Autor Wątek: problem z jaguarem  (Przeczytany 7802 razy)

kubasdz1

  • Gość
problem z jaguarem
« dnia: Marzec 09, 2013, 13:54:40 pm »
Witam, mam pewien problem z moim jaguarem X-type 2.5 4x4, w poniedzialek odebrałem go od gazownika, wszystko śmigało jak należy, do wczoraj, wychodzę ze sklepu wsiadam do kotka i pali mi się kontrolka check engine, mam wrażenie, że auto dużo więcej pali i czasem blokuje mi obroty, nie pozwala wskoczyć na więcej niż 3tyś. co jest nie tak ? co mam robić ? pomóżcie gdyż jestem właścielem tego autka od 2 tygodni i nie znam się na tym :)



Pozdrawiam

ghrh

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2013, 14:07:35 pm »
Takie podstawy:
- jeżeli byłeś u gazownika to do niego pędź, odcięcie obrotów i check po założeniu gazu to dobra wskazówka co do tego że coś spaprał
- znajdź kogoś z czytnikiem błędów (albo jeszcze lepiej sobie kup, przyda Ci się w przyszłości) i zobacz co dokładnie do Ciebie kotek mówi, to ułatwi, a w zasadzie umożliwi jakąkolwiek pomoc
- odcięcie to pewnie jakiś problem z oporządzeniem silnika - sprawdź cewki, świece itp elektrykę, mogą nie dawać rady z gazem
- sprawdź, cz odcięcie występuje też na benzynie, to też dobre wskazanie kogo należy ścigać :) jeżeli tylko na gazie to sprawa jasna... tylko chyba najpierw musisz checka skasować czyli patrz punkt 2

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2013, 14:25:12 pm »
Witam, mam pewien problem z moim jaguarem X-type 2.5 4x4, w poniedzialek odebrałem go od gazownika, wszystko śmigało jak należy, do wczoraj, wychodzę ze sklepu wsiadam do kotka i pali mi się kontrolka check engine, mam wrażenie, że auto dużo więcej pali i czasem blokuje mi obroty, nie pozwala wskoczyć na więcej niż 3tyś. co jest nie tak ? co mam robić ? pomóżcie gdyż jestem właścielem tego autka od 2 tygodni i nie znam się na tym :)
Pozdrawiam

Jeżeli wywala Ci check engine po założeniu gazu najprawdopodobniej masz niewłaściwy skład mieszanki paliwowej z jakiegoś powodu,więc tak jak radzi kolega ghrh pędź do gazownika niech to poprawi jeżeli jest to z winy gazu, a tak najprawdopodobniej będzie jeżeli na benzynie to nie występuje. Chyba że na benzynie też się to pojawia to wtedy musisz usunąć usterkę na benz. a dopiero później bawić się w gaz, dlatego że żeby auto prawidłowo działało na gazie najpierw musi perfekcyjnie pracować na benzynie, gdyż praca na gazie jest bardziej wymagająca dla silnika niż praca na benz. (szczególnie dla układu zapłonowego). Jak check engine się pali to najprawdopodobniej silnik przechodzi w tryb pracy serwisowej (awaryjnej) i nie pozwala Ci wkręcać auta powyżej 3000 obr./min.


Takie podstawy:
- jeżeli byłeś u gazownika to do niego pędź, odcięcie obrotów i check po założeniu gazu to dobra wskazówka co do tego że coś spaprał

Nie koniecznie musiał coś spaprać, przez pierwszych kilkaset kilometrów inst. się tak jakby układa i trzeba ją na bieżąco dostrajać, więc czasem takie kwiatki mogą wyskakiwać nie mniej jednak jeżeli będzie się to zdarzać często to faktycznie jest coś spierdzielone... Miałem już kilka aut na gaz i po założeniu inst. z reguły tak to własnie wyglądało, w niektórych zaraz po założeniu była potrzeba wymiany od razu świec, albo kabli nap. czy którejś cewki... gdzie na benz. nic się nie działo... a na gazie wywalało check... tak jak pisałem wyżej praca na gazie jest bardziej wymagający dla silnika niż na benzynie i bezwzględnie weryfikuje w szybki sposób stan silnika, a w szczególności układu zapłonowego...
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 14:33:11 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

kubasdz1

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2013, 15:01:17 pm »
 byłem sprawdzić wyskakuje błąd P1019,na benzynie jest to samo, wyłączyłem gaz, odpiąłem kabel minusowy od akumulatora na 30 min, podłączyłem i ten check jest ciągle, dzwoniłem do niego w poniedziałek :P ile kosztuje taki komputer do kasowania błędów i gdzie to znajdę ? :>

proszę o pomoc :p
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 15:08:36 pm wysłana przez kubasdz1 »

BlackV6

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2013, 15:26:59 pm »
na pewno P1019 czy P0119 ? :)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2013, 15:37:45 pm »
ile kosztuje taki komputer do kasowania błędów i gdzie to znajdę ? :>

temat był już kilka razy poruszany na forum, użyj funkcji szukaj  :) nie wiem ile planujesz na niego przeznaczyć, ale żeby komp. umiał wykryć większość błędów to niestety ale tani nie będzie i np. na to że wydasz kilkaset złotych i będziesz mógł sam sobie diagnozować kota to raczej nie licz...

Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2013, 15:50:53 pm »
Kolego, to wina gazu, po założeniu gazu miałem to samo, wpadał w tryb awaryjny, pojechałem na regulację i jest ok...
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

ghrh

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2013, 11:36:28 am »
ile kosztuje taki komputer do kasowania błędów i gdzie to znajdę ? :>

temat był już kilka razy poruszany na forum, użyj funkcji szukaj  :) nie wiem ile planujesz na niego przeznaczyć, ale żeby komp. umiał wykryć większość błędów to niestety ale tani nie będzie i np. na to że wydasz kilkaset złotych i będziesz mógł sam sobie diagnozować kota to raczej nie licz...


Zacząć można od drobiazgu z allegro za 30zł, odczyta kody, opisy znajdzie się na forum, a błędy będzie można skasować.

Bedek

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2013, 14:43:56 pm »
Macie rację - ja też obsługuję Jaga i co tam jeszcze popadnie sprzętem za 70 zł w tej cenie dostałem kabel i program po polsku. Można nim sprawdzi kody błędów silnika, abs a nawet skrzyni automatycznej, można sprawdzi pracę niektórych czujników silnika w czasie rzeczywistym, do wstępnej obsługi to w zupełności wystarczy. Nie zrobisz tym żadnego testu np nie uchylisz przepustnicy itp nie wiem czy da się skasowac błąd poduszki na pewno nie odczytasz parametrów pracy abs, skrzyni, klimy itp tylko silnik.

Jawe83

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2013, 10:19:49 am »
Witam, mam pewien problem z moim jaguarem X-type 2.5 4x4, w poniedzialek odebrałem go od gazownika, wszystko śmigało jak należy, do wczoraj, wychodzę ze sklepu wsiadam do kotka i pali mi się kontrolka check engine, mam wrażenie, że auto dużo więcej pali i czasem blokuje mi obroty, nie pozwala wskoczyć na więcej niż 3tyś. co jest nie tak ? co mam robić ? pomóżcie gdyż jestem właścielem tego autka od 2 tygodni i nie znam się na tym :)



Pozdrawiam

A masz wersję Europejską, czy z USA?

kubasdz1

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2013, 17:17:42 pm »
Witam, mam pewien problem z moim jaguarem X-type 2.5 4x4, w poniedzialek odebrałem go od gazownika, wszystko śmigało jak należy, do wczoraj, wychodzę ze sklepu wsiadam do kotka i pali mi się kontrolka check engine, mam wrażenie, że auto dużo więcej pali i czasem blokuje mi obroty, nie pozwala wskoczyć na więcej niż 3tyś. co jest nie tak ? co mam robić ? pomóżcie gdyż jestem właścielem tego autka od 2 tygodni i nie znam się na tym :)



Pozdrawiam

A masz wersję Europejską, czy z USA?



Europejska :)


wkruk0

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2013, 21:16:06 pm »
Kolego miałem ten sam problem i dodatkowo duże wahania obrotów na benzynie, kilkukrotna wizyta w serwisie gwarancyjnym niestety tylko na chwile pomagała.. w końcu pojechałem do GZW w Zbrosławicach, założyli mi dodatkowy przelew benzyny, wyregulowali i auto chodzi idealnie.

kubasdz1

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2013, 20:02:18 pm »
GZW ? co to ? ile to Cię koszotwało ? na jutro jestem umówiony z gazownikiem i ma mi wyregulować i te mapy sprawidzić, mam nadzieję, że to wystarczy :)

lysyyy

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2013, 20:16:55 pm »
GZW Odbudowa i Tuning  to bardzo "kontrowersyjny" warsztat, na różnych forach jest opisywany niezbyt dobrze  :-gwizd A to wiercenie w kolektorze bez jego zdejmowania, czy też nawet wydmuchania opiłków, a to "szef straszny gbur ,cham jakich mało", a to różne inne "ciekawe" historie. Wpisz tylko w google "GZW w Zbrosławicach" a sam się przekonasz  :-gwizd

Turbine84

  • Gość
Odp: problem z jaguarem
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2013, 11:57:44 am »
Mam doswiadczenie to sie wypowiem...

odnosnie GZW... zgodze sie z kolega lysyyym, kontrowersyjnie wygladajacy warsztat... szef to moze nie gbur, ale bywa az nadto asertywny.. i przydalo by mu sie szkolenie n/t podejscia do klienta ale...

Pojechalem tam z polecenia kolegi ktory zagazowal tam 2 auta (i nie mial problemow), zrobili moje w ciagu 2 dni (X, 3.0 V6) - ABSOULTNIE ZADNYCH PROBLEMOW i cena nie wygorowana! nawet powiem wiecej... bylem gdzies u siebie w Zabrzu na nabijaniu klimy i kolesie ktory mi to robili, ogladali jak byla zrobiona ta instalacja bo mieli tez tam uslugi z zakresu gazowania i mieli na stanie x'a 2,5 i im sie check palil i nie wiedzieli co z tym zrobic.

Wiec powiem tak: Z odpowiednia doza cierpliwosci Pan Sebastian (wlascicel GZW) jest do strawienia, a w GZW znaja sie na robocie jak malo kto w okolicy, z reszta swiadcza o tym ludzie ktorzy potrafia przyjezdzac spod Wroclawia, lub np okolic Radomska (ostatnio jak bylem na przedladzie po 20 kkm to staly takie autka i czekaly na zagazowanie)