Autor Wątek: Siedzenie kierowcy  (Przeczytany 7935 razy)

pawelek11

  • Gość
Siedzenie kierowcy
« dnia: Listopad 05, 2013, 23:33:21 pm »
Witam, pytanko o moduł komfortu, a mianowicie u mnie nie odsówa się siedzenie kierowcy choć jest sprawne w pełni (reaguje na wszystkie przyciski), podnosi się tylko kierownica  :-\ niby tego i tak nie używam, ale chcę to mieć włączone  :-hehe
Tak więc proszę o podpowiedz czy to brak jakiegoś sterownika, czy też jest to wyłączone w kompie auta, a jeśli tak czy da się tą funkcje włączyć bz wizyty w ASO
Pozdrawiam

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2013, 21:59:55 pm »
U mnie jest tak samo. Myślałem, że może odsuwanie fotela działa tylko w samochodach z pamięcią ustawień fotela a w moim kocie tego nie ma.
Przy okazji, czy jeśli nie ma pamięci ustawień fotela, to czy można tę funkcję dodać zmieniając sterownik fotela i panel w drzwiach kierowcy, czy wymaga to większych przeróbek?
S-type 3.0 v6, 2007 r.

tet

  • Gość
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2013, 04:06:38 am »
Tył przód przesuwacie tym samym przyciskiem co góra dół.

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2013, 09:31:11 am »
Pytanie dotyczyło braku samoczynnego odsuwania się fotela po wyjęciu kluczyka ze stacyjki (i jego powrotu do ustawionej pozycji po włożeniu kluczyka), które ma ułatwiać wysiadanie i wsiadanie a nie braku możliwości własnoręcznego przesuwania fotela z użyciem przełącznika.
S-type 3.0 v6, 2007 r.

pawelek11

  • Gość
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2013, 15:33:26 pm »
 :-thumpdown odświeżę temat... może jakaś rada gdzie szukać lub co sprawdzić, albo co wymienić ...  :-cry

JaaC

  • Gość
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2014, 15:27:21 pm »
witam

dołączam sie do pytanie, mam ten sam problem.. ktos zna przyczyne ? w moim przypadku wydaje mi sie ze fotel pozostaje w znanej pozycji a powinna sie chowac kolumna kierownicza, czego nie robi..??  ??????

Offline dominx1989

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • JagFan
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2014, 10:41:23 am »
A zaglądaliście do instrukcji obługi? :)

Jest w niej napisane, żeby ustawić przełącznik kolumny kierownicy w pozycji AUTO.
Poniżej link do zdjęcia strony z polskiej instrukcji obsługi:

http://fotozrzut.pl/zdjecia/c16e285e12.jpg
PEUGEOT 205 1.9 PB > PEUGEOT 306 1.8 PB > JAGUAR S-TYPE 3.0 V6 PB + NISSAN NV200 1.5dci + BMW 2 220d

Offline mirekbar

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2014, 10:54:08 am »
Witam
Też  mam ten sam problem  dzialolo przez kilka miesięcy i obecnie jest jakaś zawiecha  ,pamięć zapisuje ustawienia fotela po zmianie lekko drgnie oparcie  ustawią się lusterka  oraz kierownica,brak ustawienia  siedziska.Dodam, że manualnie wszystko chodzi i nie ma problemów.  :-tylko :-tylko :-tylko
Pozdrawiam milosnikow  kotków
Mirek  :-):-):-)   S-Type 3,0    2002r:-):-):-):-)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2014, 17:20:53 pm »
Witam..i ja dodam do tej dyskusji kaprys mojego kocura,ktory ładnie podnosi kierownice,ładnie odsuwa i obniza fotel do oporu po wyjęciu kluczyka...hmm wcale łatwiej sie wtedy nie wysiada bo tylek nisko,prawie na ziemi,moze to udogodnienie dla osob z okazałym mięśniem piwnym..nie wazne..sek w tym ze po wsunieciu kluczyka kierownica ładnie wraca w swoje miejsce ale fotel tylko do połowy i ma gdzies ze nie siegam konczynami do przyżądow...

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2014, 00:33:24 am »
Czy ktokolwiek na forum ma S-type'a bez pamięci ustwienia foteli, w którym działa odsuwanie fotela kierowcy po wyjęciu kluczyka ze stacyjki?
Tak jak napisałem wcześniej - przypuszczam, że funkcja ta działa tylko w samochodach z pamięcią ustawięń fotela kierwocy.
Potwierdza to schemat instalacji elektrycznej S-type'ów, w których nie ma pamięci ustwienia foteli - wydaje się, że nie ma w nich żadnego układu, który byłby odpowiedzialny za zapamiętywanie położenia fotela.
 
S-type 3.0 v6, 2007 r.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2014, 05:38:51 am »
Ja mam kolego  fotel bez pamięci,z tym ze jak wspomniałem wcześniej cofa sie on do końca ale nie wraca do pierwotnego połozenia tylko do około połowy,tak że mam wyłączoną tą funkcje gdyż bez sensu by było  za każdy razem ręcznie poprawiać ustawienia..fotel wymieniałem ponieważ byl zniszczony,poprzedni nie odsuwał sie po wyjeciu kluczyka,obecny sie odsuwa ale nie wraca do pierwotnej pozycji,i stary i nowy fotel są bez pamieci ustawień...

BOGDA

  • Gość
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2014, 10:30:43 am »
Moj fotel sie nie odsuwa :-( a przydalaby mi sie ta funkcja .. za kazdym razem jak wsiadam to kierownica mi sie wysuwa a ja dosuwam jeszcze fotel a jak konczę szaleństwa za kierownicą  :-A  i wyciagam kluczyk kierownica sie cofa ale ja musze recznie cofnąć fotel.. :-(


Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2014, 21:31:47 pm »
Więc trzeba coś pomyśleć aby to zrobić lub jakiegoś "parobka" do obsługi przycisków...
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

JaaC

  • Gość
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2014, 08:58:18 am »
Jesli zgadza sie to o czym napisał plins... to ok.. wszystko sie zgadza.. wiec wyglada na to ze u mnie nie działaja silniki od ustawiania kierownicy..

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Siedzenie kierowcy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2017, 22:06:32 pm »
Dziś podpiołem scaner i wykazał kolumnie kierownicza i fotel po za zakresem. Fotele regulują sieęw pełni i zapisują w pamięci , jednak kierownica nie działa z regulatora. Można tylko ja przestawic jak recznie zmieniam ustawienie potecjometru na kolumnie. Potencjometr do wymiany czy moduł komforty ?.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.