Autor Wątek: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?  (Przeczytany 11744 razy)

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2012, 22:37:29 pm »
Panowie, od razu się podpytam co do świec, nigdzie nie mogę znaleść do 4.0, dostępne są do 4.2, czy to te same?? ma ktoś sprawdzone numery zamienników typu NGK/Bosch/Denso (chyba że nie sprawdzają się dobrze w tych silnikach??)

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2012, 10:12:16 am »
Wittaj,
Nie jestem pewien czy odpowiem Tobie na pytanie co do świec. Spróbuje poszukać wieczorem.
Najprościej by było gdybyś przełożył świecę i cewką. Np wyjmij świecę i cewkę z 3 cylindra. Cewkę zamień z 1 cylindrem, a świece z 5. Sprawdż gdzie teraz pojawi się błąd. Dzięki temu będziesz wiedział czy to świeca czy to cewka!
Pozdrawima.
Ps. Przydała by Ci się rozpiska jak numerowane są cylindry w tym aucie. Ma ktoś??

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2012, 16:29:19 pm »
Wittaj,
Nie jestem pewien czy odpowiem Tobie na pytanie co do świec. Spróbuje poszukać wieczorem.
Najprościej by było gdybyś przełożył świecę i cewką. Np wyjmij świecę i cewkę z 3 cylindra. Cewkę zamień z 1 cylindrem, a świece z 5. Sprawdż gdzie teraz pojawi się błąd. Dzięki temu będziesz wiedział czy to świeca czy to cewka!
Pozdrawima.
Ps. Przydała by Ci się rozpiska jak numerowane są cylindry w tym aucie. Ma ktoś??


Panowie, może ktoś podrzucić rysunek który to cylinder? jeżeli stoimy przed autem 4 cewki z lewej strony mają dobry dostęp gorzej z tymi po prawej. Dzięki za pomoc

BlackV6

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2012, 17:00:25 pm »
mam schemat z XK8 4,0 rocznik 99 wrzucę może się przyda ;)


LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2012, 17:41:24 pm »
dzięki :-), teraz pytanie czy 3A czy 3B, jakby nie dało się oznaczyć 1-8 ehhh,

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2012, 19:44:13 pm »
Temat prawie ogarnięty, póki co teoretycznie. Jak się okazało, cewka gubiła zapłon, ponieważ, uszczelka dekla dało o sobie znać, i popuszczając opary oleju spowodowała podmoknięcie świecy... Po oczyszczeniu gniazda jest duża poprawa, a sprawdziłem tylko jedno gniazdo. Pewnie w innych może być podobnie. Za jakiś czas wymieniamy uszczelki. Ale narodził się nowy problem... dostępność. Dzwoniłem do paru normalnych hurtowni i 4litery ;). Od zawsze kupuje uszczelki do różnych wozów Reiza, ale w tym wypadku ich nie ma. Muszę rozeznać temat w takich firmach jak British Garage. Co do świec, możecie je dostać w InterCarsie. Denso produkuje je podobnie jak cewki do tego modelu i zapewne pokrewnych. Koszt świecy to dla mnie ok 50 zł. W British Garage oryginał Jaga to koszt ok 78 zł/szt, ale.... identyczne świece są w Land Roverze. Koszt takowych to ok 47 zł/szt (identyczne numery, ale inne logo ;)) Będę panowie pisał na bieżąco jak ogarnę temat. Będzie dla potomnych. Auto ma obecnie przejechane 104 tys km i jest to przebieg oryginalny. V8 generuje taką temperaturę, że nie dziwię się że uszczelki po tylu latach padły. Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc w szczególności Fishmanowi  :-super , a zrazem pokazać koledze jagnie, że nie zawsze trzeba jeździć do specjalisty, jak się lubi trochę pogrzebać w swoim kotku. Nie wiesz jaka nawet to frajda  8)


P.S. może ktoś posiada jakieś dobre źródła skąd załatwić uszczelki, informacje mile widziane koledzy :)

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 13, 2012, 23:46:27 pm »
Panowie, dalej jest problem, czy możecie łączyć poniższe błędy?

P0357,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej G - usterka"  czyli 7 cylinder

P0307,"Cylinder 7 - wykryte wypadanie zapłonów"

P1316 Injector Circuit / IDM Codes Detected Wtryskiwacz obwodu / IDM Kody Wykryty

P1314 Misfire Rate Catalyst Damage Fault - Bank 2






Offline Tomasz.xkr

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2012, 23:57:32 pm »
Mam XKR 2001 od pół roku.Trochę już o nim wiem.Mam diagnoskop czytający błędy w języku polskim.Mam cewki i świece NGK duble platinium.Mam drugi kompletny silnik, może zdołam Ci jakoś pomóc.Adres w Katowicach.

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2013, 23:23:25 pm »
Panowie, zapomniałem napisać. Problemem były jednak cewki zapłonowe.

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2013, 13:37:57 pm »
Nie otwieram nowego tematu, wszystko było ok, aż do teraz. Straciło moc i jedzie jakby bez kompresora, od niego dochodzą dziwne dźwięki


http://w455.wrzuta.pl/film/3e3gimDLPvl/mov_1684


P.S. kompresor siadł czy ma gdzieś dziurę w dolocie?

lysyyy

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2013, 14:10:59 pm »
Pasek nie jest zerwany?

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2013, 19:25:21 pm »
Pasek nie jest zerwany?



jest ok

lysyyy

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 30, 2013, 20:14:24 pm »
Paliwa nie czuć w kabinie przy mocnym dodawaniu gazu? Kiedyś wydmuchało mi kawałek uszczelki na kolektorze dolotowym, stracił moc i czuć było trochę paliwem. Posprawdzaj jeszcze całą drogę od kompresora do bloku czy nie słychać przedmuchów. Jeśli wszystko będzie w porządku, to już chyba tylko kompresor do sprawdzenia zostanie.

LCQ

  • Gość
Odp: Jag XKR 01r brak w doładowaniu?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 11, 2013, 19:12:50 pm »
Witajcie


dla potomnych, problem został dawno temu usunięty, ciężko powiedzieć z czego wynikał, oczyściliśmy nagary ze wszystkich możliwych miejsc skasowaliśmy błędy i było ok, do tego trzeba było delikatnie wyregulować pedał gazu i linki, teraz jest pełny ogień  ;D