Autor Wątek: hamulec postojowy  (Przeczytany 2107 razy)

Offline mkn2202

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
hamulec postojowy
« dnia: Grudzień 12, 2014, 20:40:58 pm »
2,7d, 2006 - defekt hamulca postojowego, na razie rzadko występujący (raz na kilkadziesiąt razy) ale niestety przypadkowy. Staję przed światłami, zaciągam i  ..nie hamuje, pojawia się komunikat PAEKBRAKE FAULT, świeci żółta lampka Wyłączenie zapłonu i ponowne uruchomienie kasuje ostrzeżenia, ale zwykle hamulec nie działa przy kilku następnych próbach. Na następnych światłach działa już ok., kilkadziesiąt razy, kilka dni i znów przypadkowy defekt.
Czy ktoś z koleżanek/kolegów miał podobne doświadczenia?, gdzie leży przyczyna - linki od modułu hamulca do kół, linka modułu hamulca, czy też sam moduł hamulca. A może coś w elektryce, komputerze?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: hamulec postojowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2014, 20:47:39 pm »
Najczęściej wina leży po stronie silniczka. Rzadziej jest to moduł. Jeśli co światła zaciągasz ręczny to nie dziwie się. Na światłach wciska się tylko hamulec nożny. Czasem błędy hamulca postojowego pojawiają się gdy akumulator jest słaby, ale to raczej wyskakuje błąd po odpaleniu (np hamulec nie chce odpuścić) a nie już w trakcie podróży.

termit_tm

  • Gość
Odp: hamulec postojowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2014, 21:18:48 pm »
w moim aucie przetarł się pancerz linki. Co prawda jest to jakoś dziwnie skonstruowane ponieważ linka cały czas trze o śrubę stabilizatora, chociaż gdy szukałem nowej linki to widziałem że w 4,2 V8 Linka jest inna więc możliwe że w innych silnikach nie ma z tym problemu.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: hamulec postojowy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2014, 21:32:39 pm »
Linka w każdym S typie z hamulcem elektrycznym jest taka sama. Co prawda w katalogu jest podział na 4.2 SC i pozostałe, ale numery są te same. Gdyby ktoś potrzebował to mam już ostatni taki silniczek z linkami i to jak nowy! 28tyś km przebiegu

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: hamulec postojowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2014, 07:44:06 am »
Staję przed światłami, zaciągam i  ..nie hamuje,

Zdradz mi prosze sens zaciagania recznego na skrzyzowaniu czy tez podczas postoju w korku.. bieg tez zrzucasz na N?
Born to drive..