Autor Wątek: Spalanie 30 litrów na 100  (Przeczytany 4701 razy)

-rebi-

  • Gość
Spalanie 30 litrów na 100
« dnia: Styczeń 19, 2014, 23:48:57 pm »
Problem jak w temacie :
Zmienione wszystkie możliwe oleje, płyny, świece, filtry i pokazuje spalanie 30l. Na kompie nie ma błędów, nie faluje, nie dymi, jeździ naprawdę dobrze. Byłem przygotowany na spalanie 15 , ale nie 30 ...
Od czego zacząć ?
3.0, automat, 2002rok.

lysyyy

  • Gość
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2014, 00:03:36 am »
Pokazuje, ale czy to faktycznie jest tak wysoko? Tankowałeś pod korek i liczyłeś przejechane kilometry do następnego zatankowania pod korek?

-rebi-

  • Gość
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2014, 02:48:45 am »
Jutro będę testował, jest to normalne że ten wskaźnik aż tak oszukuje ?

Czy po odłączeniu akumulatora trzeba zaadopotwać jakieś podzespoły - np. pompę paliwa od nowa ?

Bo miałem jakiś czas odłączony. Po podłączeniu przejechałem jakieś 20km z awarią skrzyni - cały czas na 2-gim biegu z prędkością do 40km/h. Pokazywał 45 l/100km !!

Teraz wsadziłem nową skrzynię i pokazuje 30 l/100km !! Wszystko działa tylko dużo pali.

Ma to jakieś znaczenie ?

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2014, 10:11:41 am »
Pompa paliwa sie po jakims czasie sama zaadoptuje, (jest gdzies na forum tabela predkosci na danym biegu zeby objechac pewien dystans celem jej adaptacji, ale Ty i tak nie znajdziesz a mi sie szukac nie chce), ale to nie znaczy ze jak wyjedziesz ze stacji paliw zrobisz reset komputera to spalanie spadnie Ci na 12 litrow.
Ten typ tak ma, ze w poczatkowej fazie pokazuje jakby chwilowe srednie spalanie, no bo niby z czego ma je przeliczyc z 5 km??? Jak przejedziesz z 50 km to juz sie mniej wiecej unormuje na kompie ze wskazaniami. Dlatego tak sie dzieje, ze spalanie na kompie spada po resecie z 99,9 l/km Ja np. W tej chwili mam przejechane 42 km od tankowania i pokazuje mi 19,6 l wiele mniej mi nie spadnie bo 95% to jazda po miescie na krotkich dystansach. Generalnie jak bedziesz jezdzil bardzo spokojnie w miescie trzymajac samochod w garazu spalanie powinno Ci spasc do 17 litrow, to jest raczej optymistyczna wersja, trzymajac auto pod chmurka mniej jak 19 nie spali, natomiast jezdzac pol na pol trasa miasto jest szansa na wynik 15l.
Oczywiscie zaraz odezwie sie rzesza fanatykow ecodrivingu i rwąc szaty na piersi zaklinac sie beda ze 15 to bez wiekszego naginanai wyciagaja w miescie. Owszem moze, ale w lecie w wiekszym miescie korzystajac z obwodnic.

Aha jedyna adaptacja jaka pasowaloby przeprowadzic po odpieciu aku to zaprogramowac szyby, ustawic audio, klime zegarek i takie tam, plus ewentualnie pilot zeby cale auto otwieral za jednym kliknieciem.

ghrh

  • Gość
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:00:43 pm »
Bosniak dobrze pisze. Zaraz po resecie wyniki są absurdalne. No i wiadomo, że na im wyższym biegu jedziesz, tym niższe spalanie, więc nic dziwnego że w trygie awaryjnym wyszło Ci koszmarnie dużo. Zresetuj licznik, zrób kilkadziesiąt kilometrów i zobacz co wyjdzie. U mnie jest 11l w trasie (110km/h), po mieście to nie wiem, bo nie jeżdżę, ale spodziewałbym się ze 20.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:25:13 pm »
Ile pokazuje komputer jest mało ważne. Najważniejsze jest rzeczywiste spalanie.
bosniak podaje realne spalanie. u mnie jest przeważnie mniejsze, ale mam inny rodzaj tras.
W mieście to spokojnie można spalić 20l szczególnie jak jest nerwówka.

