Autor Wątek: problem z obrotami po odłączeniu akumulatora  (Przeczytany 2430 razy)

damian100

  • Gość
problem z obrotami po odłączeniu akumulatora
« dnia: Grudzień 29, 2012, 23:10:00 pm »
witam wszystkich na forum
mam taki problemek
otóz odaczyłem akumulator na jakieś 48 - 50 godzin
jak go podłączyłem to oczywiście prośba o kod do radia ale nie o tym chce pisac, problem jest taki że
obroty dziwnie się zachowuja
otóż sa za wysokie 1100 , 1500 bige jałowy /luz/, a w czasie jazdy jak dam sprzędło do 2000, 2500
nawet tak się  narobiło ze jak hamuje na biegu to obroty spadaja np. do 1500 a jak wcisne przeęgło to obroty leca na 2200, co o tym myslicie?
jakies rady? czy trzeba cos z tymi obrotami programowac?|
zdaje się ze gdzies słyszałem lub cvzytałem ze jak się odłaczy akumulator to trzeba potem na 30minut silnik włączyć  na biegu jałowym czy to prawda? czytałem także o adaptacji przepustnicy ze trzeba przejechac około 50km zeby sama się ustawiła, ale nie wiem czy to ma byc za jedną trasa czy moż etak byc po mieście kilka startów silnika? a moż epoprostu nalezałoby wyczyścić przepustnicę? prosze o rady, bo sporo poczytałem ale nie wiem jak się wziąśc za ten temat.
pozdrawiam

pawelek11

  • Gość
Odp: problem z obrotami po odłączeniu akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2012, 00:34:47 am »
Z moich doświadczeń wynika że po resie kompa w każdym samochodzie pojawiają się takie problemy, jest to normalna procedura, rozmawiałem z kilkoma "fachowcami" i wychodzi na to że komp potrzebuje do 200 - 300 km przejechanych by ustawić prace silnika z powrotem  :-boks

damian100

  • Gość
Odp: problem z obrotami po odłączeniu akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2013, 23:24:59 pm »
Witam wszystkich posiadaczy kotków  :-A
A więc sprawa wygląda tak, sprawdziłem sam na sobie, kolega pawelek11 ma całkowita racje, mi to pomogło.
widać taka procedura.
ten temat może być  traktowany jako cenna porada.
Teraz wszystko chodzi prawidłowo obroty prawidłowe,
nic się nie popsuło, żadna usterka, poprostu komputer musiał
ustawić prace silnika z powrotem  :-boks
pozdrawiam i dziękuje za pomoc