Autor Wątek: Pomocy centralny zamek  (Przeczytany 5465 razy)

grochu27350

  • Gość
Pomocy centralny zamek
« dnia: Luty 05, 2008, 22:16:25 pm »
Niedziała centralny już niewiem co robić sprawdziłem bezpieczniki siłownik i jego styki w dżwiach kierowcy. Zamyka prawie za kazdym razem ale z otwieraniem jest holerny problem nie wiem gdzie jeszcze szukac. Jesli ktos może podsunąć pomysł to będę bardzo dzwięczny.  ??? :-K HELP

roberturszula

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2008, 22:27:13 pm »
u mnie jak dzieciaki bawią się "dynksami" w drzwiach jak podobnie. ;D
"zamykam wtedy drzwi" i wciskam ręcznie wszystkie "dynksy" w drzwiach,a otwieram pilotem i działa ;D

grochu27350

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2008, 15:55:47 pm »
U mnie już nie pomagają dynksy a z pilota nie otwieram bo go niemam ,a nawet niezamyka już za środka z konsoli.

papatkiole

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2008, 17:08:16 pm »
prawdopodobnie jeden z siłowników nie daje rady, miałem podobnie. Jak nie mozesz otworzyć to spróbuj zamknąć(tak żeby znowu ruszył się siłownik) i od razu otwórz. Jak zadziała to masz słaby lub gdzieś się blokuje siłownik.

grochu27350

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2008, 18:29:40 pm »
Odziwo sprawa jest dziwna dletego ,że on nie reaguje na żadne impulsy.Otwórz czy zamknij - bez znaczenia.Bezpiecznik sprawny może jakieś ,sterowniki szlak trafił tylko jakie i gdzie. Sterownik który ja posiadam tzn. DBC1554 wydaje się że działa bo przekazniki wewnątrz niego działają bo słychać ale nie wiem czy na ich stykach pojawia się napięcie wej. i wyj. jeśli ktoś ma dojście do schematu el. dajcie znać jak trzeba zapłacę. Pomóżcie  ???

roberturszula

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2008, 20:14:24 pm »

 za jakąś godzinke wyślę Ci na priv książke w wersji elek. tam jest wszystko. :)

Robson

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2008, 20:43:35 pm »
Możliwe też, że po prostu sam siłownik szlag trafił. Ja tak miałem w BMW, wymieniłem sam siłownik i wszystko wróciło do normy.

grochu27350

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2008, 20:50:34 pm »
Wiesz siłownik został sprawdzony jak i jego styki i jest ok a w centralnym jest tak że za otw. i zam. odpowiada siłownik sterujący w dżwiach kierowcy i pasażera które są w 100% sprawne. Niewiem co jeszcze?

roberturszula

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2008, 21:21:12 pm »

 grochu dostałeś na e-mial książkę .jak nie działa to wyślę jeszcze raz

grochu27350

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2008, 18:35:20 pm »
Dzieki za informacje napewno się przyda.

Luqasek

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2008, 09:30:45 am »
teraz dopiero sobie przypomniałem że miałem podobną sytuację przed wymianą akumulatora, raz że był stary i dawał za niskie napięcie to jeszcze miał za mało jak na jaguara Ah i siłowniki się nie wyrabiały, jak masz możliwość to podłącz nowy, dobry i naładowany aku, dużo problemów w autach w których jest dużo elektroniki związanych jest właśnie ze złym akumulatorem a więc zbyt niskim napięciem w instalacji elektrycznej. takie rzeczy często dzieją się na przykład w mercedesach, wiem z własnego doświadczenia i doświadczenia znajomych:)  ;)

grochu27350

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2008, 15:48:32 pm »
Dzięki sprawdzę

scare

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2008, 23:41:27 pm »
Niedziała centralny już niewiem co robić sprawdziłem bezpieczniki siłownik i jego styki w dżwiach kierowcy. Zamyka prawie za kazdym razem ale z otwieraniem jest holerny problem nie wiem gdzie jeszcze szukac. Jesli ktos może podsunąć pomysł to będę bardzo dzwięczny.  ??? :-K HELP

odgrzewam starego kotleta, sorki, ale nie może sobie poradzić z centralnym, mam identyczny problem jak w cytacie opisany i na 100% nie są padnięte siłowniki, ani moduł centralnego.
 
grochu27350 udało Ci się problem rozwiązać?

roberturszula, mógłbym też dostać taką książkę z inst. elektryczną??

jeśli się ktoś pofatyguje z góry dzięki
pozdrawiam

grochu27350

  • Gość
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2008, 13:17:28 pm »
No siemka co  chodzi o schemat instalacji to musisz go chyba sam namalować bo raczej wątpie żeby ktoś to miał , a z centralnym to sprawdź dosłownie wszystko co z centralnym ma wspólnego a zatem , wszystkie mikrostyki w dżwiach kierowcy i pasażera są zabudowane w klamkach następnie wszystkie kostki złącza itp jak również okablowanie i jeszcze sprawdź styki kontroli położenia siłownika są to trzy z pięciu przewodów siłownika poprostu elektryke nie licz na mechaników bo to trąby i nie znają tak jak mówią naszych kociaków.Licz na siebie  :-V

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Pomocy centralny zamek
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 16, 2011, 19:56:34 pm »
Czołem,

odświeżam żeby nie śmiecić.

Problem wygląda następująco:

wysiadam z samochodu, wkładam kluczyk do drzwi, przekręcam żeby zamknąć. No i zamek centralny zamyka wszystkie drzwi, następnie otwiera, zamyka, otwiera, zamyka itd. Potrafi tak zrobić pod rząd nawet kilkanaście razy. I nie zawsze, tylko czasami.

Jak przytrzymam kluczykiem to się uspokaja......

Jakieś sugestie?
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.