Autor Wątek: układ chłodzenia  (Przeczytany 2585 razy)

kamil25

  • Gość
układ chłodzenia
« dnia: Maj 22, 2013, 22:13:36 pm »
witam wszystkich od dwóch lat jestem posiadaczek kociaka Jaguar S-Type 3.0 bezyna z 2000roku miałem małe problemy techniczne,ale teraz jest poważniejszy zatem sprawa wygląda tak. skazńik temperatury wody pokazuje po środku czyli jakieś 85 do 90 stopni przypuszczam,ale po zagrzaniu ukazuje się pomarańczowa kontrolka i napis "noodloop motor"a po paru mignięciach pokazuje się czerwona i auto wchodzi w tryb awaryjny.przypuszczam aby się nie przegrzał silnik po krótkim postoju temperatura opadnie i znowu można jechać tak max do 20km,zatem co to morze być termostat czy czujnik temperatury dodam pod zdiagnozowaniu komputerem nie pokazuje błędu.i jeszcze gdzie szukać termostat i czujnik temperatury w tym modelu auta.

SpamTrash

  • Gość
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2013, 02:17:34 am »
noodloop motor to tryb awaryjny pracy silnika (po holendersku, widac tki ma soft autko), czyli... mówi nic.

kamil25

  • Gość
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2013, 12:45:14 pm »
to mi nic nie pomogło jaki ma soft gdzie szukać czujnik temperatury i termostat bo to chyba jest przyczyna bo wiatrak się nie za łącza. :-\

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2013, 22:37:14 pm »
Może rysunek na tej stronie trochę Ci pomoże w poszukiwaniach:
http://www.justanswer.com/jaguar/49061-2001-jaguar-s-type-v-the-engine-cooling-fan-radiator-flush.html

Z tego co się w necie wywiedziałem to w S 3.0 z tego rocznika nie było klasycznego sensora wody, tylko sensor temperatury cylindra  ?????? Stąd sensor powinien być gdzieś na pokrywie cylindrów pomiędzy cewkami zapłonowymi w części cylindrów od strony kierowcy. Nic więcej nie wiem, ani nic nie widziałem gdzie co jest w 3.0, ja mam diesla :)

Pozdr
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2013, 23:57:04 pm »
Miedzy 5 a 6  cylindrem(bank2 strona kierowcy) jest czujnik jakiś który nie mam pojęcia do czego służy
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

kamil25

  • Gość
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2013, 23:04:41 pm »
dzięki panowie ale trapi mnie jedno czemu przez waga pokazuje ze temperatura dobija do 100 stopni a zegar pokazuje w normie????termostat się zaciął jest to możliwe???jutro  idę wykręcę i sprawdzę czy bez termostatu to samo będzie i napisze.

kamil25

  • Gość
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2013, 23:44:27 pm »
witam.temat zamknięty walnięty termostat wymieniłem i już hula kociak i przy okazji wymieniłem oleje i filtry mowa silnik i skrzynia automat.pozdrawiam.a przy okazji mam jeden nowy termostat verner do s type 3.0 na sprzedanie