Autor Wątek: napinacz albo rolka napinacza  (Przeczytany 2893 razy)

zp_west

  • Gość
napinacz albo rolka napinacza
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 00:44:05 am »
Witam
Mam pytanko czy ktoś z Was wymieniał już cały napinacz albo rolke z rolkami prowadzącymi?
Oczywiście chodzi o silnik 2.0D 130km 2004r.
Moj kotek jak stoi na wolnych obrotach (tzw. luzie) to strasznie hałasuje, muszę odwiedzić mechanika żeby dokładnie stwierdził czy to tylko sama rolka czy cały napinacz do wymiany
Może ktoś mi przybliżyć ile trzeba za taką przyjemność zapłacić oczywiście mam na myśli ceny części i robocizny? :-help
Dzięki za wszelakie cenne informacje :-W
Pozdrawiam :-kogutki

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: napinacz albo rolka napinacza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2013, 20:11:23 pm »
Za napinacz zapłaciłem 220 , za wymianę 270. Jeżeli to stukanie pochodzi od napinacza to wymiana  samej rolki nic nie da.Uszkodzona rolka szumi, nie stuka.
Kilka miesięcy temu wymieniałem tylko rolkę, bo szkoda mi było pieniędzy, a tydzień temu wymieniłem cały napinacz ,bo to stukanie było irytujące  ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 20:16:50 pm wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

eMWuGSM

  • Gość
Odp: napinacz albo rolka napinacza
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2013, 20:58:04 pm »
Napinacz jeśli już będziesz robił to bierz wyłącznie INA, SKF'a już miałem reklamacje kilka razy.

Jawe83

  • Gość
Odp: napinacz albo rolka napinacza
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:50:35 am »
I upewnij się, że to napinacz daje czadu, bo czasem może to też być koło pasowe od wału napędowego. Niech mechanik przyjrzy się, czy koło kręci się prawidłowo, inaczej może doprowadzić do szybkiego zużycia nowego napinacza.

lexxus

  • Gość
Odp: napinacz albo rolka napinacza
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:00:19 pm »
Ja wymieniłem napinacz i koło pasowe i stuka dalej...