Autor Wątek: czujniki cofania - dla odmiany..  (Przeczytany 2880 razy)

monteki

  • Gość
czujniki cofania - dla odmiany..
« dnia: Kwiecień 23, 2014, 19:49:31 pm »
Słuchajcie po przewertowaniu  tematów o czujnikach parkowania nie znalazłem rozwiązania swojego problemu , więc postanowiłem napisać.

Objaw: po włączeniu wstecznego raz czujniki działają , raz ciągły sygnał i potem nic , czasami  po jakimś czasie włączają się z powrotem ,

 kiedy indziej działają po przekręceniu stacyjki , ale po uruchomieniu silnika działają jeszcze kilka sekund a potem znowu ciągły dźwięk...


Wiem pisaliście żeby posłuchać czujników który cyka i ew. wymienić ... ale u mnie  wszystkie równo cykają ,  ze skrajnych nawet wypiąłem wtyczki i sprawdziłem , wtyczki jak ok .

pomóżcie Panowie bo mam mega wąski garaż i wjazd bez czujników tyłem jest masakrą .... może macie jakieś pomysły?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: czujniki cofania - dla odmiany..
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, 20:23:45 pm »
Sprawdź wtyczkę do modułu, który jest w bagażniku. Może coś nie styka lub wilgoć tam jest.

monteki

  • Gość
Odp: czujniki cofania - dla odmiany..
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2014, 20:35:25 pm »
właśnie , a może ktoś wrzucić fotkę gdzie jest ten moduł , szukałem go ale nie znalazłem , wrzućcie proszę fotke jak to  wygląda  i gdzie tego szukać ( mam jaga 2007 r)

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: czujniki cofania - dla odmiany..
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2014, 20:38:21 pm »
W bagażniku po lewej stronie, chyba we wnęce na koło zapasowe.

monteki

  • Gość
Odp: czujniki cofania - dla odmiany..
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2014, 22:40:33 pm »
Znalazłem , wypiąłem i wpiąłem wszystkie trzy wtyczki przez chwile było ok ale po kilku minutach znowu wróciło tylko jakby rzadziej teraz , ma ktoś jakiś pomysł co dalej robić .. nie chce mieć niesprawnego parktronica w aucie z 40 tys km przebiegu ;/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 23:39:56 pm wysłana przez monteki »

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: czujniki cofania - dla odmiany..
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2014, 00:15:58 am »
a jakiś spray do polączen elektrycznych masz?  Nic nie zaśniedzialo na stykach? Ostatecznie WD40 tam pryśnij - ale  spray "elektryczny" byłby lepszy

eMWuGSM

  • Gość
Odp: czujniki cofania - dla odmiany..
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2014, 11:13:24 am »
Modul parktronic'a poprzez piszczenie podaje kod błędu, jakkolwiek nie mam rozpiski tych błędów.
Najczęstszym błędem jest zwarcie do masy lub zasilania.

Co do odmian czujników, są dwa rodzaje, z wtyczką od boku i od tyłu, oba rodzaje stosowane i z przodu i z tylu, w zasadzie zamiennie, kwestia tego, że musi się zmieścić (szczególnie tyczy się środkowych w zderzaku przednim). Ja u siebie podmieniałem już różnie i działają.

Pasują z:
- Transit po 2006r.
- Mondeo po 2004r.

Jakiś gość na allegro ma nowe OE Ford po 100zł.

monteki

  • Gość
Odp: czujniki cofania - dla odmiany..
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2014, 19:15:33 pm »
styki jak nowe , bez śladu ,   ale raz działa a raz wyskakuje błąd , macie może  jakieś pomysły ,  wszystkie czujniki  cykają więc chyba wszystkie działają .. a dzisiaj znowu jak wjeżdżałem do  garażu to wyskoczył błąd....