Autor Wątek: nowy uzytkownik :) pare problemow...  (Przeczytany 2452 razy)

gti69

  • Gość
nowy uzytkownik :) pare problemow...
« dnia: Luty 01, 2009, 00:44:28 am »
Witajcie :)

Od zeszlego tygodnia jestem posiadaczem Jaguara XJ6, 3.2 AUTO z 1993 roku. To juz w sumie drugi Jag w mojej historii z samochodami - wczesniej mialem XJ6 z 1988 roku... ale to to nie jezdzilo, tylko stalo :)

Jest to model UK wiec z kiera nie z tej strony co trzeba no ale jezdzi :)
fajne uczucie kickdownu :) niestety portfel pozniej cierpi :)

mam pare problemow wiec prosze Was o pomoc jesli to mozliwe :)

1. Po wlaczeniu statusu komputera VCM pojawia sie napis fail.... do czego sie to odnosi?

2. podczas hamowania slysze taki jakby syk sssss spod pedala hamulca... po chwili ustaje jak sie wcisinie do konca.... ale wtedy zapala sie czerwona lampka ( ! ) i po chwili anti lock czyli ABS. jak rusze to to po chwili gasnie... no ale przy mocniejszym hamowaniu znow sie wlacza...na innych forach angielskojezycznych wyczytalem ze to moga byc czujniki absu badz tez zjechane klocki...

3. Od paru dni zapala mi sie czerwona lampka z silniczkiem... przy starcie - po 2 min gasnie - i czasem w czasie jazdy jak go troche pogonie.. co ten kod oznacza?

4. czasem nie wlaczaja mi sie tylne swiatla...wiec musz ejezdzic na przeciwmgielnych :( co moze byc przyczyna?

Z gory dziekuje za sugestie i rady :)

serdecznie pozdrawiam

Tomek

gti69

  • Gość
Odp: nowy uzytkownik :) pare problemow...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2009, 01:02:29 am »
aha i jeszcze takie cus :)

mimo iz mam ustawione grzanie, to na nogi caly czas mi leci zimne powietrze... goolnie w aucie jest cieplo, pozatym ze mi nogi odpadaja przy luzszej jezdzie...


dodatkowo nie dmucha mi z dwoch glownych kratek na srodku konsoli

dzieki :)

Jakub32

  • Gość
Odp: nowy uzytkownik :) pare problemow...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2009, 10:34:43 am »
Stały problem w XJ40 z tyt grzaniem na nogi. Poczytaj bo było o tym nie dawno, prawdopodobnie przewód jest zsunięty, bądź któraś przesłona się nie otwiera.

hubal

  • Gość
Odp: nowy uzytkownik :) pare problemow...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2009, 10:35:24 am »
Ad. 1 Jeśli pojawił się napis Fail (uszkodzenie) to po nim powinien chyba numer błędu powinien się wyświetlić.
Ad. 4 Jakis czas temu w swoim kocie miałem podobny problem. Okazuje się, że to moduł DBC10009, znajdujący się za podbiciem po stronie pasażera, koło dmuchawy. Wystarczyło przeczyścić styki. Link http://www.jag-lovers.org/snaps/snap_view.php3?id=1180273763

pozdrawiam,