Autor Wątek: szukam pomocy jak wyjac sprezyny przod xj40 87  (Przeczytany 2100 razy)

aleksandra 1987

  • Gość
szukam pomocy jak wyjac sprezyny przod xj40 87
« dnia: Marzec 25, 2014, 21:45:27 pm »
Witam wszystkich
Naprawiam mojego jaguara i mam problem z wyjeciem sprezyn przedniego zawieszenia
W ksiazce ktora sie wspomagam do rozkrecenia spodu wachacza dolnego uzyto specyficznego klucza do sprezyny
Czy ktos posiada wiedze gdzie go dostac ,pozyczyc odplatnie lub zna jakas inna metode rozebrania zawieszenia w sposob zblizony do wlasciwego
Z góry dziekuje wszystkim za pomoc
Pozdrawiam Tadek
 :-help

mannnone

  • Gość
Odp: szukam pomocy jak wyjac sprezyny przod xj40 87
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2014, 22:05:29 pm »
potrzebny Ci najzwyklejszy sciagacz do sprezyn np taki: http://allegro.pl/sciagacz-sciagacze-do-sprezyn-mcperson-2-szt-260mm-i4055267874.html  zaden drozszy Ci niepotrzebny.

aleksandra 1987

  • Gość
Odp: szukam pomocy jak wyjac sprezyny przod xj40 87
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2014, 22:01:31 pm »
Dziekuje za pomoc
Znalaclem rozwiazanie
sciagacz jest nie do zdobycia ale mozna go zrobic z sciagaczy wykorzystywanych w budowlance  do sciagania szlunków
 Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje T
 

grochu27350

  • Gość
Odp: szukam pomocy jak wyjac sprezyny przod xj40 87
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2014, 20:34:02 pm »
Cześć kolego myslę że ci pomogę może być to śmieszne ale bardzo skuteczne. W miejsce zewnętrznych czterech śrub dolnego gniazda sprężyny pojedyńczo wykręcaj śruby M8 a,w miejsce nich wkręć gwintowane szpilki bez łepków najlepiej o dużej twardości bo siła nacisku sprężyny jest bardzo duża ,każda szpilka od 10- 15 cm dociąg nakrętką i tak po kolei wszystkie sześć, następnie po kolei popuszczaj nakrętki aż do momentu uzyskania luzu na sprężynie.
Odkręcasz nakrętki ,ściągasz gniazdo , wyciągasz sprężyne i gotowe. Założenie sprężyny operacja na odwrót. Daj znać czy się powiodło. :-tylko

aleksandra 1987

  • Gość
Odp: szukam pomocy jak wyjac sprezyny przod xj40 87
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2014, 08:57:39 am »
Witam i dziekuje za pomoc
dorobiłem klucz do sprezyn w/g oryginału i wyjalem je bez wiekszego problemu
pomysł podsunal mi pewien Karol sprzedajacy czesci do jaguara a sam klucz zrobiłem ze scisków budowlanych do skrecania szalunków
Jesli ktos potrzebowałby pomocy w tym temacie chetnie posle zdjecia klucza
Koszt klucza to ok 50 zl z przesyłka materiału
odkreca sie bezproblemowo
Pozdrawiam Tadek

maras

  • Gość
Odp: szukam pomocy jak wyjac sprezyny przod xj40 87
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2014, 20:23:50 pm »
Witam, czy orientuje się ktoś czy x300 ma tak samo rozwiązany przód? Bo jak też chciałem wymienić sprężyny przód, lecz w x300