Autor Wątek: Projekt XJ40  (Przeczytany 15367 razy)

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2013, 23:44:24 pm »
W ostatnim czasie udało się zrobić sporo.
Na początek zdemontowane zostało wnętrze samochodu -  jedynie parapet jest jeszcze na miejscu.
Przy okazji okazało się że pod wykładzinami jest bardzo dobra blacha. Takie same wrażenia po demontażu tapicerek w bagażniku.
Aż miło popatrzeć !!!!


http://imageshack.us/a/img820/533/dscf1506oc.jpg


Oczywiście przy okazji w/w czynności wykonujemy wiele prac związanych z naprawami, konserwacją i poprawą estetyki wszelkich elementów które tego wymagają.
Myślę że większość tych prac zamieszczę na filmikach ;)


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 23:52:43 pm wysłana przez Sarin »

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2013, 19:39:09 pm »
Witam

Po "wyflaczeniu" wnętrza i sprawdzeniu wszystkich kostek, bezpieczników, przekaźników itp. kolej przyszła na silnik, bagażnik, nadkola, przedni pas.

Silnik został wymyty dość dokładnie z uwzględnieniem suszenia ( 3 dni w ). Tu podobnie jak w kabinie rozebrane zostały wszystkie połączenia i kostki. Każdy element sprawdzony, śniedź usunięta część kabli dodatkowo zapakowana w estetyczne pancerze. Wentylator również odżył pięknym kolorem  ;D

Oto kilka fotek












Praktycznie w tym samym czasie postanowiliśmy zobaczyć co czai się pod nadkolami, błotnikami. Przy okazji zostały delikatnie zakonserwowane i doczyszczone zaciski, tarcze. Planuję jeszcze odświeżyć i zakonserwować wszystkie elementy blacharki i zawiechy. Tym czasem wygląda to tak....












Na koniec tygodnia rozmontowana tylna maska poszła do malowanie w połączenia w bagażniku również zostały sprawdzone. Blacharka naprawdę w świetnym stanie...










Trochę pracy poszło... Teraz pomału zaczynamy składać co  zostało rozmontowane i na bieżąco poprawiamy niedoróbki i braki pozostałe po poprzednich właścicielach...


Ps. nie wyświetlają się zdjęcia - nie wiem czy to moja wina czy decyduje o tym moderator. Jeśli to drugie i istnieje możliwość umieszczania foto to bardzo proszę o uwidocznienie.
   :-kogutki


 

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 20:17:36 pm wysłana przez lysyyy »

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2013, 20:07:52 pm »
Fajnie że zamieszczasz nowe fotki z postępu prac nad kotkiem , linki do zdjęć pewnie dlatego sie pojawiają zamiast zdjęć , bo kopiujesz je z okienka ,, kod forum '' , ja zawsze kopiuje link do fotki z okienka ,, link bezpośredni '' i problemu nie ma . Moderatorzy nie maja nic do zdjęć , bo sa one na zewnetrznym serwerze , więc nie zajmują tym tym samym przestrzeni dyskowej na serwerze na którym jest forum . Czekamy na forum na kolejne fotki z renowacji , i powodzenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!  ;)
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

lysyyy

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2013, 20:24:00 pm »
Już poprawiłem  :-V  Fotki umieszczasz w formacie [ img ] http: www. blebleble. pl [ /img ]

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:09:45 pm »
Ale rozryłeś kota, zdążysz go złożyć do 18 maja ???
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,13024.msg189286.html#new

Ładna tapeta na ścianie w garażu, czyżby to z ubiegłorocznego spotkania.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2013, 07:49:24 am »
Bardzo fajny projekt. Dzięki za dokładny opis i zdjęcia. Czy zamierzasz wymieniać elementy zawieszenia, na nowe, czy na razie skupiasz się nad blacharka i wnętrzem? Mam nadzieje, że zobaczymy "czterdziechę" 18 maja  :-kogutki  :-R :-R :-R
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 20, 2013, 11:13:48 am »
Oj zaczynam mieć obawy co do maja.... Wszystko dlatego, że jak mawiają nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Staramy się robić właściwie wszystko co wpadnie w ręce z wiadomych przyczyn - nie chcemy wracać do tematu.
W bieżącym tygodniu blacharka i powinno już być całe wnętrze od daimler-a.
Do obszycia wędruje również podsufitka. Z całą pewnością zastosuję sprawdzone rozwiązanie z mojego poprzedniego x300.
Jeśli nie zdążę przylecę złotym x300 albo  MB W140


Pablo - Oczywiście zawieszenie będzie wymagało kosmetyki ale nie wielkiej i jest kolejne na liście po zamontowaniu najazdu w garażu.



