Autor Wątek: Gdzie jest wtyczka światłowodu zmieniarki w S-type 2003'?  (Przeczytany 1922 razy)

champagne

  • Gość
Gdzie jest wtyczka światłowodu zmieniarki w S-type 2003'?
« dnia: Wrzesień 20, 2013, 22:59:39 pm »
Witam!
Mam taki problem, w moim S-type, rocznik 2003 nie było fabrycznie zmieniarki CD. Kupiłem zmieniarkę i chciałem ją zamontować, ale nie ma nigdzie wtyczki światłowodu. Jest wtyczka z zasilaniem, ale wszystkie światłowody są podłączone do wzmacniacza i centralki telefonu pokładowego, nie ma żadnej wolnej wtyczki ze światłowodami do zmieniarki. Czy to możliwe, że jest kabel z zasilaniem, a nie ma światłowodu? Jeśli Ktoś przerabiał ten temat to proszę o pomoc  :-help

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Gdzie jest wtyczka światłowodu zmieniarki w S-type 2003'?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2013, 23:51:02 pm »
Urządzenia w sieci światłowodowej połączone są w pętli.Z tego co wiem, to żeby podłączyć dodatkowe urządzenie musisz mieć dodatkowy kabelek "światłowodowy" (nie ma go w samochodzie). Na aukcjach na ebay-u można kupić światłowody przeznaczone dla 2, 3, itd. urządzeń, ale odnoszę wrażenie, że mając jeden dodatkowy "kabelek" można tak połączyć urządzenia, żeby było dobrze. Musisz jednak połączyć je w odpowiedniej kolejności i po podłączeniu poinformować "samochód", że podłączyłeś zmieniarkę. Nie wiem, czy da się to zrobić bez serwisu (tzn. znam kod do "serwisowego" menu w samochodach z ekranem dotykowym, w którym można "odchaczyć" obecność zmieniarki, ale nie próbowałem tego robić).
S-type 3.0 v6, 2007 r.