Autor Wątek: automat - odczucia  (Przeczytany 6640 razy)

sentralix

  • Gość
automat - odczucia
« dnia: Styczeń 09, 2009, 21:50:13 pm »
Proszę o wasze opinie - odczucia co do jazdy z automatem. Dotychczas jeździłem paroma samochodami z automatyczną skrzynią, ale nigdy w połączeniu z silnikiem o 300KM.
O co mi chodzi - mam takie wrażenie że w trakcie hamowania, silnik nada"pcha" samochód, jest to zwłaszcza odczuwalne na śliskiej nawierzchni w końcowej fazie hamowania. Przy wrzuceniu w trakcie hamowania "N" hamowanie przebiega zupełnie normalnie.
Czy ten efekt "pchania" to skutek dużego momentu obrotowego, czy coś jest nie tak ze skrzynią?

xjs

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2009, 22:24:12 pm »
Przecież gdy nie dotykasz gazu silnik niema 300 koni. Albo jak zatrzymać samochód który ma 500 koni.Coś jest nie tak.

adams

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2009, 22:24:50 pm »
Hi,  
tak nie powinno sie dziac, moze masz za duze wolne obroty? tylko to przychodzi mi do glowy. Oczywiscie jezeli cala reszta jet Ok
poz adams

sentralix

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:11:47 pm »
kotek to XJ81 V12 6.0 z 93r. a o sobie, hmm. a o co konkretnie pytasz?

To zjawisko jest najbardziej odczuwalne na śliskim - śnieg, lód. Wtedy w końcowej fazie hamowania ABS "szaleje" i droga hamowania się wydłuża. Jak wrzucę N, to zatrzyma się na krótszym dystansie i ABS tak nie szaleje.
Wolne obroty po rozgrzaniu to jakieś 700.
Poza tym moim spostrzeżeniem to absolutnie nie mam zastrzeżeń do skrzyni, przełącza praktycznie niezauważalnie, bez szarpania, itp.

Co do mocy, to oczywiście na wolnych obrotach nie ma 300KM, ale skoro moment maks. to ok. 450Nm przy 3750 obr. to i zapewne na wolnych obrotach ma jakieś 200Nm...

xjs

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:17:19 pm »
A opony to Ty masz zimowe?

sentralix

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:21:28 pm »
NIE

xjs

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:28:08 pm »
Chowaj kocura pod pierzynę bo źle się skończy.A jeśli to ten z Gnezna który na otomoto miał zdjęcia na parkingu brukowanego kostką to by szkoda było.Oblizywałem się na niego trochę tylko już mam dwa.

sentralix

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:35:30 pm »
to dokładnie ten i teraz stoi pod pierzynką. Ale jak go brałem to akurat śniegiem u nas przysypało i właśnie takie miałem rozterki.

A takie pytanko: czy chwilowe zużycie paliwa przy jezdzie na D ale bez gazu powinno byc wyższe od 0? Kotek na pewno pokazywal wiecej niż 0 choć teraz nie mogę sobie przypomniec ile konkretnie.
A na codzien jezdze Vectra rowniez w automacie i tam komp pokazuje 0.

xjs

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:40:19 pm »
Wiosną Ci sprawdzę!Jak jest u Mnie.

xjs

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:42:27 pm »
Gratuluje kota jest naprawdę ekstra.

sentralix

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:49:12 pm »
Radzio - nie za bardzo kumam Twój wywód.

Mi chodzi o ustalenie czy jak jadę bez gazu na D to być może z jakiejś przyczyny silnik ciągnie.
Porównuje to do innego samochodu (również automat) którym jeżdże i tam wyraźnie czuć hamowanie silnikiem jeśli się odpuszcza gaz no i komputer w takim momencie pokazuje chwilowe zużycie 0.

Więc jeśli w innych Jagach przy jeździe bez gazu na D komp pokazuje zużycie chwilowe 0, a u mnie coś tam, to znaczy że mam szukać problemu może w sterowniu gazem...

sentralix

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2009, 23:50:11 pm »
na postoju tez mam 199

xjs

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2009, 00:01:01 am »
Zawsze jeśli prędkość jest większa niż 11km/h musi być odczuwalne hamowanie silnikiem.

macho

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2009, 09:20:01 am »
Na moje zamiast cieszyć się Kotkiem wyszukujecie sobie problemy :-tylko

tomz

  • Gość
Odp: automat - odczucia
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2009, 11:41:13 am »
u mnie na D z hamulcem też 199 - to normalne, ale oczywiście nie jest prawdą - nasze koty chcą nas tak straszyć, żeby wciskać gaz a nie hamulec - ona chcą jeździć a nie stać.......  ;)

skrzynia rzeczywiście hamuje na D, i u mnie też wskazuje 0 po zdjęciu nogi z gazu.....ale ostatnio częściej pojawia się 5 i czuje jakby nie hamowała......  :P