Autor Wątek: Dziwne wycie X-type 2.5 automat  (Przeczytany 1938 razy)

guciokg

  • Gość
Dziwne wycie X-type 2.5 automat
« dnia: Luty 08, 2015, 20:46:51 pm »
Witam kolegów. Od dzisiaj jestem posiadaczem X-Type  2.5 4x4 z pierwszego wypustu. Przeczytałem kilka wątków lecz nie znalazłem odpowiedzi. Wracając do do domku nowo zakupionym kotem wysłyszalem dziwny dzwięk, ktory dobiegł mych uszu w okolicach 80-90 km/h. Dzwięk to rodzaj wycia ktory staje sie bardziej słyszalny po delikatnym odpuszczeniu gazu oraz następnie po jego delikatnym dodaniu. Gdy deptałem pedał energiczniej szybko ustępował, bądź poprostu go nie słyszałem. Przy niższych prędkościach nic się nie dzieje. Dodam, że nie słyszę gruchotania i tym podobnych. Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ?
Pozdrawiam

kurak22

  • Gość
Odp: Dziwne wycie X-type 2.5 automat
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2015, 20:56:42 pm »
Prawdopodobnie padająca skrzynia kątowa lub dyfer. Wymiana oleju powinna pomóc. Oby :-gwizd

guciokg

  • Gość
Odp: Dziwne wycie X-type 2.5 automat
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2015, 21:57:12 pm »
Pierwsze co to pomyślałem właśnie o tym lecz zastanowiło mnie czemu dopiero od 80km/h oraz czemu ustaje powiedzmy prz 100kmh. Dzwięk dochodzi bardziej z przodu. Najbardziej slyszalny jest przy około 2000 rpm.

kurak22

  • Gość
Odp: Dziwne wycie X-type 2.5 automat
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2015, 12:04:34 pm »
u mnie dyfer słychać pomiędzy 85-100km/h dźwiek cichego wycia z tyłu. Ostatnio jak robiłem wydech okazało się że uszczelniacz na wale już nie za bardzo trzyma... Więc raczej jedź sprawdzić ten temat bo czekać  się nie opłaci :)

guciokg

  • Gość
Odp: Dziwne wycie X-type 2.5 automat
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2015, 18:17:48 pm »
Pojade do specjalisty i dam znać co wyszło lecz niestety za około dwa tygonie gdyz jutro musze wyjechać do roboty. Dziekuje za poradę.