Autor Wątek: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type  (Przeczytany 4412 razy)

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« dnia: Lipiec 20, 2013, 23:20:37 pm »
Witam, niestety po latach niespodziewanie pękła mi szyba czołowa (wersja z sensorem deszczu i podgrzewaniem), odprysk, który zaniedbałem się po prostu powiększył.
Szybę mam oczywiście zamiar kupić nową - od firmy PHU GLASS-POL. Szyba jest z wraz z taką górną twardą uszczelką, która notabene na mojej pękniętej szybie też trochę odkształciła od wieku.

Mam jednak pytanie. Na co zwrócić uwagę zlecając wymianę szyby?
1. Czy należny wymienić też wszystkie uszczelki - a jeżeli tak to gdzie je nabyć?
2. Czy listwy które są wzdłuż szyby mogą się odkształcić przy demontażu szyby - generalnie czy mają one wpływ na szczelność uszczelek, bo przed wymianą mam zamiar kupić listwy (używane i oddać je do przemalowania, bo moja listwa lekko się utleniła od strony pasażera),
3. Czy sensor od deszczu się podkleja do szyby, czy tylko montuje, a jeżeli się podkleja, to jakiego kleju/żelu użyć?
4. Poniżej szyba, którą mam zamiar kupić.
5. Szybe będzie mi wymieniać firma "szybiarska" ale ja lubię wiedzieć, z góry dziękuje za wszelkie uwagi związane z tematem. 

 





Pozdrawiam!  :-tylko


 

krzysztp

  • Gość
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2013, 07:33:09 am »
Wymiana jest bezproblemowa- nic się nie odkształca bo jest łatwe w demontażu (wkręty)
Szybe się wkleja - nie ma tam uszczelek
Sensor się montuje- na szybie jest taka specjana kształtka

powodzenia
k

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2013, 01:39:53 am »
Otóż jednak wymiana przedniej szyby nie dla wszystkich jest bezproblemowa jak się okazuje.
Wymieniłem szybę ale...po krótkiej chwili od rozpoczęcia jazdy słyszę dźwięki trudne do określania, nie jest to deska, ale raczej jakby dźwięk permanentnego naprężenia szyby, przypuszczam, że to jest tarcie szyby o jakiś element karoserii, tylko gdzie tego szukać? Wydaje mi się, że dochodzi z góry z całej linii górnej. Od lewa do prawej.
Jakieś pomysły?
Trochę się złoszczę bo czasu mam mało a auto zawiozłem do ludzi, którzy jakby się mogło wydawać znają się na fachu, po tym jednak jak zamontowano do szyby lusterko, które tego samego dnia odpadło, mam duże wątpliwości co do tego jak ta szyba została w ogóle wklejona.
 :-zly
A tę górną uszczelkę się podkleja czy nie? Ktoś wymieniał?

Ps. dodam, że szyba to Pilkington.

krzysztp

  • Gość
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2013, 11:15:52 am »
Dziwne...
Górna uszczelka jest zintegrowana z szybą
I żeby odpadło lusterko? Przecież to jest montaz na tej kształtce
Tecnologia (jak widziałem- bo wymienialem) jest taka, że po wycięciu starej szyby i oczyszczeniu pozostałości tej klejącej masy, na nowąszybę takim specjalnym pistoletem nakładaja specjalną masę i przykładaja we właściwe miejsce. Ta masa jest elastyczna jak zwulkanizowana guma.
Nawet nie wiem jak to można zepsuc w zawodowym warsztacie. Tam nie ma co trzeć i się odkształacać!
Chyba że fachowcy zdemontowali i zamontowali ponownie tą górną uszczelkę/ blachę
pzdr
k

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:13:34 pm »
Dziwne...
Górna uszczelka jest zintegrowana z szybą

Chyba że fachowcy zdemontowali i zamontowali ponownie tą górną uszczelkę/ blachę
pzdr
k

No właśnie, że nie, zamontowana jest ta uszczelka, która była z nowa szyba, ale czy tego się nie powinno jakoś podklejać albo przesmarować tej uszczelki na linii szyba uszczelka? Bo idę o zakład, że zamontowali szybę z uszczelką w ogóle się pewnie nie zastanawiając. Bo przecież myślenie boli.

