Autor Wątek: trudny montaż tulejki za katalizatorem (bank 1)  (Przeczytany 2795 razy)

ktr

  • Gość
trudny montaż tulejki za katalizatorem (bank 1)
« dnia: Grudzień 24, 2013, 10:41:01 am »
Jakiś czas temu mechanik zamontował mi tulejkę (oszukiwacz) za katalizatorem (bank 2), poszło łatwo i jak ręką odjął skończył się głupi błąd tego katalizatora.

Teraz pojawia mi się dosyć często P0420, czyli błąd katalizatora na banku 1. Poprosiłem więc mechanika o zamontowanie takiej samej tulejki za katem na banku 1, ale okazało się, że dostęp tam jest tragiczny i wg niego trzeba by rozbierać pół samochodu - roboty podobno na pół dnia. Czy faktycznie tak jest? Ja nie wiem gdzie to jest dokładnie zlokalizowane, czy macie może jakiś sprytny pomysł? Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: trudny montaż tulejki za katalizatorem (bank 1)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2013, 11:27:31 am »
owszem dostep jest tragiczny - jak wymieniałem lambde to musialem zdemontowac pompe hamulcową  i serwo ,zeby sie  do niej dostac od  góry. Nawet w  tym układzie całe  łapy mialem poharatane.  No ale  ja  wymieniałem lambde  przed  katalizatorem , więc  raczej nie tą  którą  chcesz  tulejować

zadek07

  • Gość
Odp: trudny montaż tulejki za katalizatorem (bank 1)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2013, 16:09:58 pm »
Z tgo co pamietam  to wystarczy tylko pompę wspomagania wykrecić :) i da się dojść.