Autor Wątek: czujniki cofania  (Przeczytany 7143 razy)

Dorian0324

  • Gość
Odp: czujniki cofania
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2014, 00:49:24 am »
jak juz wczesniej wspomnialem...mechanik sprawdzil wszystkie po kolei i wszystkie cale

Dorian0324

  • Gość
Odp: czujniki cofania
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2014, 20:57:26 pm »
tak jak kolega mowil posluchalem czujnikow i dwa srodkowe cykaja i lewy boczny i prawy boczny nie.. tak ma byc? czy wszystkie maja cykac? i skoro nie dzialaja te dwa to nie dziala nic tak?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: czujniki cofania
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2014, 21:59:42 pm »
Wszystkie maja cykać. Poruszaj kostkami pod zderzakiem przy czujkach, odepnij ewentualnie od czujek, przeczyść i podepnij może zaskoczy.. mnie się udało. Jak nie to dwie czujki masz do wymiany.  Ewentualnie możesz zawsze przełożyć czujki i sprawdzić czy te czujki będą działały pod inną wiązką. Czujek naprawić się nie da.. tylko nowe.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Dorian0324

  • Gość
Odp: czujniki cofania
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2014, 23:14:13 pm »
sprawdzilem czujniki dwa srodkowe cykaja jak przyloze ucho a lewy i prawy nie. czyli jak dwa nie dzialaja to nie dziala wszystko tak?  ma ktos z was moze takie dzialajace?

British

  • Gość
Odp: czujniki cofania
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2014, 00:08:39 am »
a jak ma działać "wszystko" jak polowa czujników nie działa? Jeden czujnik nie daje sygnał i system padnie, normalka. czujniki denso kupisz za parę zł wszędzie. rozumiem ze sprawdziłeś okablowanie?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: czujniki cofania
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2014, 00:39:24 am »
a jak ma działać "wszystko" jak polowa czujników nie działa? Jeden czujnik nie daje sygnał i system padnie, normalka. czujniki denso kupisz za parę zł wszędzie. rozumiem ze sprawdziłeś okablowanie?
A to ciekawe, ja widziałem, czujniki SWF (Made in Germany), a nie DENSO. Moduły za to VALEO (Made in Germany) i pasują Ford/Jaguar i jakieś VAG (bodaj SuperB 2).