Autor Wątek: Falowanie, szarpanie silnika, skoki obrotów na luzie  (Przeczytany 1963 razy)

OdynioecPL

  • Gość
Falowanie, szarpanie silnika, skoki obrotów na luzie
« dnia: Lipiec 14, 2013, 21:04:19 pm »
Witam,

Dzisiaj udało mi się pozbyć problemu. W moim nowonabytym jaguarze s-type 2000 3.0 v6 (manual) skakały obroty. Jak tylko wrzuciłem luz to obroty skakały pod 2000 obr. a potem spadały do 700 i pokazywały się kontrolki. Na luzie też rewolucje z obrotami co powodowało szarpanie przy zmianie biegów. Pojechałem do mechaników a oni zaczęli wymyślać że potencjometr, że silnik krokowy, że walnięta przepustnica. Mówię no super teraz się zacznie. Coś mnie podkusiło i wszedłem na angielskiego youtube i obejrzałem filmik o  czyszczeniu przepustnicy. Wystarczyło odkręcić przepaskę na grubym wężu między przepustnicą a filtrem powietrza i facet miał racje, naokoło krążka czarna maź. Trochę WD40 na szmatkę i palcem wyczyściłem powierzchnię styku krążka z obudową na całym obwodzie (krążek trzeba sobie czymś przesunąć bo jest na sprężynie cud. Maszynka śmiga że hej. gładko wchodzi na obroty nie wariuje trzyma obroty przy zmianie biegów i na luzie. Mam nadzieję że komuś pomogę tym wpisem. W razie w piszcie na 501319663@wp.pl lub dzwońcie na 501319663 Pozdro