Autor Wątek: powrót paliwa z gaźników do baku?????????  (Przeczytany 2871 razy)

big wroblewsky

  • Gość
powrót paliwa z gaźników do baku?????????
« dnia: Styczeń 23, 2009, 09:58:17 am »
joł.

kupilem jaga XJ6 2 seria, 1979, poskladalem gaźniki, udalo sie i odpalił (kupilem rozregulowanego- biedach chodził zalany caly czas, potem juz nie chodził) teraz chodzi dobrze, tak mi sie wydaje, ale powrót z drugiego gaźnika mam do baniaczka bo sie z niego leje. Nie znalazłem rury powrotnej do baku, nie wiem co mam z tym fantem zrobic, jakis powrót musi byc. wcześniej był powrót na glebe, ale ja mam koze w garazu i benzyna na podłodze jest raczej niewskazana, szczególnie zimą...

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: powrót paliwa z gaźników do baku?????????
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2009, 20:50:19 pm »
auta z gaźnikami nie miały rurki powrotnej pompy wytwarzały małe ciśnienie i jak napelnily zbiorniczki paliwa i zatrzymywały sie .
czy twój jag z 1979 nie był oryginalnie zrobiony na wtryskiwacze . jaguar zaczal robic pod koniec produkcji serII wtryskiwacze .(opiera się na modelach sprowadzonych do USA)Mozę masz za duze ciśnienie przez pompy ?
Jakie gaźniki masz za instalowane (SU czy Stromberg)?

big wroblewsky

  • Gość
Odp: powrót paliwa z gaźników do baku?????????
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:14:24 pm »
OK, juz rozwiązałem problem. okazało sie ze jeden z zaworków w zbiorniczku w gaźniku sie zaciął i nie zamykal dopływu paliwa, co skutkowało wylewaniem sie benzyny przez króciec przelewowy.

no ale oczywiscie życie byłoby zbyt proste zeby teraz nagle auto zaczelo jeździc. walczylem z AED, nie pojmuje kiedy to dziala a kiedy nie, ale nawet nie mam jak tego sprawdzic bo nie chce odpalic. paliwo jest, iskra tez, chociaz świece są czarne. ani pyknie, nawet na dopalaczu w spreju...

przedtem po odpaleniu wchodził na 2 tys obrotów i nie chciał zejść. a że mam tłumik dziurawy jeden to sąsiedzi mnie zabiją niedługo...

mam dość, w poniedzialek musze go zawieźć do jakiegos magika od regulacji, o ile sie takowy znajdzie  ??????

anyway, ten chyba pojdzie na pierwszy ogień jeśli chodzi o megasquirtowanie... ma ktos może kolektor dolotowy, przepustnice i szyne od wtryskowego 4.2?

pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: powrót paliwa z gaźników do baku?????????
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2009, 00:45:06 am »
Cytuj
AED
W USA nie bylo tego instrumentu  ale z moich doświadczeń  to dalej tobie zalewa i to chyba przez AED . radze najpierw zreperować  te gaźniki zanim przejdziesz na MS. sprawdz
http://www.sucarb.co.uk/Technical.aspx?id=16