Autor Wątek: Jaguar xf regulacja reflektorów  (Przeczytany 5116 razy)

maateuszfm

  • Gość
Jaguar xf regulacja reflektorów
« dnia: Grudzień 15, 2013, 16:46:26 pm »
Witm, od niedawna mam najnowszego jaguara xf i mam pewien problem. Mianowicie: strasznie krótko biorą mi światła krótkie . nigdzie nie mogę znaleść info na temat ich regulacji wię szukam pomocy u was.

Offline Tomasz.xkr

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Jaguar xf regulacja reflektorów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2013, 18:36:59 pm »
Reflektory ksenonowe nie posiadają regulacji manualnej.Wszystko załatwia elektronika.Jeżeli system jest sprawny,po włączeniu świateł mijania zauważalny jest dla kierowcy test jaki system wykonuje.To znaczy najpierw reflektory świecą nisko,po 2-3 sekundach wysoko(przy bi ksenonach skrętnych jeszcze w prawo i lewo),potem ustawienie staje się prawidłowe.Jeżeli samochód nie wykona testu  światła świecą nienaturalnie nisko i jest to wymóg systemu.
Najczęstszą przyczyną awarii jest brak sygnału z czujników poziomowania znajdujących się zwykle przy przednim i tylnym wahaczu.Często urywają się łączniki łączące czujniki z karoserią lub wahaczem.Nie znam dokładnie systemu poziomowania w XF,ale zasada działania jest zapewne ta sama.

twister

  • Gość
Odp: Jaguar xf regulacja reflektorów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2013, 18:38:32 pm »
Ja w swoim XF mam system automatycznego poziomowania świateł po włączeniu świateł lampy xenony.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Jaguar xf regulacja reflektorów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2013, 18:59:30 pm »
Dodam od siebie, że możliwa jest również kalibracja poziomowania świateł przez system diagnostyczny SDD. Wiem, że jednemu kotu pomogła.  :-V
Jeżeli wymienisz czujniki, to i tak czeka Cię kalibracja. Polecam Ci wizytę w ASO, albo u kogoś kto ma kompa do Jaguarów w Twojej okolicy w celu diagnozy usterki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 19:03:38 pm wysłana przez pablo21 »
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8