Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Temperatura silnika

(1/3) > >>

MATriX335:
Temperatura silnika w moim kociaku zazwyczaj utrzymywała się poniżej połowy, lecz dzisiaj po odpaleniu wskazówka długo stała w miejscu potem w krótkim czasie temp urosła prawie do max, gdy ruszyłem dosyć szybko (w ciągu 1-2min) spadła trochę niżej niż jest zazwyczaj, lecz przez całą drogę ogrzewanie prawie nie grzało, gdy sie zatrzymałem mniej więcej w takim samym czasie temp. urosła znowu prawie do max. Czy to wina temperatury na zewnątrz czy może coś się dzieje z układem chłodzenia?

adams:
Pewnie nie masz plynu albo termostat sie zacina :(

MATriX335:
Gdyby termostat się zacinał to ogrzewanie kabiny raczej działałoby dobrze. Płynu nie sprawdzałem na gorącym silniku, zrobię to jutro.

adams:
Hi
Z tego co pamietam to jak termostat sie nie otwiera to w nagzewnicy bie ma obiegu i jest plyn chlodny co wyjasnia brak ogzewania. Sprawdz na zimno poziom plynu, ale rozumnie ze jest. Moze byc tez uszczelka pod glowica. Pisano sporo na ten temat musisz poszukac w starszych watkach, powodzenia
adams

MATriX335:
Tej uszczelki się najbardziej boję. Jaki jest koszt wymiany i czy są tego jakieś inne objawy?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej