Autor Wątek: wyciek płynu chłodniczego  (Przeczytany 2552 razy)

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
wyciek płynu chłodniczego
« dnia: Luty 14, 2014, 11:40:24 am »
witam, mam pytanie. co może oznaczać wyciek płynu w okolicach przepustnicy? a mianowicie, przed nowym rokiem wyleciał mi płyn z układu. mechanik u którego robiłem zawsze autopowiedział, że to z pompy i rury wychodzącej z dołu chłodnicy do pompy . kupiłem nową pompe i  rurę a mój mechanik jak to mechanik nie miał czasu zabrać się za mój samochód. wczoraj już nie wytrzymałem i zaprowadziłem do innego. Rano miał mi wymienić uszkodzone części.  części wmienił ale powiedział że  stara pompa jest w naprawdę dobrum stanie a wyciek jest  gdzieś w okolicy przepustnicy. a że  też miał inne samochody do roboty powiedział że do poniedziałku muszę czekać. Więc może ktoś mi podpowie co to może być za wyciek w tym miejscu bo do poniedziałku to mnie nerwy zjedzą  :)

mannnone

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2014, 19:24:37 pm »
nie wiem jak jest w jagu( nie sprawdzalem) ale w innym aucie mialem przepustnice ogrzewana plynem z chlodnicy, wiec moze tam gdzies wezyk pekl i sie leje. jakby co to moge odkupic od ciebie pompe ta uzywana w dobrym stanie:d

tomek1212

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2014, 19:27:12 pm »
Prawdopodobnie właśnie ten krótki odcinek rury od pompy wody.
Ja to kiedyś wymieniałem na drodze jak mi strzelił, nie ma z tym dużo roboty.

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2014, 23:10:34 pm »
nie wiedziałem że przepustnica też jest ogrzewana płynem. mam nadzieję że to nic poważnego. już w desperacji szukałem w necie używanych silników :)

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2014, 12:55:54 pm »
Jaguś nareszcie sprawny! pompa i przewód wymieniona. A przyczyną awarii był wyciek z takiej rury (chyba aluminiowej), która idzie pod kolektorem. starą pompe chciałem sobie zostawić ale mechanik powiedział, że będę trzymał a za pięć lat będzie do wywalenia. może ktoś reflektuje na używaną?

mannnone

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2014, 20:47:26 pm »
ja poprosze. odezwij sie na priv ile chcialbys za nia. pozdrawiam:)