu stacjach ma paliwo niespełniające norm ;D więc Orlen nie jest gwarantem jakości paliwa ;D BP gwarantuje 100% że paliwo będzie dobrze i silniki odrobinę więcej mocy na nim uzyskują, nie licząc paliwa na Shellu 100+ które jest po 6.20 za litr  ;)

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Benzyna 98
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2014, 17:12:27 pm »
Odgrzewam kotleta bo pewne wyjaśnienia są potrzebne. Shell ma paliwo z Lotosu. BP od 2013 też od Lotosu. Statoil z Orlenu. Jako ciekawostkę podaję, że czasem na Orlenach będziecie lać paliwo z Lotosu i odwrotnie na Lotosie będzie z Orlenu. Jak jest brak w danej bazie paliwowej to na zmianę biorą od siebie nawzajem. Paliwa Premium oprócz wspomnianego Shell 100 są to paliwa zwykłe np Pb98+Dodatek dostarczony przec dany koncern. jest tego około 1L/1m3.
Np ON Verva = ON Zwykły + Dodatek. Tak się robi paliwa premium.

Co do kontroli jakości paliw to nie ma się co przejmować i bredzić że na Orlenie gorsze a na BP lepsze itp bo to bzdura. Efekt Placebo
Tzw chrzczenia paliw teraz nie ma (jeśli ktoś to zrobi jest samobójcą) Nieprawidłowości wynikają najczęściej z powodu zmiany paliw lato-zima (inspekcja wie kiedy chodzić na kontrole aby było najwięcej mandatów) jak również z nieszczelności starych zbiorników ale ten problem rozwiązano wycofując je w tym roku z eksploatacji.
Inspekcja zamyka stacje które oszukują na jakości a paliwo idzie do utylizacji więc jeśli jakaś stacja działa a wykryto jakąś nieprawidłowość to znaczy że jest to mało istotne i nikomu nie zagraża.

Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

GoniaWronia

  • Gość
Odp: Benzyna 98
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2014, 18:21:42 pm »
Ja tam wolałam tankować na statoilu, bo na ich benzynie robiłam dłuższe dystanse... Znaczy tak mi sie do dziś wydawało... :) to dopiero siła sugestii :D
Od jutra jeżdzę na orleny!