Autor Wątek: Uwaga na pseudo Pomoc Europejskiego programu pomocy Jaguar  (Przeczytany 2319 razy)

Novo

  • Gość
Uwaga na pseudo Pomoc Europejskiego programu pomocy Jaguar
« dnia: Styczeń 02, 2014, 11:41:48 am »
Dziś miałem wątpliwą przyjemność skorzystania, a właściwie próby skorzystania z Europejskiego Programu Pomocy Jaguara.
Wyświetliła się lamka pomarańczowa z usterką emisji silnika lub skrzyni biegów, więc skontaktowałem się telefonicznie z centrum pomocy a tam "miła" pani powiedziała, że awaria nie jest groźna i mogę samodzielnie dojechać do serwisu. I to był mój błąd! W serwisie okazało się, że warunkiem skorzystania z auta zastępczego jest wcześniejsze holowanie auta, jak dojechałem samodzielnie do serwisu, to samochód zastępczy mi się nie należy. Auto za 250.000 a ty kliencie zamów sobie taksówkę i się bujaj. Nie takiej "pomocy" oczekiwałem po Jaguarze, ale człowiek uczy się na błędach.

Wnioski:
- jak coś się dzieje z autem na gwarancji nie daj się omamić panienkom z infolinii tylko żądaj lawety i holowania do serwisu
- klientem jesteś jak kupujesz auto, później jesteś natarczywym naciągaczem

Cóż, teraz tematem zajmują się prawnicy i mam nadzieję, że pociągną trochę po kieszeni Pomoc Jaguara.

ps.
w odróżnieniu od jaguara, doskonale sprawdziła się Warta ze swoim assistance. Za chwilę podstawiają auto zastępcze.

the_driver

  • Gość
Odp: Uwaga na pseudo Pomoc Europejskiego programu pomocy Jaguar
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2014, 00:01:53 am »
Tak faktycznie jest, ale pocieszę kolegę iż nie tylko w Jaguarze, każda firma która wykorzystuje system "ubezpieczeniowy" na assistance tak działa, ja z Hondą i BMW też tak miałem :(

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Uwaga na pseudo Pomoc Europejskiego programu pomocy Jaguar
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2014, 00:25:35 am »
Tak z ciekawosci i zewzgledu na fakt ze to twoj pierwszy post na forum - podalbys jakas informacja jakiego
posiadasz kotka, rocznik, umowa gwarancyjna (krajowy czy auto z importu).

Raz tylko skorzystalem z Jaguar Assistance w Niemczech kilka lat temu i wszystko bylo super.

jack74

  • Gość
Odp: Uwaga na pseudo Pomoc Europejskiego programu pomocy Jaguar
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2014, 07:01:45 am »
witam  też kiedyś miałem taką sytuacje ( choć inna marka ) po dojechaniu samochodem na serwis okazało się ze nie dostanę samochodu zastępczego w związku z czym wyjechałem za bramę salonu i zadzwoniłem po pomoc, czekałem ok 30 min gość z pomocy śmiał się że to jego najkrótszy kurs ( ok 5m przed salonem i może 20m po parkingu salonu) ale auto zastępcze podstawili .

Mitur

  • Gość
Odp: Uwaga na pseudo Pomoc Europejskiego programu pomocy Jaguar
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2014, 14:06:33 pm »
 :-hehe :-hehe
A potem się dziwią, że człowiek kombinuje.
Taki kraj...