Autor Wątek: Problem z katalizatorem w JAGU  (Przeczytany 4518 razy)

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Problem z katalizatorem w JAGU
« dnia: Grudzień 30, 2013, 16:55:27 pm »
Witam,
Niestety mam problem z katalizatorem, mianowicie:
1) podczas diagnostyki komputerowej wykryłem błąd P430
2) szarpanie podczas osiągnięcia właściwej temperatury silnika (tylko przez jakiś czas i znowu jest ok, chociaż znajomy twierdzi, że jest trochę za słaby, ale nie szarpie)
3) podczas wspomnianego szarpania występuje drżenie wydechu i spowodowane tym burczenie.

Przepraszam, że powtarzam temat ale to co czytałem do tej pory sprowadza się do włożenia emulatorów. NIE CHCĘ ŻADNYCH EMULATORÓW :-tylko

Zwracam się do forumowiczów z prośbą o wypowiedzenie się na temat tej diagnozy oraz cenę i dostępność katalizatora. Czy ktoś wstawiał jakieś czy cokolwiek co nie jest związane z emulatorami. Czy warto wsadzić ewentualnie używany? Może ktoś taki posiada z jakiegoś rozbitka przykładowo, oczywiście sprawny.

Pozdrawiam wszystkich i serdecznie proszę o wypowiedzi.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:16:34 pm »
Zadzwoń do serwisu, tam powiedzą Ci cenę, ale chyba coś koło 3 tysiące za jeden, albo mniej, możesz w google wpisać i w  jednym sklepie zapytać o dostępność tej części, jeżeli chodzi o używany, to ja bym sobie darował taki zabieg, po co wymieniać coś dwa razy i później się męczyć, wymienisz raz na nowy i zapominasz o tym.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:37:08 pm »
Znalazłem coś takiego. Może jakieś opinie na ten temat? Trochę niska cena pytanie czy nie podejrzanie niska?

http://www.ebay.co.uk/itm/JAGUAR-S-TYPE-Catalytic-Converter-Exhaust-90888H-2-5-ltr-3-2002-6-2005-/390680062412?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5af658a9cc

Kolejnym wyjściem na który interesuje mnie Wasza opinia to sprawa firm, które przynajmniej nazywają się specjalistycznymi zajmującymi się wymianą wkładów katalitycznych oczywiście przypisanych konkretnie do danego auta?

the_driver

  • Gość
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2014, 00:05:29 am »
tak jak kolega napisał, używany lepiej sobie darować, a nie do końca jestem sobie wstanie wyobrazić w jaki sposób można zregenerować katalizator tak, aby spełniał swoje zadanie na podobnym poziomie co nowy. W związku z tym jeśli nie oryginał, to tylko zamiennik, aby się na stałe pozbyć problemu :(

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2014, 15:50:25 pm »
OK...Regeneracja polega na wymianie wkładu myślę, że mogłoby to zdać egzamin bo zazwyczaj firmy które się tym zajmują są zakładami tuningowymi i po rozmowach telefonicznych jestem w stanie uwierzyć, że jest to skuteczna alternatywa tylko boję się jednego - mianowicie nie mam dobrych wspomnień z obcowaniem z mechanikami wszelkiego typu (jeszcze nie zdążył o mi się żeby wszystko było solidnie zrobione po jakiejkolwiek wizycie w warsztacie specjalistycznym, serwisowym bądź polecanym przez znajomych) dlatego na pewno skłaniam się do kupna nowego i wymiany samemu.

Tylko proszę o jedną informację: bank 2 która to strona, który katalizator powiedzmy patrząc z pozycji siedzącego kierowcy.

Sebastian X

  • Gość
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:07:23 pm »

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2014, 15:58:00 pm »
Da się zregenerować katalizatory, co prawda ja nie robiłem, ale mam auto (406 coupe V6) które miało robioną regenerację przez poprzedniego właściciela. Od 2 lat działa i nie wyświetla błędów.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2014, 14:26:17 pm »
Witam po raz kolejny.
Mam jeszcze jedno pytanie może głupie ale w myśl zasady kto pyta ten znajdzie...
No więc tak czy w silnikach o pojemności 3.0 V6 jest taki sam katalizator jak w 2.5 V6, czy mogę wsadzić od 3.0 i pozbede się klopotu? Bardzo by mi to ułatwiło sprawę.
Pozdrawiam.

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2014, 20:43:59 pm »
Podsumowując wątek. Nowy kat zamontowany i po problemie.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2014, 22:27:08 pm »
Z tego co mi wiadomo to każdy silnik ma swój odrębny katalizator. Nie mówię, że nie pasują, ale mogą mieć inne wartości pracy.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Problem z katalizatorem w JAGU
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2014, 12:31:53 pm »
Parametry katalizatora są przypisane do norm jakie mają spełniać spaliny. Ale zgodzę się, że pewności nigdy za wiele, a do tego nikt tak na prawdę nie potrafił mnie zapewnić o tym fakcie, dlatego jest nowy dedykowany do tego konkretnego silnika.