Autor Wątek: Pilot samoistnie rozkodowuje się.  (Przeczytany 2736 razy)

Offline Datos

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Pilot samoistnie rozkodowuje się.
« dnia: Styczeń 25, 2013, 02:23:57 am »
Witam,

Z góry uprzedzam, że zanim załozyłem niniejszy wątek przekopałem całe forum i opisałem swój problem we wczesniejszym temacie dotyczacym dorabiania kluczyka. Niestety nie było odzewu. Może tym razem ktoś odpowie.
Mam nastepującą usterkę w swoim X-Typie, 3.0 V6:
Po zakupie auta korzystałem z działającego pilota, który niestety został lekkomyslnie wyprany wraz ze spodniami przez moją dziewczynę:) Po osuszeniu, przeczyszczeniu i wymianie baterii niestety nie działa (nawet po ponownym zaprogramowaniu). Jako że posiadam drugi oryginalny klucz z pilotem, stwierdziłem że bede go używał. I tu zaczynają się schody... On równiez słabo działa. Wymieniłem baterie, zaprogramowałem zgodnie ze wskazówkami z forum. Wszystko poszło sprawnie (był podwójny odgłos gongu itp.) Problem polega na tym że pilot działa jakby przez chwilę. Po programowaniu działa OK. Jednak gdy zamkne Jaga i odejdę na kilka minut klucz "zapomina" że jest zaprogramowany. Muszę otwierać drzwi ręcznie. Wystarczy przekręcic zamek grotem i pilot znowu ożywa tzn. zamyka, otwiera itp. To samo po odpaleniu samochodu - mogę go normalnie zamykać z pilota i działaja wszystke przyciski. Gdy się oddale (choćby na 5 minut) i wrócę to pilot jest znowu martwy i trzeba otwierac drzwi ręcznie. Nie pomaga ponowne programowanie. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale zauważyłem też, że gdy kiedyś zostawiłem auto na kilka minut na awaryjnych to klucz działał poprawnie jak wróciłem.
Dziwna usterka. Czy ktos z forumowiczów miał podobny problem? A moze trzeba zakodować jednoczesnie obydwa klucze? Pozdrawiam i czekam na sugestie!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 02:34:36 am wysłana przez Datos »
Czarny X-Type, 3.0 V6 + LPG z KRK.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Pilot samoistnie rozkodowuje się.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2013, 13:25:18 pm »
Nie trzeba kodować dwóch pilotów, wygląda na to,że ten drugi pilot też jest uszkodzony
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Pilot samoistnie rozkodowuje się.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2013, 13:36:36 pm »
Wygląda na to że szwankuje ci sterownik centralnego zamka lub masz padnięte teraz oba piloty. Najpierw trzeba by sprawdzić czy piloty po tym czasie wysyłają fale do samochodu.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline Datos

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Pilot samoistnie rozkodowuje się.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2013, 17:03:11 pm »
Dziekuje za pomoc.
Wygląda na to że faktycznie oba piloty mam niesprawne. Troche to dziwne bo ten drugi, z którego teraz korzystam, to jest oryginalna "nówka" (wyglada jakby od zkupu auta nikt go nie używał). 
Sterownik raczej jest OK skoro wszystko chodziło zanim pierwszy pilot został wyprany.

Red October, jak sprawdzić czy pilot wysyła fale gdy wracam do samochodu po jakimś czasie?

Pokombinuje jeszcze pare dni  i najwyżej kupie kolejny u JaguarParts (dzięki kolego za wiadomoś na priv). 

Czarny X-Type, 3.0 V6 + LPG z KRK.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Pilot samoistnie rozkodowuje się.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2013, 17:09:25 pm »
Nie ma sprawy. Sprzedawałem już te piloty kolegom z klubu i zawsze działały :)