Autor Wątek: Jaguar S-type czujnik temperatury zewnętrznej + problem z klimą po naprawie  (Przeczytany 2632 razy)

misiekdm

  • Gość
Witam serdecznie, jestem na forum nowy.

Starałem się wyszukać informacji lecz nie mogę znaleźć, więc postanowiłem napisać (jeśli było to już poruszane na forum to przepraszam).

Temperatura zewnętrzna u mojego kota pokazuje 40-45*C, podczas gdy na zewnątrz, może dzisiaj było koło 20*C. Zakładam że padł czujnik, albo mechanik nie zamontował czujnika tak jak trzeba i np. opiera się o jakiś element (tydzień temu auto wróciło z 3tygodniowego serwisu - zapchana nagrzewnica, przykra sprawa :P). Tutaj moje pytanie: gdzie w S-Type'ie znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej i czy jak do wszystkiego w tym samochodzie, jest do niego ciężki dostęp ?

Druga sprawa: Przed oddaniem do serwisu samochód cały czas chłodził klimą, obojętnie na jakiej temperaturze, teraz, odkąd jest nowa nagrzewnica problem pojawił się w tą drugą stronę, grzeje jak szalony ale klimy nie ma, czego może być to powodem ? termostat sprawdzony, sprężarka sprawna, w teorii wszystko działa jak należy. Czy problemem może być elektrozawór ? Wskazówka: z każdej kratki wieje powietrze o innej temperaturze, z zewnętrznych + szyba chłodne, środkowych gorące, tak samo na nogi.

Pozdrawiam

ryba-1

  • Gość
Odp: Jaguar S-type czujnik temperatury zewnętrznej + problem z klimą po naprawie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2013, 15:40:46 pm »
czujnik masz za zderzakiem. mniej wiecej po srodku. jak zdejmiesz ta "pletwe" to go znajdziesz.

misiekdm

  • Gość
Odp: Jaguar S-type czujnik temperatury zewnętrznej + problem z klimą po naprawie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2013, 18:19:59 pm »
Ok znalazłem, czujnik w ASO Froda 30zł na jutro :D
A ta "druga sprawa" ?:D wie ktoś coś może na ten temat ??

cziff

  • Gość
Odp: Jaguar S-type czujnik temperatury zewnętrznej + problem z klimą po naprawie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2013, 19:37:58 pm »
Elektrozawór to dobry trop, niestety często pada.