Dział Techniczny > XK8/R (1996 - 2006, jako x100), XK (2007 - 2015 jako x150)

XK8/XKR zgasł w czasie jazdy i nie odpala...

(1/2) > >>

Fishman:
Witam Was,
Jechjałem z wizytą z Trójmiasta do Warszawy. Niestety nie dojechałem! 80 km od Warszawy zacząłem słyszeć dziwne dźwieki z silnika. Zatrzymałem się aby sprawdzić. Miałem wrażenie że to supercharger. Postanowiłem jechac dalej. Przy stałych obrotach 1800 auto nie wydawało podejrzanych dźwięków. Chociaż zdawało się słabsze. Nagle zgasło. Moja wizyta w Wawie juz nie jest zbyt miła. Auto stoi w VGT na Modlińskiej u mojego starego znajomego. Jak narazie nie możemy dojść co się stało.
OBD wykazuje problem z czujnikiem wału. Był wykręcany i wyglada ok. Auto kreci nie wydajac dziwnych dźwieków ale nie pali. Może padł jedynie czujnik ale był by to fatalny zbieg okoliczności.... Z kąd te dziwne dźwieki w czasie jazdy?
Najpierw spróbujemy odpalić. Potrzebuje jednak czujnika wału. W Gdyni mam taki czujnik ale niestety nikt poza mna do niego sie nie dostanie. Czy ktoś z Was ma go? Mógł by ewentualnie pożyczyć do sprawdzenia?
Macie pomysł co innego mogło się stać?
Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc. Fishman.

MKocial:
Zadzwoń do Michała Kretkowskiego. Na pewno ma i jak ładnie poprosisz pożyczy i doradza. Daj znać. 501749561

lysyyy:
Teoretycznie, jak zaczynał szwankować czujnik położenia wału, to mogło podawać paliwo i iskrę w nieodpowiednich momentach, mogło dochodzić do przedwczesnego albo zbyt późnego zapłonu - a wtedy dziwne dźwięki gwarantowane.

XKR-Lover:
Tak, standardowa szybka diagnoza to próbowanie startować i oglądać obrotomierz. Jak wogóle się nie rusza to jest więcej jak pewne Crankshaft Position Sensor jest kaput.

Fishman:
Dziękuję za pomoc.
Jutro postaram się zorganizować czujnik.
Podobno podczas kręcenia rozrusznikiem obroty dziwnie skakały...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej