Autor Wątek: Problem z zapłonem, obrotami i obrotomierzem  (Przeczytany 3077 razy)

jack251

  • Gość
Problem z zapłonem, obrotami i obrotomierzem
« dnia: Luty 18, 2009, 00:11:17 am »
Witam

Mam problem z kilkoma rzeczami. Mianowicie na aparacie zapłonowym mam na odwrót (niż w książka Haynes'a na to wskazuje) popodłączane kable od świec. Wydaje mi się, że aparat jest obrócony o 180 stopni. Próbowałem wielu rzeczy by to zmienić ale żadne nie zakończyły się sukcesem :(. Może ktoś wie co na to poradzić.

Po drugie kocur nie równo chodzi na biegu jałowym, gdy skrzynia jest w położeniu P. Ma wtedy jakieś 500 obrotów, lecz gdy zmienie na N obroty dochodzą do 900, ale i tak nie pracuje tak ja powinien.

Po trzecie gdy silnik jest odpalony a samochód stoii w miejscu to wskazówka obotomierza skacze raz w góre, raz w dół o jakiś 1mm.

Może ktoś wie czy te objawy są z sobą powiązane i jak je zlikwidować.


jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z zapłonem, obrotami i obrotomierzem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2009, 00:48:23 am »
Przekręcony aparat o 180 zdarza sie jeśli ktos przedtem rozbierał i skladal silnik wkladajac walek poruszający kopulke o 180 stopni
 nie jest to problem tylko inaczej trzeba założyć przewody. aparat zapłonowy wchodzi od silnika tylko w jednej pozycji.
Auto nierowno chodzi moze byc duzo przyczyn(moze masz zle ustawione walki rozrządu jesi ktos skladal silnik moze nie dokładnie zamontował walki)
Sprawdź świece przewody (najlepiej w nocy bo widać jak iskra przebija
(jeśli będziesz wymieniał świece sprawdz ciśnienie na cylindrach).
czy czyściłeś przepustnice
daj znac co sprawdziles

jack251

  • Gość
Odp: Problem z zapłonem, obrotami i obrotomierzem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2009, 22:35:17 pm »
Witam i dzięki za odpowiedź

Możliwe, że te wałki są źle ustawione bo dopiero co kocur wyjechał od mechanika (wymiana uszczelek pod głowicą)

Wydaje mi się, że świece są w porządku aczkolwiek jutro sprawdzę jeszcze raz tak jak doradzasz w nocy.

Przepustnicy nie czyściłem, a gdzie się ona lokalizuje?? :-wstyd

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z zapłonem, obrotami i obrotomierzem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2009, 23:24:56 pm »
na końcu kolektora ssącego  powietrze dochodzi przez przepływomierz potem waz gumowy kolanko żeliwne i jeszcze jeden waz dochodzi do przepustnicy. spróbuj zdjac kolanko tylko ostrożnie bo te gumy jak plastyk.

jack251

  • Gość
Odp: Problem z zapłonem, obrotami i obrotomierzem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2009, 00:57:20 am »
Wybacz ale co mam sprawdzić w tej przepustnicy i jak? bo tego tematu jeszcze nigdy nie poruszałem :)

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z zapłonem, obrotami i obrotomierzem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2009, 01:02:34 am »
Wyczyścić! 80 % nierównej pracy spowodowana jest zabrudzeniem nie czyszczeniem przepustnicy.