Autor Wątek: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT  (Przeczytany 6181 razy)

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Mając chwilę czasu postanowiłem, tak jak obiecałem, przygotować poradnik, który ma nam pomóc uzyskać funkcjonalność telefonu Bluetooth w naszym aucie.

Elementy potrzebne do działania:
A - moduł bluetooth (montowany pod schowkiem podłokietnika)
B - moduł telefonu (montowany w bagażniku za zmieniarką płyt i modułem nawigacji)
C - wkręciki mocujące podstawkę mikrofonu
D - mikrofon (montowany na podsufitce)
E - śrubki do montażu modułu telefonu
F - wtyczka ze zworkami, którą musimy użyć kiedy nie posiadamy modułu obsługi głosowej
H - przyklejany rzep do zamocowania modułu BT
J - podstawka, do której mocujemy mikrofon



Z uzyskanych przeze mnie informacji, wszystkie S-Type`y poliftowe mają kompletną wiązkę potrzebną do podłączenia telefonu. Była ona w standardzie.

Jeżeli nie masz u siebie telefonu słuchawkowego w podłokietniku, zacznij od punktu 1 niniejszego poradnika. Jeżeli już masz telefon w podłokietniku, a dodajesz funkcjonalność bluetooth, przejdź do punktu 2.

1) Zaczynamy od dołożenia modułu telefonu.
- Podnosimy wykładzinę bagażnika i odpinamy akumulator (należy pamiętać, że trzeba będzie podać kod do radia i zaprogramować szyby)

- Demontujemy boczną wykładzinę bagażnika


-Pod nią (jak mamy) jest zamocowana centralka nawigacji, wzmacniacz i zmieniarka. Odkręcamy je wraz z mocowaniami (4 śruby), a potem blaszany element na którym powinniśmy zamocować moduł telefonu. Do modułu musimy podpiąć światłowód. W tym celu odpinamy kostkę światłowodu wychodzącą z poprzedniego urządzenia i wpinamy w nią przewód światłowodowy z dwoma wtyczkami, jedna idzie do urządzenia z którego wypięliśmy kostkę, druga do modułu telefonu. Gdzieś w okolicach mocowania modułu telefonu jest owinięta w gąbeczkę wtyczka przewodów elektrycznych wpinanych do modułu telefonu. Należy ją znaleźć i podłączyć.

Następnie mocujemy wszystko w kolejności odwrotnej niż rozbieraliśmy.
UWAGA!! Może być konieczne zamienienie przewodów w kostce elektrycznej idącej do modułu telefonu. Krok ten opiszę niżej.


Skoro część bagażnikową mamy za sobą to bierzemy się za kabinę.
W przypadku kiedy mamy telefon słuchawkowy najpierw go demontujemy. Jak go nie posiadamy, krok ten omijamy.


Następnie demontujemy sam modulik słuchawki

Po czym montujemy go z powrotem

Te kroki wykonują wszyscy.
Do zwolnionej wtyczki (lub wtyczki poprostu wolnej gdy nie mieliśmy żadnego telefonu) podpinamy nasz moduł bluetooth

UWAGA! Może być tu konieczność zamiany kabelków miejscami w kostce gdzie podpięliśmy moduł bluetooth. Czynność tą opiszę poniżej.
Następnie składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Osoby które miały już telefon mikrofon powinny mieć. Pozostałym zostaje podpięcie mikrofonu.
-Demontujemy lampkę podsufitki


-Nacinamy delikatnie podsuftikę we wskazanym miejscu, aby przełożyć kabelek mikrofonu

-Przekładamy kabel i mocujemy podstawkę mikrofonu

-Następnie mocujemy mikrofon do podstawki, po czym podpinamy przełożony kabelek do gniazda w zdemontowanej lampce podsufitki.

Składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Wszystko powinno działać, w niektórych jednak przypadkach jest konieczne zamienienie kabelków w kostkach elektrycznych idących do modułu BT i modułu telefonu.

Opis wstawię jutro bo już późna pora się zrobiła. W razie niejasności któregokolwiek fragmentu proszę pisać, poprawię, wytłumaczę. Wszelkie błędy poprawię jutro.


Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

SpamTrash

  • Gość
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2014, 00:50:43 am »
Ekhm... fajny poradnik, ale... pomojemu, prościej jest zakupić http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_916749_langId_-1_categoryId_165655 toto, dopłacić 20 funtów i pan w ciągu 20 minut radośnie montuje... póli co - działa jak ta lala... wiem, poszedłem na stróyty, zepsułem jaga itp  :-wstyd

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2014, 13:45:54 pm »
Ekhm... fajny poradnik, ale... pomojemu, prościej jest zakupić http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_916749_langId_-1_categoryId_165655 toto, dopłacić 20 funtów i pan w ciągu 20 minut radośnie montuje... póli co - działa jak ta lala... wiem, poszedłem na stróyty, zepsułem jaga itp  :-wstyd

Ciekawe. To pokaż jak to zamontowali w polifcie z navi..., bo o to chodziło autorowi tego poradnika.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:51:25 pm »
Napracował się więc trzeba pochwalić i podziękować.  :-thank
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

ryba-1

  • Gość
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2014, 09:05:53 am »
SpamTrash daj foto jak to wyglada zamontowane.

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2014, 11:59:47 am »
I jak będzie opis jak i gdzie krosowac kabelki, u mnie w podłokietniku jest wtyczka wyglądjąca na ethernetową a moduł BT ma zwykłą wtyczkę

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2014, 15:30:59 pm »
opis kabli będzie, jak znajdę chwilę. Nawet zacząłem robić ładne zestawienie ale na razie kompletny brak czasu (montaże lpg :) )
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Sopelek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2019, 20:40:09 pm »
Czy ten sam schemat działania nada się do xtypa?
Mam telefon w podłokietniku i fabryczny zestaw głośnomówiący po załadowaniu karty sim wszystko działa jak ta lala.
Orientujecie się czy w tym przypadku moduł z bagażnika muszę też wymienić na taki z bt czy wystarczy wpiąć moduł w podłokietniku?
Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Piotrek1979

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2019, 21:39:04 pm »
SpamTrash daj foto jak to wyglada zamontowane.
Chyba się nie doczekasz.Pewnie wygląda to bardzo nieciekawie

Offline pawelkam

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Poradnik "Montaż telefonu bluetooth / upgrade telefonu słuchawkowego na BT
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2022, 01:09:44 am »
Witaj, trochę czasu minęło ale chciałbym odświeżyć wątek. Do mojego Jaga c350 - 2004r z telefonem s podłokietniku podpiąłem moduł by i nie działa. Pisałeś wcześniej o potrzebie zmiany pinów lub żwirek - czy mozesztd info udostępnić? Czy trzeba coś zmieniać w kodowaniu? :-W