Autor Wątek: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap  (Przeczytany 12455 razy)

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« dnia: Czerwiec 02, 2013, 16:02:25 pm »
Witam wzystkich .Mam pytanie:Wydlubalem filtr fap przecinakiem i mlotkiem ,zaspawalem i wstawie go spowrotem do auta ale gdzie kupic emulgator?czy musze jechas z autem do szpeca aby go wstawic? narazie czekam na wymiane silnika ale miedzy czasie moze zalatwie cos z tym nieszczesnym filtrem przez ktory podobno 2 raz wymieniam silnik w moim xf.z 2008 roku.dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam.

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd £ÓD¬
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2013, 16:20:00 pm »
Nie wiem czy emulator to dobry pomysł. Emulator będzie "udawał" że filtr jest czyli będzie potrzebował  płyn do fap, można by go wtedy zastąpić olejem napędowym. Będzie też w chwili wypalania więcej palił. Najlepiej chyba wgrać soft z takiego silnika który pracował bez fapu, s-type chyba miały ten silnik bez fapu albo wstawić komputer od takiego właśnie silnika.

Jak fap załatwił Ci dwa silniki? Co się z nimi stało?
By³y X-typy, XJ-ty, by³ XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2013, 17:06:41 pm »
Witam. Podobno przez zabity fap niedopalona w procesie czyszczenia go ropa sciekala (cofala sie )do ukladu smarowania silnika i rozcienczyla olej silnikowy , Olej silnikawy traci gestosc i slabo smaruje co doprowadzilo do zatarcia.Do silnika 2.7 hdi ajd jaguar xf wchodzi okolo 6.5 litra oleju a przy rozbieraniu silnika mialem go 8 litrow. Podobno wlasnie z powodu niesprawnego fap.auto ma niecale 5 lat i juz 2 raz stoji bez silnika .Na dodatek niema do nich panewek ani walow ,nawet w nominale bo psa uznalo calosc silnika jako jedna czesc (blok z tlokami zestrojony podobno perfekcyjnie z pierwsza miska olejowa)calosc 4.600 euro nowa czesc czytaj (slupek silnika goly bez miski olejowej i pokryw rozrzadu  ). A silniki te widze zacieraja sie bardzo czesto .Ktos niezle zarabia na nieudostepnianiu tych czesci oddzielnie.A na dodatek komplety brak informacji o blizniaczych silnikach 2,7 hdi z citroena, peugota i land rovera ktore wiekszosc opisuje jako identychne a ja juz z doswiadczenia wiem ze sa niezanienne ale niestety drogo za ta wiedze zaplacilem kupujac niby taki sam silnik z peugota 2.7 hdi ktory ma blok zupelnie inny(mniejsze kolo silnika co za tym idzie kolniez mniejszy niepasujacy do skrzyni jaguara mniejszy kilka centymetrow.Na bloku ma inne odlewy i mocowania i otwory.Po prostu zupelnie inny odlew bloku .
Pozdrawiam serdecznie.

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd £ÓD¬
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2013, 17:16:57 pm »
To już wiem dlaczego w 607-ce 2.7 hdi zawsze miałem za dużo oleju na bagnecie na szczęście to już przeszłość, sprzedałem i nigdy więcej.
Na autotrader.co.uk jest S-type 2005 2.7d za 1500f opłaca się go wziąść jako dawcę.
By³y X-typy, XJ-ty, by³ XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2013, 17:42:44 pm »
Podobno nie pasuje z tego rocznika ,przerabiali ten silnik w kolejnych latach ale kompletny brak informacji w necie. Ja sam z koleji niemogekupic calej gamy silnika 2.7 hdi od jego powstania do ostatniej generacji  choc chyba ktos powinien to zrobic i w poncu podac cala informacje o tym magicznym wynalazku.Ktos powinien go zkatalogowac i hronologicznie, markami ,opisac zmiany w poszczegulnych markach i modelach rocznikowo .narazie jest wielki balagan i nikt nic niewie a producent pewnie sie smieje i zaciera rece sprzedajac cale silniki jak buleczki.kupujac Jaguara za prawie 70.000 euro w salonie 4.5 roku temu Jaguar robil wielka tajemnice z tego ze ten silnik niejest jaguara tylko psa a ja napewno bym go niekupil wiedzac o tym.Zreszta do dzis w salonach jest to temat tabu.Ostatnio w salonie Jaguara i Land rovera zapytalem kierownika sprzedazy czemu jaguar jest sprzedawany na jednej hali z land roverem to odpowiedzal mi ze to przypadek(po prostu oszust)a ciekawe czemu nie ma na tej samej hali peugota i citroena .Dla mnie osobiscie to Jaguar i inne marki powinny byc zobligowane do informowania jakiej marki silnik jest w aucie ktore kupuje.Po prostu oszustwo za wielkie pieniadze na dodatek jakosc silnika byle jaka gdybym wiedzial ze za 4 lata po wyjechaniu z salonu jaguarem xf bede musial 2 razy wymieniac silnik po 120.000km
to bym tego dziadostwa w zyciu niekupil ani za polowe tego co zaplacilem. Pozdrawiam.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2013, 22:54:24 pm »
Aby silnik i ecu działały bez zarzutu  to emulator to za mało potrzebny jest cały wsad do ecu
dopiero będzie dobrze.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2013, 23:58:09 pm »
Widze ze nie obedzie sie bez wizyty z tym fap u kogos ze sprzetem .ale tak jak juz pisalem po  pierwsze musze znalesc i wstawic silnik. narazie dziekuje i pozdrawiam.

