Autor Wątek: Amortyzatory xjr x300 pomoc w wyborze  (Przeczytany 1768 razy)

Offline robsson86

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Amortyzatory xjr x300 pomoc w wyborze
« dnia: Kwiecień 21, 2013, 15:57:38 pm »
Witam
Mam kilka pytań odnośnie amortyzatorów do mojego xjr-a, mianowicie zawieszenie mam niższe niż standardowa wersja XJ. Wiec sprężyny są krótsze o jakieś chyba 4 cm i twardsze, co za tym idzie amortyzator powinien być krótszy niż standardowy.
Na początku chciałem kupić Kayaby Gas-a-Just. Tylko teraz pojawił się problem bo w niektórych sklepach typu InterCars jest napisane ze te amory pasują do superchargera ale dalej w specyfikacji czytam że z zawieszaniem standard a u mnie chyba nie jest właśnie te standard. Z kolei jak zajrzałem do Jepc okazało się ze są rożne amortyzatory w zależności czy wychodziło auto na niemcy czy inne kraje (pewnie na niemcy były twardsze bo maja lepsze drogi?). Na aucie mam właśnie teraz wszystkie amory KYB i po wzrokowym sprawdzeniu nie wyglądają jakby były jakoś dawno montowane prawie zero rdzy jest na nich. Czy właśnie te KYB są dłuższe niż powinny być do xjr i czy mogą się przez to szybciej zużyć.

Jak ktoś pomoże poukładać w całość jakie amory do jakich wersji są i co się stanie jak się zamontuje amory np dłuższe (np. szybsze ich zużycie czy coś podobnego) będę wdzięczny i sadze ze się przyda innym również.

Jeżeli się okaże ze mogą być te KYB to wezmę je ale jak nie są one do mojej wersji to kupie koni czerwone które na necie znalazłem za 633 zl sztuka

Jeżeli ktoś zna namiar na te same Koni w lepszej cenie proszę dać namiar. KYB mam za 270zl w Inter cars

Czemu wymieniam amory? maja 40 kilka procent sprawności coś stuka coś puka i przy okazji wymienię już wszystkie tuleje z tyłu żeby mieć spokój .

Jeszcze jedno jak sprawdzić sprężyny czy są ok ? posadzić 3 osoby do tyłu i wrzucić bagaże ? bo taki tylko sposób znam :-help
bo nie ma to jak kompresor.............

XJR6 1995r