Autor Wątek: Gwizd podczas jazdy  (Przeczytany 2149 razy)

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Gwizd podczas jazdy
« dnia: Styczeń 24, 2014, 10:16:51 am »
To chyba nietypowe, czasami slysze w aucie gwizd jakby ambulans, to nrasta i ucisza sie i wydaje sie ze przemieszcza po calym aucie. Teraz coraz czesciej nachodzi.
Macie pomysly? Czy to rzez mróz?

X-type 2,5V6Sport 2003 Manual

Jawe83

  • Gość
Odp: Gwizd podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:21:02 am »
Mam to u siebie, kwestia łożysk w układzie przeniesienia napędu, albo zużytego oleju w tylnym dyfrze (u mnie te dźwięki dochodzą bardziej z tyłu), albo łożyska podpory wału, którą to mam skrzywioną (samo łożysko ok, obejma skrzywiona)... ja się tym nie przejmuję, bo nie jest tak wnerwiające i donośne, jak np. łożysko koła :)

ghrh

  • Gość
Odp: Gwizd podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:27:16 am »
Jak się robi chłodniej to kotki piszczą :) Jeżeli ten dźwięk jest w dość wąskim przedziale prędkości (o mnie ok. 50 km/h) to tak ja napisał kolega - prawdopodobnie łożysko na wale albo tylny most. Wkurza to, ale nie umiera się od tego. Jak się zrobi cieplej to przejdzie.
Zacznij od wymiany oleju w moście (u mnie pomogło na jakiś czas), poproś mechanika, żeby sprawdził podporę wału, to możesz zrobić najprościej, najszybciej i z dużą szansą na powodzenie.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Gwizd podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2014, 20:48:35 pm »
u mnie też ostatnio na mrozie poniżej 10 stopni przez moment slyszałem lekkie łuuuuuu  :- pojecia

goory

  • Gość
Odp: Gwizd podczas jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2014, 12:33:59 pm »
U mnie buczy przy dużych mrozach i przy prędkość od 39 do 41 km/h.

Po przeczytaniu wątku, jest uspokojony.
Klasyczne Ten Model Tak Ma.


pozdro
goory