Autor Wątek: Projekt XJ40  (Przeczytany 15368 razy)

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2013, 16:53:28 pm »
Ten na dachu to się czai chyba na te na dole... :D
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 14, 2013, 17:46:33 pm »
Jak widać poniżej xj jeszcze w pieluchach.... Tym samym już wiemy, że na zlot we Wrocławiu nie damy rady pokazać kota.
Wrojag - Sorry !!! Trzeba będzie się tłumaczyć przed kustoszem  :-K :-K






Nie zmiana to faktu, że prace trwają nadal!
W tym odcinku kolejna bolączka xj40 a mianowicie przeważnie cieknąca chłodnica oleju.
Poniżej rozwiązanie problemu ( oryginalnie można założyć mostek omijający chłodnicę lub szukać kolejnej )

W kolejnych rocznikach już nie stosowano chłodnic, mimo to nie zdecydowałem się na usunięcie całkowite.
Zawsze jakieś chłodzenie to więcej niż żadne !!!














Dodatkowo przyszły nowe lampy i kot nabrał ładnego wyrazu. Nie mogliśmy się powstrzymać i na szybko dokleiło się zderzak i kawałek grilla ;) żeby zobaczyć efekt nowych lamp...























Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 18, 2013, 22:01:05 pm »
Kolejny  przerywnik od pracy....
Tym razem podyktowany spotem Wrocławskim  - Dzięki za organizację Wrojag.





Patrząc na foto poniżej, już wiem  jakiego efektu raczej nie osiągnę...



















Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2013, 22:08:55 pm »
Żałuję, że nie poczekaliśmy na niego... :/
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 22, 2013, 12:35:13 pm »

W tym odcinku kolejna bolączka xj40 a mianowicie przeważnie cieknąca chłodnica oleju.
Poniżej rozwiązanie problemu ( oryginalnie można założyć mostek omijający chłodnicę lub szukać kolejnej )
Wydaje mi się, że w XJ40 zazwyczaj (bynajmniej było tak w moim przypadku) cieknie nie chłodnica oleju a węże od niej, a te zostawiłeś u siebie. Dla tego ja całkowicie ją zdemontowałem i założyłem oryginalny bypas z jak kojarzę x300 i teraz mam z tym całkowity spokój.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 22, 2013, 16:44:20 pm »

W tym odcinku kolejna bolączka xj40 a mianowicie przeważnie cieknąca chłodnica oleju.
Poniżej rozwiązanie problemu ( oryginalnie można założyć mostek omijający chłodnicę lub szukać kolejnej )
Wydaje mi się, że w XJ40 zazwyczaj (bynajmniej było tak w moim przypadku) cieknie nie chłodnica oleju a węże od niej, a te zostawiłeś u siebie. Dla tego ja całkowicie ją zdemontowałem i założyłem oryginalny bypas z jak kojarzę x300 i teraz mam z tym całkowity spokój.


U mnie  śrubunki na chłodnicy - aluminiowe, stanowiły problem.  Zazwyczaj przeciągnięte lub krzywo zakręcone - ciekną.
Przewody to stal i zakończone stalowymi śrubunkami.
Wyjście z bloku u nie nie stanowi problemu po drodze tez ok.

Dodatkowo chciałem wypróbować nowe rozwiązanie - tańsze o ok 75% od używanej chłodnicy czy wspomnianego bypas ;)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 24, 2013, 13:52:51 pm »
Przewody, bynajmniej u mnie były stalowo-gumowe, czyli z silnika wychodzą stalowe, do chłodnicy wchodzą stalowe, ale środek jest gumowy. U mnie ciekły na łączeniu części gumowej z stalową.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 26, 2013, 12:25:10 pm »
Zobaczymy, na chwilę obecną jest dobrze. Rozwiązanie funkcjonuje. Jeszcze tylko pomaluję na czarno i zabieram się za renowację i składanie przedniego pasa ;)

tomek1212

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 26, 2013, 13:58:58 pm »
Fajnie to wygląda z tej strony, ale z Twojej to musi być mnóstwo roboty. 
Robisz jakąś kalkulacje poniesionych kosztów związanych z renowacją ? Oczywiście nie licząc robocizny.

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 26, 2013, 14:16:05 pm »
Tak, obliczenia oczywiście są robione. Robocizny własnej wiadomo nie liczę. Na chwilę obecną koszta minimalne.  Teraz zaczynają się grube. Malowanie, wnętrze detale. Na koniec oczywiście szczegòły zamieszczę na forum.

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 02, 2013, 14:17:07 pm »
Widzę, że udało się zarazić kolegę renowacją czy liftingiem jak jedni wolą, pięknych XJ.
Mam nadzieję, że prace będą postępowały mniej ospale niż u mnie.

Na chwilę obecną składam pas przedni i kompletuję klamoty. W tym tygodniu auto wędruje do lakiernika. Powinno też dojechać wnętrze. W ramach polepszenia sobie humoru w weekend brat pozakładał odnowione felgi.
Felgi z x300 - nadały niesamowicie ciekawego charakteru xj, wygląda inaczej, nieco groźniej  -  powiedziała to kobieta i po części zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Jak zamieszczę fotki - sami ocenicie.

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 15, 2013, 22:53:24 pm »
Oj niestety ostatnio nic się nie dzieje. Prace totalnie siadły na d.. pie.
Powodem jak zawsze - prac czasu na przyjemności i pasje.... Tylko praca, praca, praca.....

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 16, 2013, 07:37:49 am »
U mnie nie lepiej. Jak zrzuciłem z lawety tak stoi. Zamówiłem masę nowych części i jak już przyjadą (w najbliższą środę) to wtedy ruszamy z kopyta. Korzystać będę z warsztatu kolegi, więc nie mogę pozwolić sobie na dziubanie każdego dnia po robocie. Wszystkie techniczne sprawy zrobimy od razu aby zwolnić warsztat, na szczęście dużo tego nie powinno być bo mój XJ jest w stanie technicznym dobrym. Co do naszej rozmowy to zdecydowałem się na fabrycznie nową podsufitkę :-W

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 17, 2013, 00:01:43 am »
gdzie mozna kupic fabrycznie nowa podsufitke ?
XJR-S ,XJR XJ40,X358

Piotrek

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:16:35 pm »