Autor Wątek: Xj-S 3.6 1989 coupe nietypowe wnętrze  (Przeczytany 4461 razy)

grzelu

  • Gość
Xj-S 3.6 1989 coupe nietypowe wnętrze
« dnia: Czerwiec 20, 2013, 00:44:40 am »
Czy orientujecie się czy materialowa tapicerka i wykończenie wnętrza jak w modułu poniżej występowało w XJS'ach oryginalnie? We wszystkich innych egzemplarzach jakie widziałem zawsze były skóry i przeważnie jasne, a tu jest nietypowy kolor i materiał i inny kształt foteli.



Może jestjakas strona gdzie można zobaczyć wszystkie opcje wnętrz dostępne w oryginale?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 10:59:50 am wysłana przez micky »

cziff

  • Gość
Odp: Xj-S 3.6 1989 coupe nietypowe wnętrze
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:34:04 am »
Tak, to rzadka opcja "pólskóra" Bardzo niepopularna, trochę tańsza od "fullskóra"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 11:00:06 am wysłana przez micky »

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Xj-S 3.6 1989 coupe nietypowe wnętrze
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:59:40 am »
To faktycznie rzadki widok, Jaguar mial wtedy w ofercie XJ40 z korbami (tak!) bez klimy, w manualu, w welurzie
oraz welur ze skora, tak jak tu widac. Z tego rodu takze byly tanszy wersje XJ-S-a z malym silnikiem, glownie
na rynek UK.

Przegladalem sie starych prospektow, ale w zadnym nie sa podany opcje tapicerki, zdecydowana wieksosc byl
w skorze, przed liftem glownie czarny ale takze szary i bezowy/brazowy. Poszukam jeszcze albo sam zajrzyj
tutaj:

http://www.jag-lovers.org/brochures/section_xj-s.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 11:00:19 am wysłana przez micky »

grzelu

  • Gość
Odp: Xj-S 3.6 1989 coupe nietypowe wnętrze
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:42:08 pm »
Kogutki - tak, trafiłem na tą stronę wczoraj i nie znalazłem tam takiej opcji.
Czy ty lub Karol S-type widzieliście takie wnetrze w jakimś XJS czy tylko w XJ40 ??

sprzedający coś wspomniał o pakiecie "sportpack". Na brytyjskim forum wyczytałem że różniło się nie wiele...głównie zawieszeniem (sprężyny) i słabszym wspomaganiem układu kierowniczego.  Czy wiecie jak mogę sprawdzić (po jakiś innych elementach lub Vinie?) czy to faktycznie taka wersja i co jeszcze powinna w sobie mieć?

FilipXJ12

  • Gość
Odp: Xj-S 3.6 1989 coupe nietypowe wnętrze
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2013, 22:25:57 pm »
Cytat: JAG-LOVERS
SPORTSPACK: John Goodman: "The SportsPack has nothing to do with JaguarSport. In fact I believe it is standard on most of the 3.6L coupe XJ-S's (not sure on US cars) and an option on the V12 and 3.6 convertible. Jaguar assumed the 3.6 5 speed would appeal to the sporty driver! Basically it is harsher springs and dampers, rack bushes and a sporty steering wheel; I think the cross spoke alloys with 235/60 tyres were part of the package at first but were later offered separately. Ride is quite knobbly; it does not include the re-valved steering rack of the XJR-S 6.0L, which has yet again different springs/ bilsteins (which also appears lower) and has a far smoother ride than a V12 with the SportsPack option."

Richard Mansell: "It was introduced by Jaguar as standard on the 3.6 in Sep 1987 and comprised of 43% uprated front springs, 3% uprated rear springs, uprated Boge shocks all round, increased diameter front anti-roll bar, rear anti-roll bar re-introduced, reduced assistance power steering, stiffer rack bushes and Pirelli P600 235/60 VR tyres on the lattice wheels.

Ma sportpack i za welur pewnie tez dopłacił :-hehe

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Xj-S 3.6 1989 coupe nietypowe wnętrze
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:49:36 pm »
Pierwszy raz widzę coś takiego. Nie pasuje to do tego modelu w szczególnosci ,ale to moje zdanie.
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***