Autor Wątek: Skrzynia automatyczna - problem  (Przeczytany 3981 razy)

-rebi-

  • Gość
Skrzynia automatyczna - problem
« dnia: Grudzień 18, 2013, 02:19:56 am »
Witam wszystkich.
Kupiłem jaguara X-type 3.0 2002r ze Szwajcarii , pierwszy właściciel, nabite 80 tysięcy przebiegu, książki serwisowe, wszystkie naklejki, wklejki, pieczątki, auto jak nowe w środku, zero zużycia jakichkolwiek elementów, silnik również wygląda jak nowy, karoseria idealna, jeździ prosto. Jedyny mankament to skrzynia - nie zawsze wbija biegi. Czasami zawiesi się na 2-gim, trzecim i dalej nie chce wbijać. Następuje odcięcie i auto wyje. Czasami jest dobrze a czasami nie. Dzieje się tak samo w przypadku jazdy na pełnym automacie, jak i na ,,półautomacie,, do tyłu normalnie cofa. Mało tego biegi na postoju wchodzą bez szarpnięć i jadąc też jest czystko. Macie  jakieś sugestie ?
Łukasz

Jawe83

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2013, 09:26:34 am »
Kontrola stanu oleju (poziom i ocena wizualno/zapachowa).

Istnieje możliwość, że masz albo go za mało, albo jest w bardzo złym stanie, przez co płyta sterująca skrzyni biegów nie może prawidłowo pracować. Druga możliwość to problemy z samymi elektrozaworami w płycie sterującej.

Tyle przychodzi mi na myśl, warto by podpiąć kota pod porządny komp diagnostyczny, żeby zobaczyć, czy nie ma jakichkolwiek błędów.

benjamin

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2013, 10:27:18 am »
to jak wróżenie z fusów... jedź do porządnego warsztatu specjalizującego się z w skrzyniach automatycznych, im szybciej tym lepiej, sam i tak nic nie wskórasz...

-rebi-

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2013, 00:18:13 am »
Sytuacja wygląda tak koledzy :

1) Olej był czarny jak Święta ziemia
2) Ile go powinno być w ogóle w skrzyni ktoś wie bo mogę sprawdzić ile go wyleciało ??
3) Podobno padł mi wtrysk od biegu 3-go i tu leży kot pog...

Nowy wtrysk mitsubishi kosztuje 500zł (jeden) !!

Pytanie do forumowiczów - czy te wtryski na płytce mają takie same parametry (1-szy, 2-gi, 3-ci, 4-ty, 5-ty i wsteczny bieg?
Czy każdy ma inne parametry (inaczej się otwiera, zamyka i w innym czasie) bo jestem ciekaw ...

Czy na tej płytce mogły paść tylko te zawory, czy coś jeszcze tam się często rypie ??

Czy skrzynia od wersji 2.5 będzie taka sama jak od wersji 3.0 bo to dla mnie jest bardzo ważne ?

Czy do zmiany filterka jest konieczność zdejmowania na glebę całej skrzyni i jej rozbierania i co ile km to się powinno robić ?

Co do błędów to kot miał błąd przepustnicy, 2-go, 3-go, 4-go i 5-go biegu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2013, 09:15:41 am wysłana przez Choina »

Bedek

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2013, 13:27:46 pm »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o tych wtryskach ale chyba chodzi Ci zawory sterujące, jeżeli tak to jest ich 9 i w zasadzie każdy jest inny. Ja zmieniałem jeden chyba w lutym kosztował mnie 450 zł ale tylko dlatego że chciałem miec go na już jak bym mógł poczeka do dzięki uprzejmości mi możliwością jednego z forumowiczów kupił bym go za połowę tej ceny. Wymiana łatwa bez konieczności demontażu skrzyni - tylko ten dekiel metalowy z przodu - nawet oleju nie trzeba spuszczac. Co do filtra w skrzyni to faktycznie aby go wymieni to trzeba ją wyją i rozpołowic - co ile to robic - producent zakłada że nigdy tak samo jak według niego ( producenta) nie wymienia się oleju w skrzyni.

-rebi-

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2013, 14:21:59 pm »
Bedek - co Ci się działo ze skrzynią, że musiałeś go zmieniać i który zawór Ci padł ?

Bedek

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2013, 09:27:54 am »
Masz tu wszystko co się działo od objawów przez diagnostykę aż do naprawy i kosztów :
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,21385.0.html

-rebi-

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2013, 15:15:46 pm »
Dobra, dzięki BARDZO.
Czy skrzynia automatyczna od wersji 2.5 jest identyczna jak do 3.0 ?

Borys X-Type

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2013, 15:19:59 pm »
tak, to JF506E

-rebi-

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna - problem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2013, 17:33:11 pm »
Do tej skrzyni wchodzi 8.8 litra i nie ma znaczenia jaki z tych specyfików wlejemy ? :

Mercon V (XT-5-QM ATF)
IDEMITSU K17
Jatco 3100 PL085
Esso LT 71141
Shell ATF 3403 M115

Zalewany skrzynię od góry odchylając jakiś gumowy korek (nie odkręcać żadnych śrub) ?
Ma ktoś może zdjęcie tego wlewu ?

Przewaliłem całe forum i wnioskuję, że automaty padają najczęściej :
1) z powodu za małej ilości oleju , jego zużycia,
2) z powodu opiłków metali i syfu w oleju,
3) z powodu awarii elektrozaworów na płytce,
4) z powodu wyeksploatowania sie tarczek wewntrz skrzyni (za cienkie),
5) bieg wsteczny pada przez omylne odkrcenie sruby ktora niszczy tasme od wstecznego, lub uszkodzenia wentyla, lub ze naciagniecie linki dzwigni zmiany biegow pod skrzynia ...

Macie jeszcze jakies sugestie tyczace sie skrzyn automatycznych i ich awarii w naszych x-ach ??

PS sorki ale nagle Polskie litery stracilem ...