Autor Wątek: Wentylator klimatyzacji problem  (Przeczytany 4010 razy)

myiron

  • Gość
Wentylator klimatyzacji problem
« dnia: Luty 02, 2009, 09:02:40 am »
Mam małe pytanko odnośnie wentylatora klimatyzacji. Będąc po pierwszych jazdach moim kociakiem zauważyłem, że wentylator klimy włącza się wraz z nawiewem wewnętrznym i pracuje bez przerwy niezależnie od temperatury, gdy wyłączę dmuchawę wentylator staje. Dodam że na dziś jeszcze nie rozwiązałem problemu ze szczelnością klimy i brak w niej środka chłodzącego. Dzięki  :-tylko

autoklima

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2009, 18:57:23 pm »
wentylator tak własnie powinien się zachowywać co do szczelności to lubią się rozszczelniać kompresory oraz skraplacze

myiron

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2009, 08:48:54 am »
Dzięki za odpowiedź, martwiłem się że spalę silnik wentylatora jak będzie chodził cały czas z dmuchawą wewnętrzną.  :-thank
 

JAGULAR

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2009, 17:25:35 pm »
W/G mnie to kompletna bzdura
Wentylator powinien się załączać w momencie gdy pracuje klima albo gdy temperatura silnika jest za wysoka.
jesli właczasz wewnętrzny nadmuch wentylator nie powinien pracować.
u mnie występuje ten sam problem od czasu jak pogrzebał w nim własnie Autoklima (wcześniej załączał się normalnie).
Przy okazji paliły sie bezpieczniki, bo na przekażniku podłączył mi przewód masowy z plusem
A swoje perypetie w wolniejszej chwili opiszę w wątku Warsztaty
Jeszcze nie miałem czasu zająć się tym problemem ale jest to całkiem prawdopodobne że diabli wzięli diody które są w wiązce przy przekaxniku wentylatora



autoklima

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2009, 22:52:57 pm »
sz.p. jagularze wreszcie zadziałało poprawnie jaka szkoda  ty napewno jesteś inteligentniejszy od producenta i zrobił byś inaczej

myiron

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2009, 09:44:56 am »
Teraz już zgłupiałem.
Chyba najpierw zrobię klimę i będę obserwował problem, jeśli istnieje.
 :-thank

adams

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2009, 11:04:20 am »
Hi
W moim Jagu jest tak samo, czyli jak przekrecam prawy ptenciometr-nawiew to odrazu zewnetrzny wentylator pracuje. Pewnie jest to poprawne dzialanie
poz adams

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2009, 03:50:44 am »
Były rozne systemy w zależności od roku produkcji w jednych wentylator się włączył w innych nie (v12 tylko) w r6 nigdy chyba ze ktos przerobił.

myiron

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2009, 12:46:24 pm »
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Zapomniałem tylko dodać, że wentylator włącza się także gdy silnik nie jest odpalony. Wystarczy przekręcony zapłon i włączony obojętnie, który stopień dmuchawy (low, high, auto, szyba). :-thank

adams

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2009, 12:54:31 pm »
Hi,
U mnie tak samo, czyli wszystko wydaje sie OK.
poz adams

autoklima

  • Gość
Odp: Wentylator klimatyzacji problem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2009, 13:57:13 pm »
wszystko działa tak jak powinno