Autor Wątek: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?  (Przeczytany 7320 razy)

GrzesiekWroc

  • Gość
x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« dnia: Styczeń 01, 2014, 13:44:58 pm »
Witajcie
Mam takie pytanie czy w x308 było montowane fabrycznie jakieś ciekawe rzadko występujące wyposażenie? np: webasto, lodówka czy fax albo inne cuda? Znowu porównam do BMW gdzie można było dokupić np: OilMatic czyli automatyczne uzupełnianie oleju w silniku z dodatkowego zbiorniczka, wiem że w Jagu można tylko pomarzyć o takiej technice, ale może wiecie coś na temat ciekawych funkcji dodatkowych?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2014, 19:50:28 pm »
Były wersje z 2 fotelami z tyłu. Tam były wersje z lodówką w podłokietniku. Oczywiście podgrzewanie i pełna elektryka siedzeń. "Webasto" o którym piszesz bywało, ale do podgrzewania oleju w silniku, nie wnętrza samochodu. Ogrzewanie klamek i pewnie jeszcze parę dziwacznych rozwiązań. Podgrzewana elektrycznie przednia szyba.. to też dodatek, który znajdziesz tylko w Fordach i grupie JLR.
P.S.
Dolewki Oleju? To tylko w BMW  :-gwizd :-gwizd :-gwizd
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2014, 20:00:52 pm »
Ja w swoim X308 też mam jeden "ciekawy gadżet"...fotele regulowane ręcznie!!!!!! :-trudno :-nie

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2014, 20:31:20 pm »
Dolewki Oleju? To tylko w BMW  :-gwizd :-gwizd :-gwizd
Mi też BMW jakoś "nie leży" , ale musimy się wszyscy przyznać , że jest to technologicznie i wyposażeniowo o wiele lepsza marka. Ktoś jeszcze coś wie o jakimś ciekawym wyposażeniu w x308 ? Temat założyłem tak naprawdę dlatego , że u mnie jest coś doklejone do szyby i wystaje z tego odcięty kabel jutro zrobię zdjęcie, to najprawdopodobniej antena, pozostałość po tej ogromnej nawigacji gps co z boku miała jeszcze taki pilot jak od telewizora....montowana również w BMW  ;D

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2014, 20:41:25 pm »
Ja mam na dachu coś w rodzaju krótkiej antenki z napisem chyba SIPS, tylko nie wiem czy to była opcja czy ktoś sam to dołożył, i nie wiem do czego to jest.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2014, 20:49:58 pm »
SIPS to antena telefoniczna, a masz z tyłu na szybie jeszcze dwie anteny? U mnie na szybie jest jedne przykręcana taka ok. 20cm i druga wtopiona w szybę tak jak paski do ogrzewania.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2014, 21:29:25 pm »
Mam jeszcze antenkę naklejoną na szybę i to ta jest chyba od telefonu.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2014, 22:28:56 pm »
no ta doklejona antenka na szybie jest jak najbardziej od telefonu pokładowego. Na tej wtopionej mam chyba napis Security Antena , ale przecież odbiornik sygnału z pilota jest na środku deski z przodu w tej małej kopułce  ?????? To co to za antena wtopiona? bezpośredni sygnał do MI5 ?  :P

tomek1212

  • Gość
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2014, 12:23:25 pm »
Na środku deski w tej kopułce to nie jest przypadkiem czujnik promieni słonecznych (fotorezystor) do klimatyzacji automatycznej ?

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2014, 23:57:24 pm »
Tomek możesz mieć rację, takie kopułki widuję w autach z klimą różnych marek, zawsze myślałem ze to odbiornik alarmu i celowałem w to z bliska ze słabą baterią w pilocie  ;D ;D ;D ;D To już cały wypas Jaguara? Nikt nie wie o jeszcze ciekawszych bajerach? A  może największym wypasem jest to , że nie da się o nim zapomnieć? :D kładę się spać i myślę czy zapali, czy nie będzie plamy pod dyfrem :D Czyli z Jagiem jak z kobietą jak się dba to działa , ale raz w miesiącu i tak plama pod dyfrem i nic się na to nie poradzi  ;D Swoją drogą dlaczego w moim dyfer suchy jak pieprz  ??????

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2014, 00:20:53 am »
Kazdy klient - o ile mial/ma odpowiednie zapleczy finansowe - mogl/moze skorzystac z uslug Jaguar Special
Vehicle Operations. Skoro mowa o X308 to niejaka Ela z Londynu zamowila u nich X308 w roku 2001 - Super
V8 LWB. Niewatpliwie mial nieco ciekawych dodatek ktory nawet BMW nie oferowal jako "niestand w standardzie"
 i nie mowie tu o efektow swietlnych tylko np. o specjalna polka na torebeczke albo wlacznosc poza kanalami CB.


GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2014, 00:30:20 am »
To było zwykłe v8 przy sv8 by Eli kapelusz z głowy zwiało :) ale chwali się że Ela miała tam przyciski jak James Bond , ale ordynarną popielniczkę , prawdziwa dama.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2014, 10:30:29 am »
.... Podgrzewana elektrycznie przednia szyba.. to też dodatek, który znajdziesz tylko w Fordach i grupie JLR.


Podgrzewaną przednią szybę ma od dawień dawna np.: Renault. Np. Renault Safrane Phase I (1992-96) miało podgrzewaną przednią szybę w standardzie.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2014, 19:11:27 pm »
A servotronic był ?? w moim nie ma hamulców więc prędkości 150km/h osiągam jedynie przy wyprzedzaniu i ciężko mi stwierdzić  ;D

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: x308 dodatkowe unikatowe wyposażenie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2014, 21:35:52 pm »
Jeśli pytasz, czy kierownicą trudniej kręcić wraz ze wzrostem prędkości to tak, wszystkie x308 to mają.  ;D
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8