Autor Wątek: podpora wału-tania ale czy dobra?  (Przeczytany 3369 razy)

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
podpora wału-tania ale czy dobra?
« dnia: Luty 06, 2015, 23:07:48 pm »
Witojcie :-bry
Muszę wymienić podporę wału w moim x-sie 2,5 v6 no i znalazłem takie cuś na alledrogo.pl http://allegro.pl/podpora-walu-lozysko-krzyzak-jaguar-x-type-2001-10-i4986307356.html i nie wiem co o tym sądzić bo z opisu wychodzi, że lepsza od oryginału ale jakoś firma mi mało znana ?????? ma ktoś może wiedze na ten temat większą od skromnej mojej?
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2015, 23:30:53 pm »
O kur.. , pasuje do 2.0d i 2.2d ... nie mam pytań :-hehe

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2015, 23:42:50 pm »
To fakt, ktoś nie utrzymał w wodzy fantazji :-R
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

eMWuGSM

  • Gość
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2015, 01:35:50 am »
Akkusan (LCC Brand) = tureckie gówno, aczkolwiek wszystko do Forda klepią w zamienniku (analogicznie jak Topran/HansPrise dla Opla) i czasami to ostatnia deska ratunku.

Co do podpory, wiesz, lepiej kup używaną zabitą za 20zł i są sklepy z łożyskami, w których dobiorą Ci odpowiednie i wprasują (np. KOOL Legnica) o jakość się nie martw SKF, TIMKEN, KOYO i inne w asortymencie. Mają wszelakie łożyska toczne: suche, mokre, igiełkowe, kulkowe. Nawet bardzo nietypowe łożyska szybkobieżne no i ceny niższe niż w konfekjonowanych zestawach motoryzacyjnych ;]

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2015, 15:06:10 pm »
Myślałem tez nad takim rozwiązaniem ale boje się o stan gumy w tej podporze bo moja np jest rozwalona. Popierałbym na nową http://allegro.pl/podpora-walu-jaguar-x-type-2001-2010-nowa-i4996678426.html tu jest z roczną gwarancją Chyba łyknę:) jak  się rozleci po 13 miesiącach to oddam honor i nisko się ukłonie w stronę kolegi  eMWuGSM.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

meteor

  • Gość
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2015, 08:34:05 am »
Ja kupowałem podporę wału w itercarsie BTA kosztowała 240zł po negocjacjach i znajomościach udało się zejść do 150;)

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2015, 09:33:26 am »
No spoko tylko jak się sprawuje? Długo już masz ją założoną??
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

meteor

  • Gość
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2015, 09:55:36 am »
już ponad rok i nie słychać oznak zużycia BTA to dobra firma

eMWuGSM

  • Gość
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2015, 11:45:39 am »
BTA to tylko brand InterCarsu (Bearing Technology for Automotive) jak 4Max i w zasadzie nikt nie wie co tam siedzi, czasami trafi się KOYO a czasami Optimal z odrzutu, takie ryzyko kupowania od "pakowaczy".

A guma (tłumik drgań) to najmniejszy problem. Tam gdzie ja wożę wały do wyważania i do wymiany krzyżaków/podpór wymieniają i regenerują jeśli nie ma możliwości kupna lub koszt jest nielogiczny.

meteor

  • Gość
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2015, 12:31:50 pm »
w każdym ponad 20tyś zrobiłem na niej i spokój, można wiedzieć gdzie wozisz wały do regeneracji

eMWuGSM

  • Gość
Odp: podpora wału-tania ale czy dobra?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2015, 14:36:52 pm »
Wałbrzych ul. Noworudzka

Nie raz woziłem wały do przeróbek, do dorabiania flanszy i do przedłużania oraz regeneracji. O BTA mam złe zdanie z powodu podpór do wału do Transita, po 30000km szlag je trafił i wyły jak jodłujący Niemiec, któremu genitalia wkręciły się w maszynkę do mielenia mięsa ;) Wziąłem z uszkodzonego oryginalne podpory i tam mi je zwulkanizowali, wymienili łożyska, założyli na wał, wyważyli i jeździ :)