Autor Wątek: Zielony szuka fachowej opinni X-type  (Przeczytany 4146 razy)

abraham666

  • Gość
Zielony szuka fachowej opinni X-type
« dnia: Listopad 23, 2012, 00:00:11 am »
Witam. Rozglądam się ostatnio za jakimś autem max 7 letnim, a znajomy podesłał mi linka z kilkoma Jagami i muszę powiedzieć, że zacząłem na poważnie myśleć o kupnie Xtype. I tu zwracam się do Was, drodzy forumowicze, co możecie mi w skrócie powiedzieć ogólnie o Jaguarach i coś więcej o Xtype. Jak z częściami? Ile % części pasuje od Forda? I tak na marginesie znalazłem (wstępnie) interesującą aukcję http://moto.allegro.pl/jak-nowy-serwis-aso-zadbany-gwarancja-wawa-i2781993724.html . Może mi ktoś to mniej więcej ocenić? Jak na rok produkcji auto wydaje mi się podejżanie tanie. Przeglądałem kilka tematów i znalazłem posta z info, że jest sporo ludzi, którzy do tych 20 000++ za samo auto od razu musieli wpakować dodatkowo 10k... A tego chciałbym uniknąć. Oceńcie w/w aukcję, powiedzcie na co patrzyć przy kupnie Jaga, czego unikać. Tak jak w temacie napisałem, nie jestem w tej sprawie ekspertem :P Jeśli macie jakieś propozycję, to na wszystko jestem otwarty. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Zielony szuka fachowej opinni X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2012, 00:24:19 am »
Jeju ile razy można pisać o tym samym jest mnóstwo tematów, X'y z salonu na waszyngtona są tam akurat dwa 2008 który kosztuje 79 tysięcy, a także 2009, który kosztuje 89 tysięcy, sam sobie odpowiedz na pytanie ile powinien kosztować dobry X, a nie złom, taka przepaść cenowa nie bierzę się z powietrza ;), więc zwyczajnie licz się z tym, że wkładasz pieniądze na starcie, żyjesz ze świadomością skręconego licznika i jakiegoś wypadku, tracisz nerwy i wypisujesz jaki to Jaguar awaryjny  :),albo szukasz po znajomych tego "ideała" z potwierdzonym przebiegiem i naprawami, a części z forda do benzyny prawie nic nie pasuje do diesla więcej, Jaguar X jest zbudowany na zmodyfikowanej podłodze forda mondeo, czyli nie pasuje wszystko, wbrew opini krążącej po necie ludzi, którzy go zwyczajnie nie mieli. A co do tego co wkleiłeś, przebieg to nie realny z tego względu, że lampy matowe, jeden migacz jest nie orgynalny, ktoś od tak sobie go nie zmienił, w dobie dzisiejszej dostępności do malowania skór itd nie jest problemem zreperowanie tanim kosztem auta, a także dostępem do części używanych. Moja opinia, a każdy robi jak uważa  :)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

abraham666

  • Gość
Odp: Zielony szuka fachowej opinni X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2012, 00:32:30 am »
Dzięki wielkie za uwagi i przepraszam za powielanie tematu. A mógłby ktoś podesłać kilka przykładowych aukcji, które są warte uwagi? Szukam sedana max 2.0 (diesel)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Zielony szuka fachowej opinni X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2012, 00:54:16 am »
Najlepiej będzie, jak szanowny kolega poda przedział finansowy, jaki ma przeznaczyć na zakup  ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

abraham666

  • Gość
Odp: Zielony szuka fachowej opinni X-type
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2012, 00:58:10 am »
A za jaką kwotę autko będzie warte uwagi? Wiadomo, jak najtaniej by było najlepiej. Chciałbym wydać do 25k, jeśli do takiej ceny raczej słabo, to do 30k też bym wyrobił.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Zielony szuka fachowej opinni X-type
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2012, 01:26:30 am »
W tych pieniądzach szukałbym początków produkcji diesla, osobiście odradzam Ci szukania w komisach, kupowania od handlarzy, a także ludzi, którzy mieli go parę miesięcy, jak wcześniej wspominałem, dostęp do części używanych jest ogromny nie problem kupić tanio część używaną i podleczyć na sprzedaż, jak sprawdzasz wypadkowość to bardzo łatwo, każdy element ma wybitą datę, jak np klapa bagażnika, wystarczy dokładnie i spokojnie oglądać auto, najlepiej na stacji diagnostycznej, albo w serwisie, nie wiem, jak kolega, ale ja wolałbym kupić auto z realnym wysokim przebiegiem, niż tak jak wszystkie, które mają średnio 150 tys., a tak, jak jest realny przebieg to wiadomo czego się spodziewać w międzyczasie, kto by nie chciał najtaniej  :)?, ale okazji nie ma, popatrz na zagraniczną giełdę ile tam kosztują auta z przebiegami rzędu 300 tysięcy, zajechane obite, a ile z przebiegami 150 tys., te z 300 sprowadzane są do nas naprawiane używkami podmalowywane i sprzedawane za "atrakcyjne" pieniądze. Daj ogłoszenie do działu szukam, a także przejrzyj dział sprzedam, ale forum też nie jest wyznacznikiem jakości, każde auto trzeba sprawdzić.
Mamy świetnych skupowaczy złomu zwyczajnie, według mnie w Polsce jest bardzo ciężko o zadbanego Jaguara. Cenami każdy się podpala, a później naprawia i albo wytrzymuje i naprawia do końca i cieszy się z jazdy latami, albo naprawia i rezygnuje bo za dużo pieniędzy ucieka, wtedy sprzedaje i tak się to ciągnie w kółko, ważne, żeby się nie "napalać".
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

abraham666

  • Gość
Odp: Zielony szuka fachowej opinni X-type
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2012, 01:31:41 am »
Dzięki za wyjaśnienie :)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Zielony szuka fachowej opinni X-type
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2012, 11:43:14 am »
zacząłem na poważnie myśleć o kupnie Xtype.

Jak z częściami? Ile % części pasuje od Forda?

Jak słyszę takie pytania to ręce mi opadają... 
Bez urazy oraz z całym szacunkiem do kolegi ale jak zadajesz takie pytania to radził bym Ci się jeszcze raz mocno zastanowić czy aby na pewno ta marka jest dla Ciebie odpowiednia... 
W dieslach tak 3-5% może by ci się udało na siłę dopasować, w benzynie może z 1% albo i nie...
a później jest płacz że nic nie pasuje od Forda, a część do Jaguara są 3x albo i więcej droższe...


powiedzcie na co patrzyć przy kupnie Jaga, czego unikać.

czego unikać?
hmmm.... przede wszystkim tak zwanych ,,Igieł", ,,Perełek" i aut ,,idealnych" szczególnie od handlarzy, a jak by się już takie czasem pojawiło i to w promocyjnej cenie do tego... to szybko ominąć szerokim łukiem i zapomnieć o nim (co by czasem pod wpływem euforii związanej z zakupem nie kusiło na niego)...

na co zwrócić uwagę???
Tak ogólnie to moim zdaniem przede wszystkim na stan zawieszenia i skrzynie (jeżeli to automat) oraz jeżeli będzie to benz. to na napędem na 4 koła (przede wszystkim na reduktor). Koszty związane z naprawą wyżej wspomnianych elementów mogą spokojnie pochłonąć w kilkuletnim aucie nawet połowę wartości jego zakupu (nie są to wcale odosobnione i rzadkie przypadki...)
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III