Autor Wątek: Napięcie ładowania 2.0D  (Przeczytany 2730 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Napięcie ładowania 2.0D
« dnia: Lipiec 12, 2013, 23:55:05 pm »
Jak w temacie

Jakie powinno być napięcie prądu ładowania w 2.0D:
1. Wolne obroty bez obciążenia.
2. Wolne obroty obciążenie (światła mijania, radio, nawiew)
3. Wolne obroty pełne obciążenie (światła drogowe, radio, nawiew, grzane szyby)
4. 2000 rpm bez obciążenia
5. 2000 rpm obciążenie (światła mijania, radio, nawiew)
6. 2000 rpm pełne obciążenie (światła drogowe, radio, nawiew, grzane szyby)

Czy alternator ma kompensację?

Wiem, jakie wartości +/- powinien mieć Transit 2.0TDxI i Mondeo 2.0 TDxI, ale może być różnica w alternatorze (rodzaju regulatora napięcia). Sprawdzałem już u siebie i zastanawiające są moje wyniki.

radek-jaguar

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania 2.0D
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2013, 23:58:08 pm »
optymalnie Umax dla 12V to 14,5V, jakie masz "zastanawiające wyniki"?

Pawel99

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania 2.0D
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2013, 00:01:46 am »
Prawidłowe napięcie ładowania: minimalne - 13,9 V - maksymalne 14,5 V

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania 2.0D
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2013, 17:33:41 pm »
W przypadku Tranzola i Mondeo jest kompensacja 14.4V.

W poniedziałek zmienię sobie alternator.

Jawe83

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania 2.0D
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2013, 12:28:58 pm »
Jak koledzy wyżej napisali, napięcie waha się od  13,5 V do nawet i niecałych 15 V (jeśli akumulator jest b.słaby), a zakresem tym steruje komputer! Alternator z silników forda raczej nie będzie pasować.

Dopóki nie zapali Ci się kontrolka akumulatora, czy nie masz objawów typu "mrugające" światła, czy sporadyczne przygasanie (zauważalne) podświetlenia tablicy zegarów, raczej bym nie czepiał się alternatora... Ewentualnie sprawdzić, czy akumulator jest zdrowy - elektrycy samochodowi mają odpowiedni sprzęt, bo zwykły miernik napięcia nic Ci nie powie poza tym, jakie napięcie masz na stykach.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania 2.0D
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:51:43 am »
Jak koledzy wyżej napisali, napięcie waha się od  13,5 V do nawet i niecałych 15 V (jeśli akumulator jest b.słaby), a zakresem tym steruje komputer! Alternator z silników forda raczej nie będzie pasować.
Chyba do końca nie wiesz o czym piszesz :)
Skoro numer OE alternatora i części składowych jest ten sam, dziwne by było jakby nie pasował. Co więcej zamontowałem transitowy do X'a i jeździł ponad 1,5 roku.


Akumulator jest dobry, mam u siebie miernik obciążeniowy MM. Zadałem jasno sprecyzowane pytanie, na ktore nie do końca dostałem odpowiedź ale kolejny raz musiałem poszperać popatrzyć porównać.

Dla potomności:
W przypadku niskiego prądu ładowania i falujących wolnych obrotów wadliwy może być regulator napięcia, u mnie było aż do tego stopnia, ze klapki zdławiające brzdękały.

Jawe83

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania 2.0D
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2013, 18:40:27 pm »
Przepraszam za wprowadzenie w błąd, faktycznie w dieslach ford/jaguar alternator jest zgodny w kwestii montażu. Musiałem wtedy myśleć pod kątem benzyniaka  :- pojecia

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania 2.0D
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2013, 21:58:04 pm »
W benzynie również.
Kompletnie swapowałem z X'a silnik z osprzętem do ST220