Autor Wątek: Kociak jako pierwszy własny samochód  (Przeczytany 7489 razy)

Rasala

  • Gość
Kociak jako pierwszy własny samochód
« dnia: Sierpień 23, 2013, 19:50:45 pm »
Witam.
Jako, że nie znalazłem innego działu w którym mógłbym ten post umieścić piszę na off-topie  :-off .

Jako młody kierowca chciałem się dowiedzieć czy Jaguar nadaje się na pierwszy samochód który kupie za własne zarobione pieniądze.
Chciałbym od razu zaznaczy, że najprawdopodobniej nie będę mógł wydać na samochód więcej niż 20 000zł co może stanowić pewną barierę jeśli chodzi o tą markę.

Dziękuję z góry za wszystkie konstruktywne wypowiedzi.

Pozdrawiam.

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2013, 21:06:07 pm »
kupuj kocura tylko dobrze oglądaj żebyś jakiegoś szrota nie kupił :-tylko
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2013, 21:10:38 pm »
Są różne gusta, ale gdybym był młodym człowiekiem (chociaż stary jeszcze nie jestem ;)) i szukał auta na swoje pierwsze, w życiu nawet bym nie pomyślał o Jagu :-gwizd

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2013, 21:15:29 pm »
Witaj
Generalnie kolego nie ma jakichś przeciwwskazań co do tego żeby jaguar nie nadawał się na pierwszy samochód... chociaż wszystko też zależy od tego jaki model i z jakim silnikiem Cię interesuje... bo np. jeżeli auto z mocą 300 czy 400 km to stanowczo za mocne i za szybkie jak na pierwszy samochód dla młodego człowieka...
Musisz wziąć też pod uwagę czy będzie Cię stać na jego utrzymanie, bo powiedzmy że za 20 tyś. uda Ci się znaleźć w miarę przyzwoite auto (chociaż wcale łatwo może nie być, bo 90% jaguarów w ogłoszeniach to szrot...), ale będzie ono kilkunastoletnie, a wiec i co jakiś czas będzie wymagało nakładów finansowych - nieraz wcale nie małych...  części są 2-3 razy droższe niż np. do forda, VW o fiacie nie wspominając, wynika to też z tego że zamienniki praktycznie nie występują... jeżeli zasłyszałeś gdzieś głupoty typu że jaguar to praktycznie ford tylko w innym opakowaniu, to zapomnij... jest to dobra bajka na dobranoc...
Napisz konkretnie jaki model / wersja Cię interesuje to będzie można napisać coś więcej w temacie...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2013, 21:51:50 pm »
Na pierwszy samochód ze stajni Jaguara polecam S-type lub X-type, w tej kwocie powinieneś kupić auto z pierwszych lat produkcji w zadowalającym stanie... :P

Pozdrawiam... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2013, 22:04:18 pm »
Jeśli Ci się bardzo podoba Jaguar to możesz próbować, ale nie polecam :

- 20 tyś. to niby dużo ale moim zdanie jednak za mało na to by kupić jakiegokolwiek dobrego Jaguara i zrobić pakiet startowy ( wymiana płynów, likwidacja ewentualnych usterek, rozrząd itp.)

- auto jest raczej z tych większych, więc do miasta jest kłopotliwe ( manewry, parkowanie, spalanie )

- jeśli będzie miało naście lat to zawsze może się coś zepsuć

Ja mając już jakieś doświadczenia motoryzacyjne na pewno bym się na Jaguara nie zdecydował, nie chcę Cię zniechęcać, po prostu możesz się do marki zniechęcić, na forum było już kilka przypadków zakupu jaguara w emocjach i szybkiej próby sprzedaży. Ja też miałem chwile zwątpienia i swojego XJ chciałem sprzedać, dużo mam w nim jeszcze do zrobienia.

Tak na marginesie moje pierwsze auto to Fiat CC 700 i bardzo dobrze je wspominam, może zacznij od czegoś starszego ale bezpiecznego, np. jakieś Volvo
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Rasala

  • Gość
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2013, 22:44:31 pm »
Dziękuję za wypowiedzi.

Z mojej strony wygląda to tak, że samochód chcę kupić praktycznie tylko na długie trasy. Miasto dla mnie nie jest środowiskiem dla samochodu osobowego :)
Odnośnie modelu to Kocur666 podał praktycznie jedyne którymi się interesowałem. Co do mocy to nie ma co przesadzać myślę, że nawet 2.0D w X-Type będzie dla mnie odpowiednie.