A poza tym to interesuje mnie jak u Was zgadzają się info z komputera z rzeczywistością?
Sam niestety nigdy tego nie sprawdziłem, bo dość szybko zamontowałem sobie instalację LPG. Ciekawi mnie, ponieważ mam pewne podejrzenia, że komputer jednak zaniża wskazania.
Teraz to jest oczywiste, że u mnie całkiem inaczej pokazuje ze względu na to, że spalanie gazu jest zawsze wyższe, ale na benzynie najprawdopodobniej też fałszuje.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

-rebi-

  • Gość
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2014, 01:22:20 am »
Spalanie jest rzeczywiste bo dziś test robiłem, komputer pokazuje bardzo dobrze, mało tego PALI TYLE SAMO CZY JADĘ 250 km/h, czy stoję na ,,luzie,, , jakieś sugestie ?

ghrh

  • Gość
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2014, 09:34:48 am »
A jak to sprawdziłeś?
Zatankuj do pełna (do 3 odbić), wyjedź w trasę na 50km, wróć na stację, sprawdź ile możesz dolać i wtedy dopiero porównuj.
'Stojąc na luzie' to formalnie spali Ci nieskończenie wiele litrów na 100 km, bo się nie przemieszczasz, a paliwo idzie :)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2014, 09:36:21 am »
Spalanie jest rzeczywiste bo dziś test robiłem, komputer pokazuje bardzo dobrze, mało tego PALI TYLE SAMO CZY JADĘ 250 km/h, czy stoję na ,,luzie,, , jakieś sugestie ?

Zglab nam rombek tajemnicy i powiedz na czym ten twoj test polegal.

Jawe83

  • Gość
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2014, 09:49:26 am »
Rebi, spróbujmy unormować - jedź na trasę, silnik musi mieć nominalną temperaturę, osiągnij 90km/h na równej drodze i włącz tempomat, po czym zresetuj wskaźnik zużycia paliwa i obserwuj (notuj), jakie wartości pojawiają się na wyświetlaczu przez parę minut. Klima ma być wyłączona!

Jeśli faktycznie masz spalanie za duże, to powodów tego może być kilka:
1. Uszkodzone sondy lambda - przez co komputer źle dobiera skład mieszanki paliwowo-powietrznej
2. Uszkodzony przepływomierz - jak wyżej
3. Lewe powietrze w układzie dolotowym - jak wyżej
4. Uszkodzone czujniki wskazujące temperaturę silnika - przez co komputer sądzi, że silnik jest zimny i wzbogaca mieszankę paliwowo-powietrzną
A nawet
5. Zapchane katalizatory - przez co silnik ma większe opory pracy i musisz głębiej wciskać pedał przyspieszenia = większe spalanie
6. Zacierające się łożyska w kołach, które napędza pasek wieloklinowy (wspomaganie, sprężarka klimy itp.) - jak wyżej

Żaden z wyżej wymienionych nie musi wywołać błędu w komputerze silnika.

Rob_W

  • Gość
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2014, 10:41:31 am »
Komputer w X-Typie po resecie zaczyna od 99/100 i schodzi w dół po jakiś 50km powinno się unormować. Jego wskazania powiedziałbym, że są bardzo wiarygodne.
Mój po mieście pali z włączoną klimatyzacją średnio 17/100. Co chwila hamując i rozpędzając te 1,7-1,8 tony nie ma opcji by było mniej. Sprawdź świece - być może jest słabe spalanie i wtedy pobiera więcej paliwa?

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2014, 10:54:12 am »
 Przeciez to samo napisalem mu w 4 poscie od gory?

ghrh

  • Gość
Odp: Spalanie 30 litrów na 100
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2014, 11:26:52 am »
Najwyraźniej wiele osób pisze w nadziei, że uda się coś osiągnąć :)