Autor Wątek: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa  (Przeczytany 8877 razy)

eMart

  • Gość
Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« dnia: Marzec 13, 2013, 17:27:31 pm »
Właśnie rozpoczęła się przygoda. Dzisiaj mój złoty XJS został częściowo "rozebrany" a mechanik, blacharz i tapicer oceniają straty. Postaram się krok po kroku przedstawić proces odbudowy. Na szczęście mam bardzo dobry warsztat z panem Tadkiem mistrzem od blacharki na czele i Łukaszem, który robił przy anglikach w GB. Zamierzam odrestaurować "mruczka" i doprowadzić go do stanu jaki pamięta z pierwszej jazdy w salonie - raz się żyje! Trzymajcie kciuki a jak będzie trzeba pomagajcie! Sam oczywiście w miarę możliwości chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Postaram się również zamieścić zdjęcia z renowacji na różnych etapach.

wlodek37

  • Gość
Odp: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2013, 20:21:55 pm »
Gratulację za podjęcie się renowacji,a także wybór Jaga.Czekamy no postęp roboty i na efekt końcowy !
 :-clap :-clap :-clap

eMart

  • Gość
Odp: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2013, 21:15:08 pm »
Damy radę. Jutro pierwsza dawka informacji po oględzinach. :-tylko

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2013, 21:49:32 pm »
hej, bardzo fajnie że podjąłeś się wyzwania, pisz w razie problemów, pozdrawiam

eMart

  • Gość
Odp: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2013, 22:18:32 pm »
Dzięki za wsparcie. Pozdrawiam :-super

eMart

  • Gość
Odp: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2013, 17:57:01 pm »
Witam ponownie. Jak już wspomniałem jestem po oględzinach mojego XJS-a. Blachy nadwozia w całkiem niezłym stanie jak na ten rocznik. Praktycznie brak oznak korozji. Zdecydowanie gorzej ma się sprawa z podwoziem. Jakiś baran żeby nie męczyć się przy wycinaniu rdzawej podłogi wszysko opryskał jakąś gumowaną substancją i po sprawie. Chcąc zrobić podwozie trzeba teraz zdzierać warstwę smarowidła i dopiero potem brać się za restaurację. Ogónie też nie ma tragedii ale najgorzej jest wzdłuż kanału środkowego - rdza książkowa. Najważniejsze jest jednak to, że auto jest generalnie kompletne i brakuje tylko kilku drobnych części. Nie ma raczej z nimi większego problemu na rynku wtrónym. Tapicerka - wszystko do wymiany - od podsufitki przez osłony słupków, skóry foteli, boczki, kanał środkowy i kierownicę aż po dywaniki. Mam na szczęście świetnego i cenowo przyjaznego człowiekowi tapicera, który spokojnie ogarnie temat.
Mam do Was jednak ogromną prośbę - czy macie może jakieś nawet bardzo zniszczone dywaniki od europejczyka do kabiny i do kufra na wzór do wykonania nowych :-help? Muszę mieć je na wzór. Moje są niekompletne i porozcinane nie wiem po co.
Drewna w kiepskim stanie ale oryginalne i kompletne.
Największy problem jednak nadal stanowi silnik. Kiedy kupowałem jaga poprzedni właściciel informował mnie, że silnik odpala ale nie wchodzi na obroty. Rzeczywiście wszystko się zgadza. Zapewniał również, że sprawdzana była kompresja silnika i wszystko jest z nią OK a problem stanowi jakiś element elektroniki np. komputer. Dlatego pierwszą rzeczą jaką zrobił mechanik była zamiana komputera. Niestety okazało się, że to nic nie daje. I kłopot pozostał. Wymieniliśmy również wszystkie świece zapłonowe, sprawdzone wtryski, przepustnica chodzi. Zauważyliśmy również, że przy rozruchu dużo palia jest wdmuchiwane do przestrzeni filtra. Co się dzieje?  :-kogutki
Silnik odpala i nie wchodzi na obroty. Problem jest również z samym odpaleniem.
Co o tym myślicie???????

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2013, 09:44:20 am »
Z dywanikami nie ma problemu mam 2 komplety , również lusterka boczne w dobrym stanie .Trochę elementów zawieszenia. To wszystko dostałem wraz z zakupionym kotem . Niestety co do silnika pomoc z mojej strony nie nadejdzie , w moim wszystko mruczy.Mam trochę literatury angielskiej dotyczącej XJS-a(75-85) , The Essential Buyer's Guide - ^and 12 - cylinder models .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

mariolog

  • Gość
Odp: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2016, 22:18:02 pm »
Chciałbym zapytać czy przygoda z odbudową Jaga się już zakończyła, jeśli tak to z jakim skutkiem. Jestem w podobnej sytuacji, ściągnąłem XJSC 3,6 z Anglii i zastanawiam się nad sensem odbudowy: auto jest mocno skorodowane, szczególnie oczywiście podłoga. Będę wdzięczny za klika słów komentarza. Pozdrawiam

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Jaguar XJS 5.3 V12 1986 - odbudowa
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2016, 20:53:57 pm »
Jak podloga to pewnie i progi, nadkola i duzo duzo wiecej. Same podlogi mozna dostac za okolo 600PLN w UK.