A tak pokrótce zawsze chciałem mieć jakiś samochód który będzie wygody a zarazem będzie takim oczkiem w głowie. Jednakże wiem że te 20 tyś. które mógłbym przeznaczyć to jednak może być za mało.

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2013, 23:02:24 pm »

Tak na marginesie moje pierwsze auto to Fiat CC 700 i bardzo dobrze je wspominam, może zacznij od czegoś starszego ale bezpiecznego, np. jakieś Volvo

Powiem tak, moim pierwszym autkiem była mocna sportowa furka jak na tamte czasy, miał duży silnik, sporo palił ale kochałem go za to, że spod świateł wszyscy zostawali w tyle, nigdy nie miałem wypadku z mojej winy, może to za sprawą szczęścia albo doświadczenia, które szybko zdobyłem, więc tutaj pierwsze auto zależy jak kto jeździ, pełno moich kumpli także na pierwsze auto kupowali sportowy wózek i je rozbijali, co do kolegi Rasala nawet jak kupi wymienione powyżej przeze mnie dwa modele to i tak koszty utrzymania, eksploatacyjne będą dużo niższe niż jakby miał kupować XJ... :P

Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2013, 23:15:11 pm »
Rasala sam wie co mu się podoba, i coś wybierze, chciałem go trochę przestraszyć aby się nie zniechęcił do marki po zakupie.

A swoją droga auto z mocnym silnikiem i młody stażem kierowca to nie brzmi dobrze, kwestia kto co ma w głowie. Ja byłem dobrym kierowcą do 1 poważnego wypadku a teraz jestem doświadczonym.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2013, 23:30:22 pm »
Ja robię rocznie 150 tyś kilometrów i jeżdżąc tyle miałem już nie jedną przygodę, na szczęście nigdy nie byłem winowajcą... A nawet jak Rasala kupi iX'a 2,0D to te 136 koni to i tak nie jest dużo jak na dzisiejsze czasy, a na pewno idzie je opanować... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Rasala

  • Gość
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:32:00 pm »
Odnośnie stażu jako kierowca, mam prawo jazdy dopiero 4 lata ale praktycznie przez cały ten czas o ile jeździłem to albo 2.0B albo 1.9TDi więc myślę że tak do 2.5B prawdopodobnie dałbym sobie radę.

Teraz pytanie z całkiem innej beczki. Czy jest szansa że coś znajdę do tych 20 tyś. zł ?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2013, 14:37:53 pm »

Teraz pytanie z całkiem innej beczki. Czy jest szansa że coś znajdę do tych 20 tyś. zł ?

generalnie znaleźć coś do 20 tyś. żeby nie wymagało wkładu finansowego na samym początku, nie licząc oczywiście pakietu startowego (oleje, filtry, płyny itp.) będzie dość ciężko (to co pisałem w poście wyżej - 90% jaguarów w ogłoszeniach to szrot, który trzeba omijać szerokim łukiem), ale nie jest to niemożliwe, trzeba tylko dużo cierpliwości i trochę pojeździć po Polsce do tych wszystkich ,,perełek", ,,igiełek" itp. że jak rozmawiasz z gościem przez tel to ,,cud malina", a zajeżdżasz na miejsce to już z daleka widać że nie ma czego oglądać... no i najważniejsze to nie napalać się jak ,,szczerbaty na suchary", bo można władować się na niezłą minę...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Rasala

  • Gość
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2013, 14:44:49 pm »
trzeba tylko dużo cierpliwości i trochę pojeździć po Polsce do tych wszystkich ,,perełek", ,,igiełek" itp.

To chyba jednak nic nie znajdę :( Niestety moja praca i dodatkowo nauka nie pozwala mi na podróże. Trudno może kiedyś...

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2013, 14:51:23 pm »
trzeba tylko dużo cierpliwości i trochę pojeździć po Polsce do tych wszystkich ,,perełek", ,,igiełek" itp.

To chyba jednak nic nie znajdę :( Niestety moja praca i dodatkowo nauka nie pozwala mi na podróże. Trudno może kiedyś...

przecież piszę że nie jest to niemożliwe tylko, że łatwo może nie być trochę - trzeba poszukać i czasem trochę to trwa... niektórym zajmuje to np. 3 miesiące, innym pół roku, a jeszcze innym rok... trochę zależy też od szczęścia...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Rasala

  • Gość
Odp: Kociak jako pierwszy własny samochód
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2013, 15:03:50 pm »
Dla mnie nie czas jako tako jest problemem a możliwość wzięcia wolnego.