Karol1029

  • Gość
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2013, 21:44:01 pm »
Ja dzisjaj próbowałem wyciągnąć górną uszczelkę szkoda , że wcześniej nie przeczytałem tego postu bo bym wiedział  :-wstyd, że uszczelka górna  jest zintegrowana niestety szyba zrobiła pstryk  :-cry

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2013, 21:55:18 pm »
To znaczy, jak jest zintegrowana? Ta uszczelka jest fabrycznie sklejona z szybą? Jest wzmocniona blachą?

Karol1029

  • Gość
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2013, 00:10:40 am »
Uszczelka jest aluminiowa , bardzo łatwo ją uszkodzić , albo szybę , jeśli chodzi o integracje to (czego sam doswiadczyłem ) nie da rady jej zdemontować nie uszkadzając jej , albo szyby.

krzysztp

  • Gość
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:37:58 pm »
Pisałem już :)
Uszczlka jest częścią szyby
i razem z nią się ją wkleja
Tak samo jak ta kształtka przy sensorze...

To wszystko to jest jedna całość
obawiam się o fachowość tej ekipy od wymiany...

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2013, 16:24:18 pm »
Wydaje mi się, że problem trzasków/skrzypień opanowałem. Wpuściłem śladowe ilości "cudownego" WD 40 między uszczelkę a dach i problem zniknął, co prawda WD zaraz odparuje, więc na wypadek powtórki z rozrywki zamówiłem preparat Torch'a do uszczelek.

Muszę jeszcze sprawdzić szybę i jej wklejenie lejąc mocno karcherem czy nie przepuszcza, ale po ostatnich burzach wygląda, ze wszystko jest ok.

Co do fachowości ekipy, to trudno powiedzieć, z jednej strony nie chcę nikogo negatywnie oceniać po małych wpadkach - bo w końcu szyba się trzyma i jest zamontowana równo, z drugiej jednak strony, jak klient prosi i mówi, że ma być DOBRZE zrobione i "stówa" w tą w "tamtą" nie robi różnicy a usługę wykonuje w kogoś kto się chwali, że jest specjalistą od jakości i detailingu, to ma swoje oczekiwania. Ma być dobrze! A serwis idzie po najmniejszej linii oporu i nawet nie przesmaruje kulki w zakładanym lusterko, żeby chodziło lżej i wciska je tak, że te odpada w tym samym dniu po kilku regulacjach. To, to nie jest jakość obsługi jakiej ja oczekiwałem. Jak ktoś nie może poświecić mojemu auto tyle czasu ile ono wymaga, to ja nie będę korzystać z jego usług.
Bo nie jest moim celem jeżdżenie na poprawki, reklamacje, itp. Ja nie mam na to czasu, bo pracuję od 9-tej do 22-giej.
Na usprawiedliwienie serwisu jest to, że podejrzewam, że standardowy klient ma pretensje o jakiekolwiek inne czynności, za które dodatkowo musi zapłacić, stąd firma podchodzi do wszystkich tak samo, trochę ich rozumiem bo sam jestem usługodawcą i jak mnie ktoś na dzień dobry pyta "ile?" zanim zanim zada pytanie co w ogóle wchodzi w skład usługi, to też mam mieszane uczucia co do przyszłego zadowolenia ze współpracy z takim klientem.

Za wymianę szyby zapłaciłem 280 zł brutto. Wydaje mi się, że niewiele.

Ta szyba kompletnie popsuła mi humor, sorry za lekki offtop :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Wymiana przedniej (czołowej) szyby - S-Type
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2013, 10:55:00 am »
Ja jadę na wymianę szyby czołowej za 2 tygodnie, ponieważ takich szyb nie ma i muszą specjalnie dla mnie zamówić, ciekawe jakie podejście będą mieli do mnie, jeżeli coś uszkodzą, albo źle zrobią to będą mieli problem i tyle, zdam relacje po wymianie, tyle, że ja wymieniam akurat w X-type.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000