Autor Wątek: spada moc i włączająsię wentylatory.  (Przeczytany 2813 razy)

Offline teofilb

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
spada moc i włączająsię wentylatory.
« dnia: Styczeń 23, 2014, 00:01:59 am »
Witam ! Po rocznym spokoju-problem. Od 2 tygodni wskazówka temperatury staje na 70 a co około 200 km. traci moc i włączają sie wentylatory. Wymieniłem obydwa termostaty "duży" i "mały". I nic ! Jak włączą się wentylatory i spadnie moc to staję i wyłączam silnik, odpalam i jest O.K. Temperatura przez 3-4km wzorcowa i znów opada do 65-70 stopni. Czy może ktoś z kolegów coś podpowiedzieć bo w salonie w Belgii mówią w każdym co innego a najlepiej kupić od nich XF-a na gwarancji i problem zniknie ;).Z góry dzięki za jakąś wskazówkę :-thank
X-type 2006 2.0 D

Jawe83

  • Gość
Odp: spada moc i włączająsię wentylatory.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:35:00 am »
O ile nie masz zapowietrzonego układu chłodniczego, to przyjrzałbym się czujnikom temperatury i ich stykom elektrycznym. Komputer z nich pobiera info o temperaturze silnika, jeśli straci odczyty, to wchodzi w, nazwijmy to, tryb bezpieczeństwa... którego elementem jest włączenie wentylatorów chłodnicy.

Coś w stylu "nie wiem, co się dzieje, ale lepiej włączę wiatraki, żeby przypadkiem się nie przegrzał"  ;D

Offline bartas83

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 61
  • X-Type 2005r 2.0D Daimler 4.0 1999r. Pobiedzisk
Odp: spada moc i włączająsię wentylatory.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2014, 16:08:30 pm »
Witam a jak straci moc i wdusisz mu pedał gazu to przechodzi w tryb awaryjny? czyli zapala sie kontrolka od świec?
X-Type 2005r. 2.0D  
Daimler 1999r. 4.0
X-Type 2005r. 3.0 kombi

Offline teofilb

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: spada moc i włączająsię wentylatory.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2014, 17:58:02 pm »
Jak duszę gaz to ledwo jedzie ale wszystko na pulpicie jest o.k. Zatrzymam wyłączę auto na 2 sekundy i zaraz po uruchomieniu silnika wentylatory się wyłączają i przez jakiś okres znowu temperatura jest w okolicy 90'. Na autostradzie wacha się między 70-90 zależy od humoru,chłodnica po dłuższej jeżdzie zimna .
X-type 2006 2.0 D

Jawe83

  • Gość
Odp: spada moc i włączająsię wentylatory.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:30:09 am »
Masz diesla, chłodnica może być zimna...

Sprawdź poziom płynu chłodniczego, gdy silnik jest zimny, potem gdy ma temperaturę nominalną (i wciąż pracuje dobrze) i gdy nagle temperatura spadnie. Co do temperatur, to możesz mieć do wymiany termostat, najlepiej wymienić oba.
Pamiętaj o czujnikach temperatury silnika.

Offline teofilb

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: spada moc i włączająsię wentylatory.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2014, 20:35:25 pm »
Dzięki Jawe, sprawdzę jutro jak mówisz a co do termostatów to w ostatnią sobotę wymieniłem dwa-"duży" i "mały" i objawy takie same czyli mam zapas termostatów. :-10pointsWiem,że jak wstawie do garażu Jaga to zrobią,wymienią pół auta ale znajdą i póżniej mówią tak jak wyżej pisałem,że lepiej na raty kupić od nich nowego XF-a, taniej wyjdzie !
X-type 2006 2.0 D

Offline teofilb

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: spada moc i włączająsię wentylatory.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2014, 20:44:34 pm »
I jeszcze jedno - dekielek zakręcany  na zbiorniczku wyrównawczym ma na górze zaworek ale u mnie chyba padł bo sprawdzałem i w żadną stronę nic nie przepuszcza. Ważne to czy nie?
X-type 2006 2.0 D