Autor Wątek: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów  (Przeczytany 2462 razy)

termit_tm

  • Gość
S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« dnia: Styczeń 13, 2014, 16:52:29 pm »
tak jak w temacie auto po delikatnym wypadku w przód do końca silnik chodził po czym skrzynia biegów przełączona została na P, a silnik zgaszony. Od tego momentu dźwignia skrzyni jest zablokowana na P a przy próbie odpalenia silnika gaśnie licznik + wyświetlacz i kompletnie nic się nie dzieje (nie kreci rozrusznik). Air Bag kierowcy otwarty razem z napinaczami. Czujnik uderzeniowy został załączony jednak nic to nie dało

Jaguar 2002 po lifcie.

Pawel99

  • Gość
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2014, 17:21:29 pm »
Witaj, na początku odczytaj kody z kompa to zobaczymy dalej.

artur1987

  • Gość
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2014, 18:32:27 pm »
zwarcia w rozruszniku lub rozładowany akumulator?

termit_tm

  • Gość
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2014, 19:33:10 pm »
jutro będzie podpięty pod kompa, było sprawdzane na innym akumulatorze i to samo co do rozrusznika to nie sprawdzałem ale uderzenie nie było tak silne żeby się coś poprzestawiało do tego ta skrzynia biegów ...

cziff

  • Gość
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2014, 20:02:56 pm »
Świeci się kontrolka od imo?

termit_tm

  • Gość
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2014, 20:47:26 pm »
no wiec znalazłem przyczynę, jakiś inteligentny angielski inżynier poprowadził główną wiązkę kabli tak że w momencie wypadku belka przyciska wiązkę do ostrej blachy i w efekcie praktycznie cała wiązka została uszkodzona, jestem teraz na etapie poszukiwania takiej wiązki czy ktoś wie czy będzie pasować od silnika 4,0 przed liftem ? 

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2014, 20:52:33 pm »
Nie będzie. Wiązka jest pod konkretny model i wyposażenie. Inna jest pod LHD /RHD, xenon/ halogen, PDC przód/ bez pdc, aktywne zawieszenie / zwykłe , aktywny tempomat/ bez itd itp

termit_tm

  • Gość
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2014, 21:23:07 pm »
w takim wypadku gdzie szukać takiej wiązki mogę podać jak wyposażenie posiadam

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:20:22 pm »
wiem, o które auto chodzi, sam miałem kupić.
Ogólnie masz bardzo ciężki temat bo wiązki nie kupisz pod konkretne auto. Musi Ci to elektryk odtwarzać kabel po kablu ze schematami. Do tego jak zniszczyło wiązkę to mnóstwo zwarć się porobiło i jest opcja że któryś komputer się sfajczył. Dlatego właśnie ja spasował z zakupu tego auta. Tym bardziej, że tam też panewki w silniku poleciały. Jak coś chcesz więcej wiedzieć to pisz na priv
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

termit_tm

  • Gość
Odp: S-type 4.2 V8 nie kręci po stłuczce + blokada skrzyni biegów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2014, 20:02:53 pm »
na szczęście wymiana wiązki pomogła i poza brakiem poziomowania xenonów jest identyczna jak ta uszkodzona. Jak narazie wszystko w aucie działa poza przesuwaniem fotela kierowcy więc można powiedzieć że się udało :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 20:55:10 pm wysłana przez termit_tm »