Kaloteck

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2013, 00:03:58 am »
hey wait a sec... nowy z salonu i takie akcje ? Wymiana silnika ? Na czyj koszt jeśli wolno spytać ?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2013, 00:34:19 am »
xf 2008 to, ze Jaguar stosuje silnikow benzynowych forda oraz dieslowych PSA nie oznacza ze ford albo PSA
bedzie partnerem dla klienta Jaguara. I sam silnik albo jego element nie oznacza ze Jaguar powinno byc
sprzedany w salonach forda albo Citroena...

Jezeli opisana przez ciebie sytuacja miala miejsce to masz prawo w ramach gwarancji albo rejkomia, a jezeli
przy tym masz problem z importerem to chetnie klub pomaga przy kontakt z centrali Jaguara.

Faktycznie FAP doprowadzil do podobnych problemow, jednak nie jest mi znany zadnego przypadku w ktorym
salon wtedy odmowil wspolprace oraz powiedzial klientowi: "niech pan kupi nowy silnik, mamy to gdzies".

Za technologie jest odpowiedzialny producent, w tym przypadku jest to Jaguar a nie PSA.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2013, 00:58:44 am »
ale myślę że już po ptakach kiedy kolega wyjechał z auta silnikiem... no chyba że poskładać to do kupy, ale w to wątpię aby nie poznali że grzebane...
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2013, 12:24:12 pm »
Witam . co do warancji to mialem na 3 lata a 2 miesiace po jej zakonczeniu padl mi pierwszy silnik.W salonie powiedzieli mi 9.000euro za wymiane .na gwarancji wczesniej chyba z 6 miesiecy wymienili mi katalizator i egr .Co do silnika to niechodzi mi oto ze niejest jaguara (przez niego produkowany i co za tym idzie kupujac jaguara licze na renome wlasnie tej marki)chodzi mi oto ze O TYM NIE INFORMUJA W MOMECIE SPRZEDAZY. Tylko oto mi chodzi ze niedali mi wyboru a napewno niekupil bym tego auta jak wyzej pisalem . Zawsze Jaguar i jego renoma kojazyl mi sie z klasa i jakoscia wiec niespodziewalem sie kupujac takie auto ze po cichu sprzedadza mi go z silnikiem zaporozca czy syrenki (nieobrazajac tych aut.). Pozdrawiam i dziekuje za wpisy.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2013, 12:31:11 pm »
Hmm trochę dziwne rozumowanie. Mnóstwo koncernów motoryzacyjnych używa silników i podzespołów z innych marek. Jaguar 2.5 oraz 3.0 to jednostki Forda, 2.0d też jest z Forda. Saab ma silniki Opla a Opel z Fiata ;D Ssangyong i Jeep mają diesla Mercedesa. Można by bardzo długo wymieniać. Taka polityka koncernów aby ciąć koszty. To już jest w interesie klienta aby dowiedział się czegoś o aucie zanim je kupi. Gdybyś zapytał sprzedawcę z czego pochodzi ten silnik, na pewno by odpowiedział.

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2013, 12:37:20 pm »
Dodam jeszcze tylko ze niejestem jedynym przykladem tego problemu ,mieszkam w Hiszpanii i na forum jaguar hiszpania jest kilka osob z dokladnie tym samym problemem i maja identyczne zdanie w tej kwestji.Jednemu tylko udalo sie dogadac z salonem i mimo uplywu gwarancji doplacili mu czesc kasy do wymiany silnika tak ze dostal nowy silnik z zamontowaniem za 6000 euro ,ale czekal chyba z 6 miesiecy zanimsie z nimi poukladal i wypisywal listy do jaguara i importera oraz gdzie tylko znalazl namiary. pozdrawiam

Połączono

To ze kupuja mercedesa trzeba pytac z czgo jest silnik tak na wszeli wypadek to juz bede wiedzial.Nieneguje tego iz trzeba ciac koszty i cudowac ale prosze nie w aucie za 72.000 euro. Mogli by to robic w autach o podobnej cenie fiat punto z alfa romeo albo cos takiego i oczywiscie zawsze informujac nabywce.Nie wszyscy sa mechanikami ,gdy kupuje coca cole to chce puszke i zawartosc tej firmy a jesli nie to prosze o informacje typu :sprzedam puszke coca coli z zawartoscia wody z kranu .Jesli niema takiej informacji u spredajacego to po prostu biore otwieram i sie dziwie i dziwie a nierozumiem czemu to jest niezrozumiale moze dlatego ze to ja zaplacilem za auto tyle kasy a teraz zamiast ni sie cieszyc to ganiam za silnikami i wydaje kolejne pieniadze na kolejny silnik znowu nie Jaguara :bo tak musi byc:pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 16:21:57 pm wysłana przez Choina »

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:02:42 pm »
Prawie 3 litrowy silnik V6 z koncernu PSA to żadna tragedia. Obecnie w standardzie w XF jest 4 cylindrowy silnik 2.0 EcoBoost (turbo) z Forda. To jest dopiero porażka!

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:06:56 pm »
Jeszcze raz ja.  Bo mi to spokoju niedaje. Ccialem tylko dodac ze gdyby wsawil jaguar silnik od poloneza to pewnie do dzisiaj bym jezdzil i niezagladajac pod make nic bym niewiedzial ze cos jest nie tak.Poloneza za dawnych czasow mialem i jezdzilem ze hoho,zadnego silnika tam niewymienialem co 30.000km a jak by trzeba bylo zrobic remont to walow i panewek mozna bylo na kilogramy kupic i napewno innych czesci tez.pozdrawiam i ide na piwo.