Wrojag - tak  zdjęcie z poprzedniego spotu... Mam nadzieję, że cieszy cię fakt występowania na pierwszym planie - zdjęcie przypadło nam do gustu

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2013, 11:39:43 am »

Wrojag - tak  zdjęcie z poprzedniego spotu... Mam nadzieję, że cieszy cię fakt występowania na pierwszym planie - zdjęcie przypadło nam do gustu
No pewnie że cieszy ;D
Martwi mnie tylko fakt  że mi od ubiegłego roku udało się tylko wyremontować zawieszenie i uszczelnić silnik.
Nie ruszyłem palcem wnętrza  :-[
Mam nadzieję, że w tym roku fotki będą równie interesujące i znowu postaram się gdzieś wcisnąc z moim autkiem, choć jak dla mnie to gwiazdą  spotkania będzie pewnie E-typ.

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 21, 2013, 13:55:31 pm »
Kolejne prace.....

Dokańczamy temat związany z odrdzewianiem, konserwacją, wielu elementów frontu, zawieszenia.  W miarę postępu prac oczywiście przybywa nowych  :-hehe.

Poniżej odnowione zaczepy lamp, zakonserwowany pas przedni ( czyszczeni rdzy, podkład antykorozyjny i na koniec czarny mat ) dodatkowo wyczyszczone i zakonserwowane niektóre elementy zawieszenia, klocki, tarcze, i amory Febi nowe.
Oczywiście nieco twórczości sprayem  :-gwizd nie zaszkodzi wiec alu-cynk poszedł w ruch








Zamontowany sprawny wentylator klimy, chłodnica oleju w sprawdzeniu ( była spocona ).
Po jej montażu składamy całość.
W międzyczasie zamówione cztery  nowe lampy i przygotowane pozostałe elementy frontu tj, grill, maskownice, chromy, zderzak.

Niektóre prace również zamieszczone zostaną w temacie.


Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2013, 21:43:58 pm »
Zaciski i inne palące tematy z zawieszenia z grubsza zrobione.
W pierwszym majowym tygodniu wybieram się po wnętrze od daimlera.

Tym czasem poddałem połamaną podsufitkę liftingowi - foto w następnym poście.

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2013, 22:09:53 pm »
Podsufitka - zmora większości Jaguarów.
Podobnie ma się sprawa w tym egzemplarzu...








Kolejny krok jaki zrobiłem to odtworzenie pierwotnego kształtu i sztywności całości stelaża.[/size]














Dalej już dostatecznie sztywna konstrukcja została obdarta w resztek materiału i pianki z klejem...










W tym tygodniu jak tylko zobaczę w jakiej tonacji przyjedzie wnętrze - sufit idzie do tapicera. W zależności od okoliczności planujemy obszycie  kaszmirem lub skórą albo zwyczajnym materiałem. Oczywiście nie obejdzie się bez dodania czegoś od siebie......

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2013, 17:33:13 pm »
Gratuluję zapału i czasu poświęconego... :D :P  :-V
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Sarin

  • Gość
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 09, 2013, 08:30:35 am »
A teraz coś na odmianę - przerywnik z wycieczki po Niemczech....


Dwa piękne koty ( zapewne samiec  i samica ;)))

Oba po ok 120 tyś euro..... No ale stan  - miodzio














Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2013, 08:41:32 am »
Ja bym sie tym na dachu zaopiekował  :-hehe
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Projekt XJ40
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 09, 2013, 13:02:01 pm »
piękne auta  :-R
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III